1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TianDe влошки

Дискусија во 'Тело' започната од EmilijaEmilija, 9 март 2017.

 1. EmilijaEmilija

  EmilijaEmilija Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам влошките и сум многу задоволна.
   
  На Kriss.. и Sesil им се допаѓа ова.
 2. girl005

  girl005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Дали сте ги користеле и дали навистина се ефикасни?
   
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.284
  Допаѓања:
  122.853
  Пол:
  Женски
  Јас 24часовните ги користам моментално. Имаат на фб и профил, кај што можиш да им пишеш каков проблем имаш па да ти напраат шема од кои влошки по колку време
   
  На Demon@, Mishela, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
 4. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  6.825
  Пол:
  Женски
  @Sesil Zadovolna sI od 24casovnite?
   
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.284
  Допаѓања:
  122.853
  Пол:
  Женски
  па тек почнав да ги користам, 3 имам 24 часовни употребено па ќе видиме. Така и ми беше речено од застапникот барем 3 последователно да се износат. Ма да искрено мислам дека инфекции, бактерии, воспаленија можно е да лечат, за цисти, миоми, ЦИН, чисто сумљам ама ајде ќе пробам.
   
  На Summerlover и oblace1 им се допаѓа ова.
 6. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.418
  Допаѓања:
  15.905
  @Sesil Од тие секојдневните? Леле кога ги носев по дома, мислев цела куќа ќе ја сомирисам на билки. Многу силен мирис ми имаа.
  И јас три искористив пред 2-3 години, имаше фајде колку-толку.
   
 7. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Se izvinuvam za latinicata, gi imam koristeno ciklusnite vloski "Energija na trevite" dobri se, ama za nas standard nekako soleni se. 600 i nesto denari se. A ima edni sekojdnevni, 160 denari se, po edna vloska ima vo opakovkata, efikasni se.
   
 8. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
  Ај прво кажете што е ова и за што се користат. Гледам има задоволни ама јас не сум информирана. :lol:
   
 9. Оленка*

  Оленка* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.403
  Пол:
  Женски
  Влошки со некои билки внатре.
  Еднаш се жалев од кандида, па мајка ми ги купила од некаде, не знам од каде, само знам дека јас толку пари за такво нешто не би дала. Единечни беа, мислам дека требаше да ги носам 24h. Пет влошки имав, износив 4, секоја по 24 часа и не видов некакво подобрување.
   
 10. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.030
  Пол:
  Женски
  Блиска личност е претставник на ТианДе и на средбите кои ги имаат баш за овие влошки навеле пример каде некоја жена која имала некоја врста на CIN после одреден период користење на истите имала видно подобрени резултати на ПАП
   
  На Sesil и Sv. Nikolka им се допаѓа ова.
 11. ariana77

  ariana77 Нов член

  Се зачлени на:
  6 март 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  И јас имам слушнато дека многу се ефикасни.
   
 12. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.284
  Допаѓања:
  122.853
  Пол:
  Женски
  Јас коа глеам слики од семинари и презентации на ТианДе искрено не ми ветува многу. Перење мозок на застапниците колку се они добри за да можат овие да се уфилмаат дека стварно работат за супер компанија и продаваат супер производи.
   
 13. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  2.191
  Пол:
  Женски
  Против јаки менструални болки и циста ми ги предложија Energy Life - една е 162 денари и Енергија на тревите - едно пакетче 645 денари. Не знам дали да ги пробам, ич не ми се експериментира :|
   
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.044
  Пол:
  Женски
  А за што точно се употребуваат? Дали има за хпв, и која цена се ?
   
 15. Mandalaa

  Mandalaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Jas licno voopsto ne sum zadovolna. Mozebi na nekoj i pomagat no na mene ne. Poracav cel tretman kako sto mi preporacaa za polip na matka so caevi, energy life i edni sekojdnevni uloski. Mesto da se podobram pocnav uste tolku da krvaram posilno i podolgo vreme. KATASTROFA!!
   
 16. Queen 94

  Queen 94 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2017
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Aj spodelete iskustva tie sto gi imate koristeno? :)
   
 17. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.197
  Дали ги пробал некој тие влошките за цисти ?
  Дал се ефективни ?
  Сакав да ги нарачам
   
  На Healthyandbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.577
  Мене ми препорачаа 24 часовни и секојдневни поради проблем со циклус. Последниве 2 месеци ми се изремети нешто и не добивам редовно. Си го препишувам тоа на енормни стресови. Како што пишав и пред тоа задоволна сум од влошката енергија на животот, па решив да им дадам шанса. На страната има доста позитивни коментари и за најразлични гинеколошки проблеми вклучувајќи и неплодност. Јас верувам искрено дека билките имаат толкава моќ, за миоми и цисти не сум сигурна, но друго верувам. За тие што се мислат дали за болен циклус да ја нарачаат таа една влошка што е, мене лично не ми помогна за тоа, јаки менструални болки и понатаму имам. Можеби сега со овој третман што ми го препорачаа ќе се смени нешто. Сега солени се малце, но поарно нешто навреме да се спречи оти после ќе не знаеш каде попрво да плаќаш. Ќе споделам искуство обавезно :)
   
 19. komsika

  komsika Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво и јас се изнаслушав за влошката life energy a имам проблем со нередовен циклус па решив да ги земам ми стигнаа пред некој ден па ќе започнам да ги користам земав десет бидејки му пишав на страната и ми рекоа толку да искористам ако има ефекти пишам поздрав
   
 20. Daki12345

  Daki12345 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Ja gi koristam uloskite prezadovolna sum. Imav kandida uste vtorata uloska koga ja nosev mi go snema iscedokot. Predobri se