1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

THW Kiel

Дискусија во 'Спорт' започната од butterfly33, 28 мај 2012.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Аххх колку го обожавам овај ракометен тим. Според мене, тука се сите најдобри играчи од цела Европа, само уште Кире му фали :!:
  Кој е вашиот омилен играч од Кил? Од вчера, Кил по трет пат најдобар во цела Европа. Браво за Кил :clap:
   

  Прикачени фајлови:

  На Pirana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Кил оваа сезона имаат страшна екипа, во одлична форма се. Најдобрите играчи се собрани во тимов, башка Германски клуб, ги обожавам :up: А за тоа дека им фали Кире, незнам, на десен бек го имаат Ким Андерсон, играч од светска класа. Хмм мене лично омилен играч од овој тим... Незнам, можеби Филип Јиха би го одвоила, мада никој не е за потценување :)
  За вчерашното финале, Кил имаше и игра и беше далеку подобар противник во текот на целиот натпревар, сосема заслужено победија. Јес да играа прилично грубо, ама тоа е, таков е спортот. Морам да го споменам Омејер, ги спушти ролетните на голот :D :clap:
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Според мене се најдобри од сите можни клубови. А и некако најсимпатични ми се :$ Кире му фали, во смисла дека е квалитетен за овој тим. Најомилени... абе сите :lol: Јиха, Андерсон, Палмарсон, Алм, Омејер, Клеин, Илич... Сите бе :lol:
  :l: Срциња се :$
   
 4. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Оваа сезона се послаби од кога било. Но ќе опстане Кил. ЕДЕН Е КИЛ!