1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The X Factor UK

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 20 август 2012.

  1. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Дали ја гледавте вчерашната вечер, поточно резултатите???
    Не е шокот за тоа кој излезе, а излезе
    Sam Callahan.Мислам дека редно време му беше.Имаше голема среќа што остана до сега, реално беше најслаб од сите таму.
    туку шокот е изведбата на Мајли Сајрус.Толку лошо пеење немам чуено до сега.Тоа не беше пеење туку завивање.Па уште на крај и стана жирито и аплаудира :fubar:
    Поантипатилно и грдо суштество не постои.Треба 10 години да вежба за да ги стигне младиве пејачи кои се без искуство и далеку далеку подобри од нејзе.
    Еве за тие што не ја гледале-
    http://www.youtube.com/watch?v=xT_U2f48y_s
     
  2. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Синоќашното шоу - катастрофа. И онака нема квалитет оваа година што нема, па и кога фаворитката заборава зборови две изведби по ред :^) .
    Литл Минкс ги учат Раф Копи, во смисла совет да им дадат, ах искусните тие. Врв, Шејн Ворд дојдел и он совет да даде. Шејн кој? :D
    Морам да ископам некои драми што сум пропуштила, ова реалити тв не се трпи веќе.
     
  3. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Хана замина, Тамера замина, сите си заминаа оние што заслужија си останаа!
    Секоја чест.

    Лук Френд на почетокот страшно ме нервираше но дедо Луи му ги одбра најдобрите песни што одговараат со неговиот вокал, се истренира убаво, си го изгланца грлцето и сега пее далеку подобро од почетокот. Сам ми е досадна со баладите но факт огромен е дека има многу добар глас. Гери убави песни му одбира на Раф копи но мислам дека нема да издржат уште долго. И Николас, срцката најголема, ушлето со плавите очиња, уште од првата аудиција го засакав и како да знаев дека ќе дојде до тука!

    Сакам да ја победи баба Сам! Напред Ники!
     
  4. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Победник ееееееееееееееееееееееее
    Какво шоу беше вчера вечер :clap: Душава ми се наполни кога го слушнав името на Сем.Се изнаплакав од среќа.Заслужено победи Сем!Беа прекрасни со Николас и се гледаше колку се сакаат и подржуваат највозрасната и најмладиот натпреварувач.Шерон се изнаплака, Никол се изнаплака, јас се изнаплакав :lol:
    Само не ми се допадна една работа а тоа е дека повеќе Гери нема да биде во жирито, како што разбрав договорот му било 3 години.
    И Кети Пери каков фалш беше тоа луѓе мои, па како може да е некој толку популарен и да заработува со таков глас :^)
     

    Прикачени фајлови:

  5. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
  6. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Почна ова. Гледав на youtube тоа што им е постирано, се пресмеав, глупости колку сакаш :D Имаше и добри вокали, конкуренцијата расте уште на почеток. Засега никој посебен, тој дечкото војник што бил што ја пееше say something ми остана у сеќавање и детенцето Библи што ја пееше Latch од Disclosure.
     
  7. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Морам да признаам дека оваа година не ме ипресионира ама баш никој.Во секоја сезона претходно имаше по еден или двајца што ме освојуваа од прва, наежуваа и воодушевуваа.Оваа година некако ми е слаба.
    Приметив и дека се пријавуваат и кандидати што учествувале и минатите сезони ама немале толку среќа.
    Иако е уште рано, дефинитивно после настапите пред публика ќе знам со сигурнос кој ќе ми биде фаворит.Најсипатични сега за сега ми се:
    http://www.youtube.com/watch?v=S3RYq0MBW9Q
    http://www.youtube.com/watch?v=aGq1dhniRzE

    Браво за Шероул што ја вратија а ми се допаѓа и Мел Б.Фали Гери дефинитивно но тука е Сајмон кој е незаменлив!
     
  9. sia.bella

    sia.bella Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    963
    Допаѓања:
    17.156
    Пол:
    Женски
    И јас баш вчера ги гледав видеата, има од се по нешто. :lol: Рано е сеуште да се зборува за фаворити, после настапите во арена ќе се издвојат најдобрите. И мене ми фали Гери во жирито, но и Никол. :)

    Од ова што слушнав досега, овие двајца ме наежија со нивното пеење, дури и си поплачив со Моника и Шерил. :$ :)

    http://www.youtube.com/watch?v=TJPEOaHUC8w&list=UUEY1ejsweY4DgMwOVJeEaBA&index=70

    http://www.youtube.com/watch?v=3q-7TU-mTi0&list=UUEY1ejsweY4DgMwOVJeEaBA
     
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=mz6tR-zKxFc

    Немам ги прегледано сите што настапиле,ама сега засега човеков ми е фаворит.
    Ме удира в срце со секој стих,прекрасно.
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Јас барам приватен асасин да ја среди Клои Џасмин, оти ако и дадат повеќе време на ТВ ќе дојде момент кога ќе си ја одгризам ногата и ќе ја фрлам да го скршам телевизорот.
     
    На the.vampire.girl и Marossa им се допаѓа ова.
  12. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Over 25s - Ben Haenow
    Girls - Lauren Platt
    Groups - Only the Young
    Boys - Andrea Faustini / Paul Akister

    :l:

    толку.

    Најголема утка им е Stephanie Nala.
     
    На evelyn993 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Луи никогаш не знаел одбере добри кандидати, ете две групи си заминаа.
    Слабо некако годинава. И Шерил мислев ќе направи подобар избор. Не дека и се лоши кандидатките но секогаш одбира некои специфични личности кои на крајот место да ги сакаат и фаворизираат, ги хејтаат. Еве ја Клои Џазмин, и на времето Шер Лојд....

    На Сајмон групата е најјака. Победникот ќе е или од неговата група или Paul Akister, друг не признавам. :)
     
  14. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Уште на аудициите кажав дека оваа година не ми се издвојува баш некој посебно, ама ок е, не се ни толку слаби.Мои фаворити за оваа сезона се
    Од машките - Andrea Faustini.Толку е сладок и посебен, а и каков глас вади :clap: Најмногу ми се допаѓа неговата скромност.

    Од женските - Lauren Platt.Ми има нешто посебно во ова девојче,Одлично звучеше на првата лајв вечер.

    Од групите - Only The Young.Се гледа дека дечкиве се профи и дека подолго време работат.Имаат одлични гласови и супер изгледаат, посебно плавата девојка, топ е.

    Над 25 години - Fleur East.Интересен стил и глас.Ми се двои од останатите.Воодушеви на последната изведба.
     

    Прикачени фајлови:

  15. teddi

    teddi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    победник на X Factor UK 2014 e Ben Haenow :):clap:
     
  16. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ако минатата сезона си победи Сем, оваа мислам дека беше неправилно. Бен не ми беше ни претставителен, ни харизматичен, глас ок, но не е да паднеш во несвест.За разлика од него Fleur беше секогаш идлична и посебна а на прашањето кој ви е Фаворит, 95% од звездите што настапуваа кажаа дека баш Fleur им е фаворит.Уште кога излезе Андреа (италијанецот) ми беше чудно дека Бен остана но бев сигурна дека нема да победи.Кога му го прочитаа имете ни на него не му се веруваше.
    www.youtube.com/watch?v=x4EuLDB2HE8
    Сигурна сум дека Fleur ќе има многу поголема кариера исто како Ела Хендерсон, која излезе негде во 6-7 вечер.
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Почна нова сезона. Јас ова обично не го гледам, ама ја пуштив епизодава поради недостиг на нешто друго за гледање и морам да кажам дека ако продолжи вака следува сезона полна со таленти. Веќе во првава аудиција имаше одлични пејачи,
    женската група посебно ми се допадна и беше ептен енергична, а и името им е супер, се надевам ќе дотуркаат далеку.
     
  18. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Предобри таленти има годинава, но како и секогаш, мене најчешит аудициите ми се најинтересни. :)
     
    На the.vampire.girl и Marossa им се допаѓа ова.
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас си го следам редовно,аудициите ги извртувам низ Јутјуб,а годинава како што гледам има навистина талентирани учесници.
    Би ги издвоила женската група(4th Power) имаа навистина феноменална аудиција,потоа она момчето што ги расплака сите,Џош Даниелс,типацот што пееше од Бијонсе,Шерилин и Луиза,онаа плавата девојка со црвената марама :D

    Се пресмеав на Бутси,убаво му покажа на Сајмон што е "nasty"


    А Сајмон каква фаца напраи кога дојдоа геј парот,хомофоб,ама после виде дека убаво пеат :D
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе, брутално беше ова со столчињава, јас до крајот бев во солзи и многу ми беше жал.
    Многу талентирани девојки, и на Рита Ора не и беше лесно, да одлучуваш за туѓи судбини, да срушиш нечии сништа.
    Имаше некои работи кои ги утна, сакав и Чарли да оди понатаму, ама ќе видиме како ќе се покажат овие 6, имаат многу за докажување,
    Едвај чекам следна епизода.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.