1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The X Factor UK

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 20 август 2012.

  1. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
  2. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
  3. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Евеееее ги финалистите и меѓу нив и Ела :) Ја обожавам!
    http://www.youtube.com/watch?v=G62d86E4 ... re=g-all-u

    Што мислете, дали правилно донесоа одлука жирито?Јас лични и замерив на Никол што го избра Рајан Кларк(пластичниот без глас), а не Адам кој има прекрасен глас. НО има новост во - Фактор а тоа е
    http://www.youtube.com/watch?v=_qVKg_NF ... re=g-all-u
     
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Не го пратам редовно ова Британсково, затоа ако може да ми кажете што се случи со дечково, до каде стигна?
    http://www.youtube.com/watch?v=DUdLlSo9HI0

    Мене ми беше страшно харизматичен и мил, и уникатен е на крај и краева, мене ми здосадија веќе аудиции каде сите се воодушевени од женски вокали ко Адел, ако ме сфаќате...веќе видено и досадно.
    А дечково ми беше баш... :l:
     
  5. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
  6. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно уште еднаш покажа дека е најдобра ,каков глас има девојкава како пее така ми се ежи цела снага :)
    http://www.youtube.com/watch?v=ziv1L2SvYuU
     
    На evelyn993 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    :clap: :clap: :clap:
    Од сега па понатаму е мој фаворит. Не следам многу тек тук ама ваков талент греота е да не биде забележан.
    Има само 16 години, а растура! Браво, навистина и претстои успешна кариера. :bow:
    http://www.youtube.com/watch?v=ziv1L2Sv ... r_embedded
     
  8. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
  9. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    И пак според мене најдобро испеа Ела, но се повеќе почна да ме се допаѓа и Џејмс Артур кој пее со толку емоции и болка што до сега немам чуено.Инаку по малку ме нервираат споредбите дека Ела личи на Адел, да можеби во изгледот но гласот им е различен.

    http://www.youtube.com/watch?v=u1Q_Yu5X ... e=g-user-u
     
  10. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    алал да и е на Елла, браво девојче, апсолутен победник! ептен ептен ми се допаѓа.
    особено оваа изведба http://www.youtube.com/watch?v=ziv1L2SvYuU
    џејмс артур, искрено, не ми се допаѓа. многу му е рапав гласот, а кај мене не поминува тоа дека пее со емоции и болка бла бла. па сите да почнат да р`жат така како него ќе викаат еј ти пееш со толку емоции и болка. не и не.
    од групите ми се допаѓаат сите освен district3 мислам беа. нема хемија меѓу нив, веќе видено некако.
    не е фер, ама ич не е фер тоа што се случи со групата на гери. па дали англичани имаат малку ум у главата? како можеа да ги изгласаат мелани и керолин? а да го задржат рајлан идиотот?
    па и таа, никол ку*ка америчка! какви прекрасни гласеви не одбра за што? да почне рејтингот на најгледаното музичко шоу да опаѓа ради тоа што одбра една глупост наречена рајлан. океј, забавувач бил, знаел да те насмее, ама шоуто не е за забавувачи! па аман, победникот склучува договор за издавање на диск. а рајлан шо може со тие пари да направи ако се земе во обзир фактот дека пее како мачка у период на парење? ќе си ставе надоградба на коса?
    не и не го сакам, а и никол ми е се појќе антипатична.
    браво за гери, и тотално го подржувам во тоа што секојпат му го плеска на рајлан у фаца, you can't sing, you are an embarassement! :D еве, душата ми ја огреа видеово мислам http://www.youtube.com/watch?v=GnVEgODW_zs од 4:50 е моментот. уфф!
    го гледам британскиов х фактор само ради ела. многу ја сакам и се надевам дека ќе победи! толку од мене :)

    заборавив да надополнам. дали луи е сериозен кога ела ја спореди со адел? освен фризурата шо и беше натапирана и шо става ајлајнер, нема никаква допирна точка со адел. шутрак.
     
  11. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Ух, конечно ги изгледав сите епизоди и од ова. :D

    Фаворити ми се Ела и Џејмс Артур.
    Рајлан или како и да е, слободно може да го напушти шоуто.
    Кристофер има добар глас, ама некако ме нервира, не знам зошто.
    Кај, Луси, Џамејн (или како и да е :rofl: ) се солидни.
    Мелани, Керолин и Џејд, мислам дека заслужено си отпаднаа.
    Е сега групите. На Британскиов Икс Фактор, групите секогаш биле солидни, а и успевале да се пробијат во музичката индустрија и после шоуто. Видете ги Литл Микс и Уан Дајрекшн.
    Многу ми е жал што испаднаа МК1, Чарли ми беше многу симпатична, а и има многу добар вокал, не класично добар ко на Ела, туку некој уникатен, што мене ми се допаѓа многу.
    Јунион Џеј и Дистрикт 3 гледам повеќе се ваѓаат на фановите, ама па кога размислам подобро, зошто да не. Кога можат Уан Дајрекшн да бидат толку популарни само заради изгледот...8)( п.с. не ги мразам, само мислам дека немаат толку квалитетни вокали. + песничките им се тралалајки).
    Туку, да не ме сфатите погрешно,далеку од катастрофални се, солидни се за бој бендови, мада што Дистрикт 3 се каде каде поувежбани, ама и Јунион Џеј веќе почнуваат да влагаат во колосек. И многу чудно, никогаш не сум сакала бој бендс (добро, освен Тејк Дет ), ама овие некако ми станаа мили. :D Мислам дека далеку ќе дотуркаат во шоуво, а за после шоуто - зависи во која насока ќе заминат. Јас лично би ги слушала ако извадат добри песни и ако не почнат да се улавеат ко бој бендовиве во денешнава музичка индустрија..

    И уште нешто. Ама ова е трач муабет. :D
    Прочитав негде дека Ела и Џорџ од Јунион Џеј биле заедно. Не знам колку е точно. А гледав и на Екстра фактор многу ги боцкаат на таа тема, особено Ела. :D
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
  13. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Lucy се откажа и не е повеќе во "игра"
     
  14. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Еве зошто ја обожавам, толку едноставно а толку убаво ја испеја, многу подобро и од самата Кети Пери
    http://www.youtube.com/watch?v=fxiaGIQp ... re=g-all-u

    И јас приметив дека повеќе ја нема Луси, за минатото шоу кажаа дека била болна, а сега прочитав дека се одкажала :^)
     
  15. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Луси го напушти шоуто поради болест и ова го има изјавено.
    Lucy Spraggan: ""I am gutted not to be able to continue on this journey but I'm not well enough to perform. To accept another free pass having missed last weekend would not be fair on the others in the competition. I wish them all well. I would like to express my thanks to everyone who has supported me. There is no way that this setback will prevent me from fulfilling my ambition. You'll be hearing from me again very soon."
     
  16. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    жал ми е луси што си замина. и жал ми е што рајлан уште настапува. може вокалот му се подобри но сепак е мноооогу подоле од другите. џејмс и џамеј или џахмене не ги сакам. ме иритираат нивните гласеви и како што напоменав поназад не поминува тоа глупаво пеење со болка на џејмс кај мене, кога е на сцена ка робот е. освен што се мртши, никакви други емиции не искажува. од групите ги сакам јуниој џеј а фаворити ми се ела и кај.
     
  17. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Женски, може некоја да ми даде линк за онлајн гледање на последнава епизода?
    Сите што ги најдов не ми се отвараат. :@


    Едит. Иначе, јас за Луси прочитав дека потпишала со некоја куќа и веќе не и бил потребен Х фактор за да биде забележана. :^)
     
  18. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Јас дефинитивно се откажувам од гледање на годинашниов х фактор ,сите добри пеачи испаднаа а Рајан кловнон остана ,незнам што е финтава што сите од менториве идат на дед лок ,како и да е Кај испадна а Рајан остана :envy:
     
  19. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    ау ау ау ау глупости! навивам за гери и за неговите коментари што така без влакна на јазик му плеска на рајлан у фаца!
    срамота ова, тулиса грам мозок нема, се у*сра и таа веќе. никол почнав многу да ја мразам уште од judges houses, не можам да ја поднесам а и тие што се у нејзината категорија исто.
    многу ми е жал за кај, одличен глас имаше и изведбите му беа добри. ќе продолжам да го гледам шоуто само да видам гери како ќе се однесува со рајлан понатаму и да навивам за ела :)
     
  20. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Значи колку што ми беше омилена Тулиса толку ја замразив.Како може да го ипрати Кај дома а Рајлан да оди понатаму?!?!?! Навистина срамно.Уффффффф многу ме изнервира потегот.За прв пат Луи беше правичен во одлуката а за Никол и Гери се подразбира дека ќе си гласаат за своите штитеници, ама Тулиса . . . Се надевам Гери нема да и се одолжи на Ела, ама мислам дека нема, сепак Гери е далеку попрофесионален од Тулиса.Дали приметивте, Ела остана единствено женско во шоуто, кога ја пееја заедничката песна дури смешно изгледаше но супер се држи и со Ела сум до самиот крај!