1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The X Factor UK

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 20 август 2012.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Ја создадов оваа тема поради една единствена причина - зависна сум од The X Factor :D Мене лично повеќе ми лежи Британскиот но и Американскиот не е за потценување.За тие што не слушнале што е The X Factor ќе им објаснам.Тоа е натпревар во стилот на Идол и Јас имам талент но за мене е за класа подобар.Оваа година жири на натпреварот се: Tulisa, Louis Walsh, Nicole Schzinger, Gary Barlow, Mel B(Spice Girls).Натпреварот се состои од неколку кругови и главни вечери.Пред една недела почнаа со аудиции и ке одат низ цела Англија и ќе одбираат кој се најдобри.Секоја година си имам по еден до два фаворита.Интересно е што баш тие што ми беа фаворити минатите години не победија но имаат поголема кариера од победникот :) Пред две години фаворит ми беше Cher Lloyd, а ова е нејзината прва аудиција:
  http://www.youtube.com/watch?v=JglWZ-wC3Vk
  Минатата сезона мој фаворит беше Amelia Lily, со нејзината аудиција.
  http://www.youtube.com/watch?v=AKIv7SdSFYY
  Пред една недела почна да се емитува и првата недела од аудициите и веќе си имам еден фаворит :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=3k9cK_n1 ... ature=plcp

  Девојќи сакам да го чујам(прочитам) и вашето мислење, дали некој го следи и кој му е фаворит!
   
 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
 3. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
  И јас сум зависна од X Factor и едвај чекам да почнат и Американското и Австралиското. Секоја година ги гледам еве на оној линк http://www.youtube.com/user/TheXFactorU ... e=g-user-u ги има сите епизоди и секоја недела има нова епизода, на официјалната X Factor UK ги има само неколку не сите аудиции. Овде ја имаш цела епизода :) Поздрав :*
   
  На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  претходно гледав така клипчиња од неколку изведувачи но од оваа година почнав да ги гледам редовно па да ве прашам ако знае некој линк од аудициите од 2011 би ви била благодарна. :)
   
  На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
 6. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
 7. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  еее се заразив скроз! според мене најдобри вокали, од оние до сега што ги имам слушнато, има во 2012. браво браво браво! ќе им биде тешко на судиите да одлучат кој ќе продолжи понатака. :)
   
 8. GazdataodParencoJR

  GazdataodParencoJR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  40
  Гледам и интересно ми е, а најинтересни се фејлојте. :rofl:
   
 9. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
 10. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  еве ми идол. :) убаво пее, специфичен глас има и не е само за рок песни. се надевам ќе стигне до live shows.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZuxJwGiIIUM
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Cајмон

  [​IMG]

  :rock: :rock: :rock:

  Eдни од подобрите негови навреди

  If you sung like this 2,000 years ago, people would've stoned you.

  You came in, you called yourself champagne and you sounded like house wine."

  "Even your dog is struggling to get out of the room right now. He's saying, 'adopt me Simon, don't make me go back.'"

  "You have just invented a new form of torture."

  Does God have a return policy? If he gave me that voice, I'd give it back

  “Can I ask you a question? Do you and your girlfriend sing together at home? Have the police ever called?"

  "You sang like Mickey Mouse on helium."

  "You're one of those packages at Christmastime where you say, 'Can I give it back?' "  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На teddybear, Ema.Sk и evelyn993 им се допаѓа ова.
 12. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Гледам! :rock:
  Тулиса ми е срцка :wasntme: , а од натпреварувачиве и мене Ела ми е една од фаворитите, дечково погоре со синчето :lol: кога го гледав солзи ми дојдоа , исто и овој дечко кога го гледав солзи ми дојдоа

  http://www.youtube.com/watch?v=k1T9-I3wx8I&feature=plcp

  А Пинк дали ја гледавте :o :x
  http://www.youtube.com/watch?v=sjQwLOA-hBs&feature=plcp
   
 13. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Само што сакав да ја постирам, гледам нов пост.
  На оваа дефинитивно нешто и фали :x :x
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Tulisa Contostavlos ја прогласија за најсекси :D Jас се си мислам дека нејзе кариерата и расцвета, после оралката на порно :lol:
  Hе ја знам девојкава нешто посебно, јас си ја сакав шерил кол
  да бидам искрена јас го следам шоуво чат пат за сеир, секакви луѓе идат, ама Cајмон ми е најјачи.
  Hа една и кажа

  ужасно, ти измисли некоја нова нота, нечуена до сега :rofl: :rofl: :rofl:

  Aхахахаахха зајдовме со дечко ми, 20 пути го враќавме тоа.
  Oпасен е жими се!
  да не е тој, шоуво ќе биде 0.
  T.е веќе и не е тој, го нема, нели еден младич, уана би Cајмон турија сега :^)
   
  На FortuneTeller.xD и teddybear им се допаѓа ова.
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Ау Лудо, јас за ова незнам :D
  Сајмон секако е незаменлив, ама ај за промена добро е жириво.
  А инаку, многу се смеев на wanna be Спајс Грлс и воодушевеноста на Гери :D :D
   
 16. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Аиии и јас не знаеев за Тулиса, нема врска многу си ја сакам убава ми е и најприродна за разлика од Никол, Кели и сл, а и Шерил си ја сакав да :) Иначе многу ми е поубаво британското да го гледам заради акцентот, а и тоа е оригиналното...
  И да се надоврзам за Сајмон, ако го гледавте оној црнец како снашка облечен и кога му рече: " Кога Мадона, Коби и дракула би имале дете тоа би личело на тебе" :lol:
   
 17. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
  Па гркинка што сакаш :) Во тоа се најдобри :lol: :rofl:
   
 18. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.106
  Допаѓања:
  20.922
  Пол:
  Женски
  До сега редовно ги гледам неколку години и според мене убедливо најдобрата аудиција беше пред неколку години , еве погледнете мислам дека и вие ќе се уверите :)

  http://www.youtube.com/watch?v=mzj9z8QDTfU
   
 19. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
 20. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.094
  Допаѓања:
  25.025
  Пол:
  Женски
  моментално го гледам американскиот X Factor,имам видено лудаци ама ова беше ВРВ :x со неговото глупаво пеење и критикување,типов успеа да ги натера сите 4 од жирито да ги напуштат нивните места и да заминат зад сцена,после тоа си направи мини концерт и нормално беше из свиркан од публиката,а него око не му трепнуваше,и на крај успеа да си го укради микрофонот,баш кажаа вредел $3000,и нормално на крај што си заслужи и си доби,го уапсија :o