1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Weeknd

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ketchup, 10 октомври 2015.

 1. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.552
  Допаѓања:
  39.659
  Abęl Tesfaye, познат како The Weekend e пејач, текстописец и продуцент од Канада. Да не должам многу, со новиов албум човеков растури. Омилени песни ми се "Can't Feel My Face" и "Prisoner".
  Што мислите вие?
   
  На JustBeautiful, elimkd, tinkerbelll и 4 други им се допаѓа ова.
 2. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  уфф омилен пејач ми стана човекот сите песни му се прејаки само би било добро да си ја смени фризурата :D
   
  На ubavica25 и Ketchup им се допаѓа ова.
 3. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  17.066
  Пол:
  Женски
  Ауу човеков ми е идол!
  Многу го сакам, овој месец цело време го слушам. Омилени песни ми се ''High for this'' и ''The Hills''
   
  На biGirl, xoxxxoooxo и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.967
  Допаѓања:
  162.491
  Пол:
  Женски
  Кечо, браво за темата (y) :D
  Го слушам често во последно време, ми се допаѓа неговиот стил и песни, а мене па баш ми е интересен со фризурава :lol:
  Омилени ми се Often, Can't Feel My Face... и оваа ми е врв, се заразив неодамна ептен со песнава :music:

   
  На biGirl, elimkd, Ginger^ и 2 други им се допаѓа ова.
 5. synonym

  synonym Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  84
  Пред да напишете дека многу го сакате и дека многу ви е убав, убави песни, фризура,стил и се друго ... The Weeknd e, не The Weekend како што гласи темава (facepalm)
   
  На xoxxxoooxo, Lella, tockaAa. и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.552
  Допаѓања:
  39.659
  Упс, да, моја грешка и искрено никогаш не сум забележал дека е вака. :lol:
  Доколку не и е тешко на @RainBow нека го промени насловот на темата.
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Јак ми е ептен си го слушам често :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  И мене ми е ептен јак и го слушам многу, најомилена песна ми е The Hills :l: :rofl:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  21.976
  Пол:
  Женски
  Ok e ama ruzna frizurA ima
   
 10. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Дознав за него пред долго време, му ги одбегнував песните, али се решив да ја слушнам Often и од тогаш омилен ми стана. Нон стоп го слушам, не ми поминува ден без неговите песни. :)
   
  На biGirl, QweenSM и Ketchup им се допаѓа ова.
 11. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  17.066
  Пол:
  Женски
  ^^
  Нема врска каква му е фризурата, така си сакал човеков, така си направил.
  Уживај во неговата музика, it's magic. :nod:
   
  На elimkd и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  Омилен!  Омилена!
   
  На biGirl, SWagger274, Ginger^ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  Ај и ја да се замешам.
  Си го пуштам така чат пат. Порано почесто и омилени ми беа овие


   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
  Јас многу долго време мислев дека се работи за бенд :D
  Инаку да, супер е.
   
  На Lella, Ketchup и Ginger^ им се допаѓа ова.
 15. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.036
  Допаѓања:
  5.984
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  инаку најомилена песна ми е
   
  На biGirl и Ketchup им се допаѓа ова.
 16. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Идол ми е...најомилени негови песни ми ce : can't feel my face,often а се заразив со the hills.
  Ружна коса - убав глас :D
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  1.619
  Пол:
  Женски
  I can't feel my face, The Hills najubaj se :l::l::l:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  (y)(y)(y) го обожавам едни од омилените:


   
  На xoxxxoooxo, Ketchup и blackpanter им се допаѓа ова.
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Оооо конечно тема и за The Weeknd,го обожавам значи,а посебно последниов албум
  Beauty Behind the Madness лудница му е. Од последниов албум омилени ми се Shameless,Angel,Losers и Dark times инаку Earned it ми е all time favorite. Од постарите би ги издвоила Pullin up , Wicked games,Nomads...Ми се допаѓа неговиот стил и песни,пријатен ми е за слушање можам да го слушам цел ден :lol:

   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.909
  Пол:
  Женски
  Omilen site pesni mu se jaki i tie od 2011 i tie od 2015 i ovie sega
  the hills,high for this,wicked games i starboy mi se najtop :D go obozavam glas perfekcija tekstovite seksovi :^)8)
   
  На xoxxxoooxo му/ѝ се допаѓа ова.