1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Thermo speed hardcore

Дискусија во 'Фитнес' започната од Borgo, 20 април 2017.

 1. Borgo

  Borgo Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали некој конзумирал термо спид хардкор апчиња во комбинација со Л-карнитин во прав и вежбање на Орбитрек?
   
 2. Borgo

  Borgo Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  20170419_194243.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 3. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.735
  Допаѓања:
  16.931
  Пол:
  Женски
  Јас ги пијам ама со течен карнитин. Имаат ефект ако ги комбинираш со кардио тренинг и здрава исхрана.
   
  На Borgo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. GlowGirl

  GlowGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Заинтересирана сум за капсуливе, некој искуство со нив? И каде може да се најдат? За цена дознав дека се околу 400 ден.
   
 5. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Машки
  Ги има во pbc-perfect body centar, позади универзална кај зур маркет. Али немој да очекуваш резултат ако немаш средена исхрана. За термо спид не би ти ги препорачал, али l-carnitin можеш да го земаш, без ралика дали е течност, прав или капсула, се внесува од 2000мг до 4000мг на ден во 2 или 3 дози како ти е попрактично. Можеш пред и по тренинг , наутро или пред спиење.

  Исто е битно јагле хидратите да се под 80-100гр на ден.
   
 6. GlowGirl

  GlowGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Исхраната ми ја знаеш, читаш во другата тема, да ги вклучам ли и овие? Или сепак на сигурно со л-карнитинот?
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Машки
  L carnitinot е сосема доволен, не давај џабе пари. Купи си некое витаминче подобро.
   
  На GlowGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  нарачав капсули л карнитин од хардкор, ке сакаш да ми кажеш кога е најдобро да ги конзумирсм?мслце е смешно шо ги пијам на 52кила со висина 164. али иам салце :lol::lol:
   
 9. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Машки
  Во зависност колку милиграми содржат, дневен внес е од 2000мг до 4000 мг. Обавезно пред тренинг ама оброкот пред тренинг да е без хидрати, и пред спиење можеш или ако правиш кардио пред и по тренингот.
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  како пред спиење? па нели даба енергија :wasntme:?
   
 11. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Машки
  Л карнотинот помага само во транспорт на мастите до клетките каде се создава енергија. А за да почне телото да троши масти, прво треба да ги потроши гликогенските резерви од мускулите. Не дава тоа којзнае каква енергија, односно ти нема ништо да осетиш, бидејќи телото постојано троши енергија дали од гликогенот од мускулите или од мастите. А навечер е пожелно бидејќи се празни гликогенот и телото за да функционира ќе користи масти и л карнитинот ќе го забрза процесот на треанспорт.
   
  На Desi1991k, soffce и GlowGirl им се допаѓа ова.