1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TianDe влошки

Дискусија во 'Тело' започната од EmilijaEmilija, 9 март 2017.

  1. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, сакам да знам за оние улошките тианде мислам дека се викаа со билки што се против бактери и инфекци.
    Дали некоја ги има користено?
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    @AngelOfArh може да каже повеќе за нив.
     
  3. Виша

    Виша Нов член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo ima li nekoj sto gi koristel vloskite i iskustvo dali se efikasni?
     
  4. Dani Dss

    Dani Dss Нов член

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Влошките на Tiende најдобри во светот сега и кај нас!
    3073
    Мар 13, 2017Живот, ТОПLike


    >>" rel="external nofollow" target="_blank" style="box-sizing: border-box; margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; color: rgb(34, 34, 34); outline: 0px;">[​IMG] >>" class="SC_TBlock_350428_title" classname="SC_TBlock_350428_title" id="SC_TBlock_350428_0_link" rel="external nofollow" target="_blank" style="box-sizing: border-box; margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: normal; font-family: Arial; font-size: 12px; vertical-align: baseline; color: rgb(0, 0, 0); outline: 0px;">Болни зглобови? ОВА ќе направи сета болка да исчезне за 24 часа... ПРОЧИТАЈТЕ>>>
    [​IMG]
    Програмата “Женско здравје” TianDe ја предвидува како ефикасна превенција и сеопфатен третман на широк спектар на гинеколошки болести врз основа на фитопродукти. Системската употреба на производите од неа значително го засилува дејството на медикаментозни методи и не дозволува болеста да стане хронична. Програмата вклучува лековити-профилактични влошки на основата на фитокомпозиции и серија биолошки активни додатоци на храна во вид на билни чаеви. Синергетската комбинација на овие производи делува добро на целиот женски организам и обезбедува: – Превенција и третман на сите пореметувања во женскиот репродуктивен систем; – Нормализирање на хормоналниот баланс; – Стабилизирање на нервниот систем; – Зајакнување на имунитетот и на заштитните функции на организмот; – Зголемување на работоспособноста; – Подобрување на состојбата на кожата, косата, ноктите и др; – Подмладување на организмот. Ексклузивен производ на компанијата TianDe се лековито-профилактичките влошки на база на фитокомпозиција. Никогаш досега третманот и превенцијата на женските болести не биле толку лесни и пријатни! Замена на обичните влошки со лековити-профилактични ја претвора секојдневната хигиенска постапка во ефикасен терапија.

    [​IMG]

    Уникатно средство за превенција, лекување и нега. Влошките се развиени врз основа на методите на традиционалната кинеска медицина. Збогатени се со фитокомпозиција од билни екстракти и етерични масла. Лековитиот-профилактичен ефект на влошките се должи на признатата еколошки помошна Методологија: фитотерапија, аромотерапија и акупунктура. Влошките на ТианДе – Ја нормализираат кисело-алкалната рамнотежа во женските полови органи; – Го потиснува развојот на патогените бактерии; – Помага во обновата на здравата микрофлора во вагината; – Ја подобруваат локалната циркулација, ги бришат отоците во областа на половите органи, го отстрануваат застојот; – Ги ублажуваат болките; – Ја намалува појавата на климактериумот; – Помага за подобрување на резултатите постигнати при комплексно лекување; – Ја зголемуваат осетливоста на микроорганизмите на антибактериските препарати; – Го зголемуваат тонусот на мускулите во малата карлица; – Подобрување на квалитетот на приватноста. Оваа најнова технологија за правење влошки обезбедува структура од 100% природен памук. Ова гарантира највисок степен на хигроскопичност на влошките и ја исклучува појавата на конгестивни феномени, ги отстранува симптомите на нервоза, печење и чешање. Фитонцидите и етеричните масла содржани во влошките продираат во слузницата на половите органи и дејствуваат на биолошки активните точки, како локално, така и на целокупното здравје. Развиени се од научниците во Државниот центар за кинеска медицина. Содржат уникатена фитомембрана.

    [​IMG]

    Се произведуваат со хај-тек опрема. Збогатени се со патентиран концентрат од билни екстракти, приготвени од древните рецепти на исцелител од кинеската династија Тан. Во формулацијата на влошките се вклучени 49 билки: кинески аконит, ванила, кинеска анджелика, дивесил, нане, мъхнат ноктот, корен од колеполист, смилакс, Книдиум Мони, Ѕвоно, борнеол, фелодендрон, гирчовник, аир и др. Фитомембраната на влошките се прави со користење на специјална технологија за обработка на свежи растенија, кои обезбедува висока сатурација на активните состојки на фитоклетките. (Концентрацијата им е околу 70-80%, што постојано ги надминува сличните индикатори во билните напивки и инфузии).

    Ексклузивната технологија за производство на влошките “Енергијата на билките” вклучува микрораздробување на клетките на растенијата и прибирање на лековити материи.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Сето ова е многу убаво објаснето и сосема точно. Но дека за наш стандард солени се, пресолени се. 600 денари е опаковка од циклусните влошки за критични дни.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dani Dss

    Dani Dss Нов член

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Alternativna medicina i proizvodi koi se bez hemikalii se sekogas poskapi od standardnite komercijalni proizvodi, no trajno go resavaat problemot i ne iritiraat. A deka se soleni vo pravo si. Koj moze da si dozvoli, ili koj si ima maka podobro da koristi prirodno, nego da pie lekarstva .
     
    На vale038 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Виша

    Виша Нов член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Blagodaram na informacijata jas gi zemav vloskite kako terapija za miomi znaci 10 od tie sto se 24 casovnite 20 dnevni i 8 ciklusni toa e za cel mesec pa ke probam kakov efekt ke imaat kaj mene,tocno e deka se skapi megutoa vredi da se proba
     
    На veli4ekate му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hris321

    Hris321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има користено улошката од 38 билки?
     
  9. Kika28

    Kika28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали има подобрување? Сакам исто за миом да пробам.
     
  10. Виша

    Виша Нов член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас веке втор месец ги користам улошките и ке продолжам до ноември и ке одам на контрола па ке видиме дали го нема миомот или во најмала рака дали се намалил
     
  11. Kika28

    Kika28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Фала ти. Земав и јас од секојдневните 10, целата терапија со секојдневни и циклусни ми беше некако скапа, но ако има резултати тогаш вреди за сите пари.
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Колку вида на влошки имаат, какви?
    Цените како им се?
    Има правила кога и како да се носат?
    Несакани дејства?
     
  13. Mandalaa

    Mandalaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Jas gi imam koristeno 2 pati po 10 energy life sekojdnevnite vloski, sekojdnevnite vloski i caevi koi mi gi preporacaa, odnosno cel tretman i iskreno nisto ne mi pomogna. Samo poveke mi se vlosi sostojbata. Mozebi na nekogo pomagaat ama ne na sekogo. Za parite ne vredat, samo reklamata i e nabildana.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kika28

    Kika28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Имаат три вида на влошки, Life energy со лековити билки, секојдневни и циклусни, на мене ми препорачаа месечна терапија која ги вклучуваше сите влошки во износ од 2900 денари (што искрено ми беше скапо) Ги земав само влошките со билки и може да се каже дека ми се повлече иритацијата, планирам да ги земам и циклусните па да одам на преглед, да видиме дали има некое подобрување. Знам дека еден месец е премалку и немам големи очекувања, но сепак многу е скапо за наш стандард и никој не гарантира дека миомот ќе биде излечен и по тримесечна терапија.
     
    На vale038 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. vale038

    vale038 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мене ми се влошките супер, ми помогнаа за кандида, ми ги препорача моја блиска другарка која си реши цин 2 со нив. И да солени се ама солени се и прегледите кај гинекологот и вагиналетите и кремите кои ги препорачуваат за цин 2, а полни се со хормони и сретства кои нам не ни се познати. Топло ви ги препорачувам ради искуството и бидејќи претпочитам приподен начин на справување со проблеми :makeup:
     
  16. Kika28

    Kika28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ги користевте сите или само оние со билки?
     
  17. vale038

    vale038 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Со билките и циклусни користев и се неспоредливи со ниедни други.
     
  18. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Скапи се за нашиот стандард, тоа точно. Едни циклусни влошки Енергија на тревите ги платив 600 и нешто денари. Убаво мирисаат, ама и тие пропуштаат.
     
  19. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Таа што е со 38 треви се користи 24 часа ( со тоа што нормално ќе ја извадиш за да се измиеш) а има едни исто така еднодневни поевтини се, ама тие се користат само 12 часа ако не се лажам.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.244
    Пол:
    Женски
    Здраво @buba4e89 :)
    Во некоја од темите, пред некое време видов дека ја имаше купено единечната еднодневна влошка на Тианде. Ја проба ли? Како си задоволна?
    Никогаш до сега не сум користела ваков тип на влошки, а на последниот пап повторно ми беше најдена кандида, па си велам, покрај вагиналетки да пробам и со нив.
    Не можев да ти пишам лп, па да те прашам тука :)
    Фала ти многу, поздрав :)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.