1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The X Factor USA

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 23 септември 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  На 12ти септември започна да се емитува втората сезона на американскиот Икс Фактор. Судии се Ел Еј Рид, Бритни Спирс, Деми Ловато и нормално, Сајмон Кауел.
  Минатата сезона ја гледав, ама некако не беше нешто интересна и полна со таленти, за разлика од оваа. За време на овие неколку аудиции што поминаа се појавија прекрасни таленти, а нормално не изостануваат ни лудаците, инаку како би се посмеале. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=ffyZNW7Ra7M
  Девојчето што остави навистина голем впечаток и верувам дека ќе дотурка далеку.
  https://www.youtube.com/watch?v=YBBPJP3QDL0
  Имаше изгледи да влезе во листата на лудаците, ама сепак извади добар глас.
  https://www.youtube.com/watch?v=ID34lX_4m5I
  Леле кога кажуваше како го добила името... :D Душичка е женава, има толку душа во неа. :)
  Од судиите Бритни ме нервира некако, се надева на неа дека ќе им донесе поголема гледаност, ама рејтинзите се се послаби.
  За водители на вечерите во живо се шпекулира дека ќе бидат Марио Лопез и Клои Кардашијан.
  Што мислите за изборот? Кои се вашите омилени таленти до сега и вашето мислење за судиите?
  [​IMG]
   
  На SparkyAngel, ocila и teddybear им се допаѓа ова.
 2. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Го следам и овој x factor. го изгледав и ланскиот и се согласувам дека немаше многу таленти ама глупости немаше толку на тој колку што има на овој :/ омилен од американскиов х фактор немам, што знам зошто, не ми оставил некој толку многу голем впечаток за да го форсирам многу.
  изборот на судиите мислам дека е тотален промашај! освен, нели секако Сајмон и Ел Еј Рид. Не ми се допаѓаат коментарите на Деми и Бритни (omg you're so cute, i think you are sweet, that was great и слично) а и сметам дека Деми е премногу млада да биде во жири. Многу се изненадив кога ја видов.
  Тоа е :) . Ќе го гледам и овој до крај за да видам кој ќе ги земе 5те милиони. :)
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Jас го гледам овој, а Британскиот не. Го следам само поради Сајмон, а плус и зашто мразам Британски акцент,едноставно не го можам, само Сајмон си го трпам :D
  Мене ми е многу интересен, само многу малку видеа ставаат :( И плус долго се чека за нови, неколку дена.
  Морам да кажам дека има, навистина има јаки таленти, ама би сакала повеќе и тие фриковите да ги тураат, не за друго, заради коментарите на Сајмон :rofl:

  Cудиите се ок, само Бритни нека си го фати патот, толку злобно, толку вештачко суштество не сум видела, сака да се прави интересна, ама она насмевкана и е одвратна вештачка,не ми е ич интересна, плус е огрдена максимално, а и нема некои гласовни способности, кој ја ставил овде јас не знам |(


  Многу се смеев за борбата помеѓу Пејџ и онаа грдана плавуша |( .
  Додека пееше девојчето, кое бај д веј е ем убава ем талентирана, онаа љубоморна, прави фаци, у фазону ја сум боље,АЈ ГАТ ДИС, јес, мај ај :D
  Кој лета високо ниско си паѓа....
  Eве ја пејџ

  http://www.youtube.com/watch?v=jeZMdGWE ... plpp_video

  A еве ја и онаа Kокошкана што праеше фаци дури девојчево си пееше
  http://www.youtube.com/watch?v=lxiSe9K5 ... ure=relmfu
  :yawn:

  http://www.youtube.com/watch?v=mEo3gQjj ... plpp_video

  Eве, пукајте сеир, значи ептен сум се смеела со онаа теткарската плавуша :rofl: Mногу мразам љубоморни створови

  Eдит- Mене лично, еден од подобрите впечатоци ми остави-
  http://www.youtube.com/watch?v=EpbCcwmS ... plpp_video
   
  На belieber, karmenka и teddybear им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Бритни кога му ја носеше тортата на Ел Еј Рид како му ја пееше хеп брдеј, гласот и се тресеше ко на српска турбофолк певаљка. |( И стварно е многу грда во тоа фацата, колку остарено делува некако. Само Сајмон и Рид имаат корисни коментари, овие двете, баш погоре како што кажаа, cute, бла, бла, срање нешто.
   
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  На која програма ги гледате пааа?
  Јас само на ју туб што ќе си начекам си гледам, не можам цела епизода да најдам никако! Или сум трупче или немам среќа :D

  Инаку на јутуб растурам, милон видеа може имам гледано :lol:

  Ајде дами, бидете ми од помош :lol:

  Инаку овој Сајмон го обожавам, ама значи го обожавам. Многу ми е секси, многу ми е срцка, абе би го гушнала и би го згмечила да е до мене :lol:

  А оваа Деми, порано не ми беше омилена, ама некако ја засакав, многу искрени емоции ми покажува, многу е добра... :)
   
  На LetsTalkFashion, Glossy-girl и ludoto19 им се допаѓа ова.
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Jас на Jутуб го глеам Mече, не знам дали го има Oнлајн :)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  http://one-tvshows.eu/tv/the-x-factor-us
  Eве линк со цели епизоди јас онлајн кај што го гледам. :)
  Пуштете го на putlocker и нема гајле. Ако го нема тој host, пробајте и со другите.
   
  На Glossy-girl, teddybear и ludoto19 им се допаѓа ова.
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  На ludoto19 и teddybear им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Реин, а секој ден има нови епизоди?
  или?Мило ми е за темава, сега има каде да се дружиме.
  И најјаката мисла некогаш проговорена на ова шоу- Од Мастер Сајмон


  you were singing notes that have never been invented.
  Pеченицава ќе ја памтам за век и векова, Aмин :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Bozica1980 и teddybear им се допаѓа ова.
 10. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  На 1209 и Annie.mk1 им се допаѓа ова.
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Гледајќи ги видеава морам да кажам дека Бритни ме вади од такт.
  Ми се чини дека нема дадено еден издржан коментар, како да ги прати реакциите на Сајмон и Деми, па според нив, склопува и свој аргумент. Реакциите и фаците што ги прави ја издаваат. Многу, премногу лоши фаци прави, што не и личат на годините, поготово затоа што нема ни грам лепота повеќе.
  Деми иако е многу помлада делува толку многу музички пообразувана од Бритни.
   
  На karmenka и ludoto19 им се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Деми не само што музички е пообразувана(искрено јас не ни знаев која е девојкава, од шоуво ја дознав, и прогуглав) Ами и е многу позитивна, убава, и за око и да ја слушаш, слатка, мила девојка, со оглед на тоа што има само 20 години.
  А Бритни ја прокоментирав

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bештак |(
   
 13. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  17.913
  Пол:
  Женски
  Значи, што и да правам на интернет, секогаш завршувам гледајќи аудиции и обавезно расплакана, без разлика дали се работи за Американскиов X factor, Британскиот, и било кое друго слично шоу.

  Конкретно сега од оваа сезона на овој X factor, фаворит ми е ова детенце:
  Многу е мил и позитивен, со прекрасна насмевка, уживав да го гледам и пред да почне да пее.
  http://www.youtube.com/watch?v=KWZWuVCX ... plpp_video

  А, што се однесува до тоа девојчето Carly, кое ја пееше Feeling Good од Нина Симон, од кое сите беа воодушевени, мислам дека не и е место на шоуово.
  Навистина има талент и прекрасен глас, но читав дека веќе има настапувано дури и на Бродвеј, односно она е веќе откриен талент, зошто би доаѓала на аудиција сега, кога има сериозно започнато со градење на кариера? Нема потреба.
   
  На julie77 и teddybear им се допаѓа ова.
 14. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  http://www.youtube.com/watch?v=SAEwDZ0b9-U

  :wasntme:

  До негде е во право типов, ама сепак Деми има талент. Каков таков, го има. Мислам дека подобро би било да и го кажел ова на Бритни директно. Причини нема потреба да објаснувам, нели?
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Среда и четврток се емитуваат, а следниот ден има линкови. Сега додека траат аудициите е така, па после ќе се менува распоредот. Мене ме нервира оној дел кога одат во домовите на жирито и таму се селектираат, многу ми е досадно некако и монотоно. Ај може годинава ќе биде поинтересно.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  http://www.youtube.com/watch?v=CqjroNlL4pI

  Оваа е девојката лани што победи, ова е нејзината прва аудиција, ама ме наежи премногу, посебно зошто ја обожавам песнава а девојкава многу добро ја испеа :)

  Сега ќе и ги гледам сите видеа по ред :D

  Што да правам досадно е :rofl:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Мене па не ме бендисува многу ланската победничка. Има глас, ама нема ништо друго. Некако ми нема харизма, ни па некоја појава, што знам... Се надевам годинава ќе победи некој поасален. :)
   
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  ^^^ Епа да, се согласувам :lol: Вчера сите видеа и ги изгледав и ништо, само гласот и вреди :lol:
   
 20. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.