1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Threads (Instagram)

Дискусија во 'Слободно време' започната од gasimku, 6 јули 2023.

  1. MorskaSirena

    MorskaSirena Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2020
    Пораки:
    659
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски

    Ја вчера се регистрирав со профилот од инста и не ми фати око нешто апликацијава пошто не сум по твитањето и направив деактив не знаев дека е така поврзано со инста. Денес сеуште го имам профилот на инста не ми е избришан. Нешто не сум деактивирала ко што треба или треба некое време да помина да се избрише и едниот и другиот профил?
     
  2. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    23.323
    Не знам, така викаат дека е, не сум пробала лично.
     
  3. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.479
    Допаѓања:
    39.014
    Пол:
    Машки
    Мене пак не ми е нешто посебно. Твитер + Инстаграм > Тредс :D
     
    На sunshinebabe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.521
    Допаѓања:
    38.333
    Пол:
    Женски
    Можеш да го деактивираш и тоа нема да ти влијае на инстаграм профилот. Само не можеш целосно да го избришеш. Мислам дека е вака.

    Мене апликацијава ми е онака, океј, ама сигурно ќе ја избришам. :D Бегам од тикток, твитер и слични на нив зашто сите се на принципот бескрајно скролање и тоа е нешто што многу ми смета и ме нервира.
    Инаку хаосот што владее ми е до некаде прифатлив, ми искочија интересни профили што секако не би ги нашла сама. Искрено, можеле малку поразлична од твитер да ја направат, да има нешто ново што досега не било популарно.
     
    На MorskaSirena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    11.354
    Пол:
    Машки
    Несфатливо ми е уште шо немаме експонирано од личниот живот, за сега тоа да треба да го направиме преку нова социјална мрежа.

    Лично едвај инстаграм и ФБ користам, немам ниту твитер, тикток, BeReal итн. Едноставно ги осеќам како непотребна преокупација и обврска.
     
    На Andzelka23, elenaklasik, sunshinebabe и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Sophitas

    Sophitas Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2020
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.255
    Не ни беше нешто многу потребен овој новитет,искрено глупости...И онака имаме доволно социјални мрежи..Мислам што ќе ни е нова,реално!?
    Една ја расипуваат па ајде еве ви нова каде што ќе може да се социјализирате.(facepalm)
     
  7. h.ope

    h.ope Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    1.800
    Со оглед дека одамна не користам твитер не знам и на оваа колку ќе се задржам. Инаку се активирав, па ќе видиме
     
    На Believe.in и gasimku им се допаѓа ова.
  8. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.956
    Допаѓања:
    38.828
    Пол:
    Машки
    Уште една во низа социјална мрежа која никна како последица на политичките превирања во корпоративна Aмерика.
    Доста конзервативците копираа и правеа свои социјални мрежи зошто беа заќутувани на овие што ги држеа либералите.

    Па, еве сега откога Маск им го купи Твитер и им ја ограничи левичарската пропаганда, си отворија свое ќоше каде што ќе може да си ја продолжат.

    Од една страна ќе речи некој дека секако е подобро да се има поголем избор, а од друга страна е лошо што се ствараат овакви ехо комори со цел на ширење пропаганда, и тотална контрола од едната или другата страна.

    Нема можност да си некаде на средина, логички и фактички да ја согледаш ситуацијата. Мора да си или од кај едните, или од кај другите.

    За обичната раја ова ќе доведе до уште поголеми баблс и заглупување на популацијата.

    Освен за оние што ќе се офајдат со станување популарни додека уште е матно. Пошто, ново место, нови прилики за маркетинг. :)

    [​IMG]
     
    На Konfetka, sunshinebabe, nextredstyle и 5 други им се допаѓа ова.
  9. gasimku

    gasimku Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    1.193
    Пол:
    Женски
    Дали сте пробале да се најавите од PC на threads ?
    Јас не најдувам опција за најава преку PC, ако некој најде нека сподели.
     
  10. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.425
    Допаѓања:
    23.908
    Пол:
    Машки
    Нема web верзија се' уште. Единствено ако користиш андроид емулатор на PC (пример BlueStacks), да ја инсталираш апликацијата.
     
    На gasimku му/ѝ се допаѓа ова.
  11. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    10.091
    Пол:
    Машки
    Суштинската разлика знаете која е? На Твитер имаш слобода на говор, а МЕТА дури веќе не ни кријат дека се пристрасни кон левото идеолошко крило (демократите во САД) и прават масовна цензура на десницата. И не зборам само за овие од Сорос (Вистиномер) што ќе ви стават Fake News на твитот ако не им се допаѓа, туку и имаат опција да ви ја намалат видливоста ако често постирате содржина што не им се допаѓа.

    Луѓето што отворија тредс, отворија чисто од љубопитност да видат што е тоа, но нема шанси да го замени тоа Твитер кој има децениска историја, огромна дата база на твитови што може да се пребаруваат наназад.
     
    На nextredstyle, Amellie13 и Gosh им се допаѓа ова.
  12. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Јас лично не го користам твитер, сега спуштив тредс од љубопитност ама не ме задржува некако
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.011
    Пол:
    Женски
    Ми нема логика апликацијава. Не ни мислам дека ми треба нешто вакво, па не планирам засега да ја активирам.
     
    На sunshinebabe, Ahoy, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.874
    Допаѓања:
    54.376
    Пол:
    Женски
    И јас од љубопитност инсталирав ама ништо интересно нема, сѐ е видено, ништо ново. :| Ќе ми фаќа прашина во телефонот.

    Некако и социјалниве мрежи ми се ептен здосадени, освен инстаграм и дискорд шо користам поактивно ради контакт со луѓе друго сѐ е станато предосадно.
     
    На Ahoy, nextredstyle и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  15. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.924
    Допаѓања:
    12.413
    Пол:
    Машки
    Не го користам, и како Твитер ке пројдат пар години додека не отворам линк што ми праќаат, стиснав да видам ми излезе нотификација секако дека нема да прифатам, ионака си избришав податоци од интернет и си поднесов на Google барање и од нив да се избрише се, не чувствувам дека ми е потребно.

    Не дека ми е гајле за милијардери, ама сум за се што тера милијардер на вакви мислења.

    [​IMG]
    Ретко да видиш инцели со деца.
     
  16. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    4.312
    Допаѓања:
    14.993
    Пол:
    Машки
    Цуки твој убо ни го цукна на сите, не заеба, сега да не можеме да го избришеме твитеров од Али експрес без да отиде јабана и Инстаграмот :doh:
     
    На Konfetka и nextredstyle им се допаѓа ова.
  17. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.730
    Допаѓања:
    121.902
    Пол:
    Женски
    Изгледа примамливо, но не е вау.
    Цуки сака да изгради монопол. :D
     
  18. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    828
    Допаѓања:
    4.134
    Пол:
    Женски
    Уште немам профил и некако барем за сега немам намера тоа да го направам.

    Преку глава ми е од филозофии, од лајф коучи, од луѓе што отвори му било кој профил што го има и ќе дознаеш од еден најобичен пост шо му се дешава у живот, дали дечкото и раскинал итн.

    Не сум тип што збори мн, поготово не за приватен живот. Не гледам што би пишала и затоа барем засега не се гледам на таа платформа.
     
    На Konfetka и Mrs. right им се допаѓа ова.
  19. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    1.154
    Тредс сега го користат повеќе жени од мажи? Таков ми е впечатокот.
    Има многу неуспешни твитерџии што сакаат да се пробаат тука. Некои и ми изгледаат превозбудени. Се пишува сва и свашта, мислејќи дека се интересни.
    Сами си прават антиреклама. Особено некои инфлиенсерки. Подобро само да се сликаат и да затворат уста.
     
    На gasimku му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    23.323
    Проблемот е што сите целат да бидат смешни. А не мораат. Не разбирам зошто е таков мајндсетот.
     
    На h.ope му/ѝ се допаѓа ова.