1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The X Factor UK

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 20 август 2012.

  1. Rainforest

    Rainforest Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Тулиса е bitch, му врака на Гари за прошлата недела кога и рече дека смрди на цигари, ха,ха....
     
  2. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    се изглупираа судиеве.. се изнајадоја го*на. значи неможе некој да остане у шоуто затоа што не знае да прае ништо! се изгуби тотално смислата x factor . па уште и рајлан да победи и врв!
     
  3. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Веќе не гледам ова :puke:
    Како можеше Ела да испадне?! :swear: Тулиса веќе нема натпреварувачи, а Никол сите троица :x Дај веќе нека искочи Рајлан, многу ме нервира :envy:
     
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Ова веќе не е за гледање ,уствари не е уште од коа го сменија Сајмон али сеа веќе ги поминаа сите граници |(
     
  5. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Сега за сега Џејмс Артур ми е фаворит. Интересни ми се и UK и USA x factor ги следам и двата.
     
  6. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    па добро.. си замина овој циркузантов рајлан, но шоуто пак не е тоа тоа без ела и кај! ех колку ми е жал што си заминаа :( а со овие што останаа.. досадни аууу. џејмс се дере, џахмејн писка, крис греота најнавредуван учесник излезе, а јунион џеј најарни ми се. може малку, ама само малку потсетуваат на 1правец али пак ми се подобри од џејмс и џахмејн. :)
     
  7. MidnightFlower

    MidnightFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    47
    Многу се изнервирав уште кога испаднаа МК1, ми беа апсолутен фаворит, ама сепак го гледам бидејќи е интересно и ме интересира кој ќе победи. Би сакала да победи Џејмс или Џамејн. Не ми се верува дека Рајлан остана подолго од Ела, ама тоа е. Исто многуу ми се свиѓаа Луси и Џејд, се надевам дека ќе имаат свои албуми наскоро :D
     
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Му честитам на Џејмс Артур, тоа беше мојот втор фаворит и баш ми е драго што победи.Другата година се надевам ќе има уште подобри натпреварувачи а Ела ја чекам се некој нов сингл бидејќи девојката е предобра.
    http://www.youtube.com/watch?v=bC2TG4B0Kck
     
  9. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    ништо не следам јас..:) тка да од овој џ фактор ги знам оние унион и у кал как беа кога рекоја нешто за 1Д и тогаш прв пат слупнав за нив инаку..ни занев за ова дека имали џ факрор ни ништо..:)
     
  10. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    епа честито џејмс, иако не ти е заслужена победата. сметам дека џахмејн требаше да победи затоа што џејмс и без овој договор сигурно ќе потишеше со некоја друга издавачка куќа затоа што гласот му е таков, рапав, полн со болка бла бла. додека џахмејн има доста специфичен и пискав глас што не би привлекол многу обожаватели. си стојам на моето дека ела требаше да победи затоа што девојкава навистина имаше најпрекрасен глас од сите! во песните што ги пееше имаше толку многу високи ноти што џејмс може да сонува како ги пее.
    се надевам догодина сајмон ќе се врати и ќе има поквалитетен x factor. :)
     
  11. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Убаво си кажа еднаш Gary дека глас како на Ела се нема појавено на X Factor откако победи Леона, и на крај ја ус*а кога го спаси Џејмс наместо Ела. Воопшто не го сакав Џејмс, исто Ела ми беше фаворит ама морам да признаам дека ме воодушеви со Power of Love и Impossible :inlove:
     
  12. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=wB2QICuUcPs

    Баш ми е супер најавата на овогодинешното Х-Фактор.Одвај ги чекам да почнат.Фан сум на Британското шоу и на британските кандидати
     
  13. Dobie

    Dobie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    240
    а дали на сител ќе има директен пренос?и во колку сатот? :)
     
  14. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски

    Нема да го даваат британското на Сител,види по другите програми мислам дека на AXL ке го даваат а за колку часот незнам :)
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Почнаа аудициите на Британскиот Х Факот, си најдовте ли некој фаворит?Мене до сега ми се некако млаки, уште не сум пуштила солза и не ме има некој трогнато како минатите сезони ама изгледа уште е рано.До сега можам да кажам дека шанса за понатаму имаат-

    до сега најмногу ми се допадна, прво како појава а потоа и гласот, на крајот растури
    www.youtube.com/watch?v=XUbZdMbfNmU
    на девојчево и е 4ти пат во шоу, преубав глас но мислам дека го нема тој Х фактор што е потребен за да се победи
    www.youtube.com/watch?v=QnvICX6fhgg
    моќен глас но мене лично не ми е фаворит
    www.youtube.com/watch?v=mCylXy-IRGU
    не е совршено но интересно, ми се допаѓа
    www.youtube.com/watch?v=Wy5bxNLL3BQ
     
  16. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Нема што, вистинска ѕвезда, и да не победи верувам дека за скоро време ќе се најде некаде помеѓу Ријана и Бијонсе. Еднствено што не ми се допадна околу неа е нејзиното минато, како стигна на 16 години да има нарко историја, алал да и е. Како и да е останува мој фаворит многу далеку пред сите останати.
    п.с Морам да прокоментирам, кандидатите на ова шоу годинава споредени со американските се далеку подобри ...
    http://www.youtube.com/watch?v=XUbZdMbfNmU
     
  17. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    На кои програми го даваат шоуво?Одамна се спремам да го гледам :D
     
  18. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    офффф колку беше тешко во боот камп а топрва како што гледам во куќата на судиите ќе има повеќе плачење ;(
    За изборот на судиите во боот камп беше ок, само што ме зачуди Луис на крај кога го исфрли Алехандро, баш ми беше латино лавр.А тоа малото на крај на последната столица срце како плачеше само па искрено незнам дали ќе издржи за лајф шоу, е дури тогаш притисокот е голем.Сега за сега фаворит ми е Тамера, ми го има тој х фактор што е потребен
    http://www.youtube.com/watch?v=ZQr9My4x ... fKxpUKSx-R
     
  19. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Лелееее колку ми беше жал за
    Џозеф
    ... не ми се веруваше искрено дека Шерон така одбра, јас ќе одберев многу поинаку и очекував да одбере поинаку ама тоа е што е... и Луи направи една грешка според мене и тоа голема, ќе видиме што ќе биде понатаму.

    Од сите до сега само тоа малото детуле ми се свиѓа што ја пееше thousand years на една од аудициите. :)
     
  20. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Δ
    Јас пак се молев Шарон да да го направи тој избор за што ти е жал. Да не ставам спојлери, затоа така го пишувам :)
    Од сама причина, ај да имаше некоја жална приказна позади па да се некој сожали, гласот не е нешто посебно, а додуша ни еден кандидат над 25 оваа година не ми е саглам и само пополнува квота по мое мислење, нема тука победник. Ама во случајов како неименуваната појава досега се трескаше од земја, таква нестабилна фигура или глумење дива, изигруваше ли не знам, ама ушто од почеток ми идеше на аудициите да си ја изгризам левата нога и да ја фрлам кон телевизорот за да го скршам.
    И кај кандидатите на Луи нема победник, макар што ме изненади со оноа дивото неисчешлано дете. Гласно реков, стварно? :o
    Единствено ме интересира како час Никол ќе избере, оти оваа година парите ми се на женско победниче. Освен ако не се заинати британската публика и од узур, инат и поента не направи пакост и изгласа фалш кандидат само за да Сајмон заглави :wasntme: