1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TianDe козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Elii96, 1 април 2014.

 1. Elii96

  Elii96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  TianDe e руска козметичка фирма, мислам дека повеќето производи им се на природна база. Кај нас излезе скоро па уште не е многу позната. Јас си купив крема од козметичарката, таа ми ја препорача. Кремата се вика Sheep Placenta Dispel Spot Cream. Служи за израмнување на лицето по отстранување на акните: не многу длабоки дупчиња, избелување на флеки, хиперпигментација, ситни брчки и сл. Можат да се користи на сите возрасти и типови на кожа. Јас денес почнав да ја користам па ќе пишам за некое време ако има разултати. Исто така ако некој друг има искуство со TianDe нека го сподели. :)
   
 2. japanize

  japanize Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  103
  Koja cena e odprilika?
   
 3. Elii96

  Elii96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  530ден.
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.799
  Допаѓања:
  170.860
  Пол:
  Женски
  А некој друг има нешто користено од производите на Тианде и како е задоволен да сподели искуства?
   
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  35.872
  Пол:
  Женски
  Од производите на Тианде имам користено само шампон за коса од женшен.
  Многу беше форсиран на презентацијата на која присуствував, бев љубопитна за ефектот затоа што е на природна база, па одлучив да го порачам.Се покажа спротивното.Воопшто не бев задоволна и не го користам.Пакувањето е од 400 мл. по цена од 799 ден.
   
  На buba4e89 и Mandarinna88 им се допаѓа ова.
 6. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Имам користено шампон и балзам против опаѓање на коса - КАТАСТРОФА.
  И крем за раце од кравјо млеко - Без ефект.
   
 7. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  Сакам да прашам има ли некоја што е зачленета во TianDe од Штип?
   
 8. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.377
  Допаѓања:
  46.838
  Пол:
  Женски
  Неколку колешки на работа се залченети. Разгледував и каталог. Многу се скапи морам да кажам.
   
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  105.386
  Пол:
  Женски
  Јас моментално го користам кремот за лице со плацента од овца, задоволна сум премногу. Исто и кремовите со змиска маст за нозе и раце, го мачкам и синко на лузната од изгорено и делува има ефект. Сум го пробала и шампонот, неколку маски, а многу ми помагаат тие лепенките против главоболка, стварно помагаат. И само преубави зборови за топките за перење, ни прашаци ни омекшивачи, а толку се меки и пријатни после сушењето, навистина
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  6.662
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, дали може да ве замолам доколку некоја од вас има нешто од оваа козметика да сликне декларација на било кој производ? Љубопитна сум да видам што содржат. Благодарам однапред.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.854
  Допаѓања:
  15.619
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka другарка ми зела пилинг и сол за тело, и некоја крема, до утре најкасно ќе ти ги сликнам декларациите па да видиш оти и мене ме интересира, јас бев на нивна презентација, и колку шо се рабирам од како почнав да ги следам декларациите на производи некои штетни состојки ги запамтив и мислам дека имаат по некоја штетна состојка, значи природни се ама не целосно. а органски незнам дали се.
   
  На Biodevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.854
  Допаѓања:
  15.619
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka Еве декларација од три производи на тианде крема за лице со плацента, и сол за тело и лице, и пилинг .
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  9.164
  Што ти прави маркетинг значи. Ќе напумпаат нешто wow да испадне, демек крема со плацента и треба во несвест да паднеш. Којзнае и колку пари е, а составот е ужасен. И другиве производи колку што гледам не се баш сјајни.
  Прв пат гледам декларација од производи на Тианде, ама искрено очекував да бидат посаглам.
   
  На danichap и Biodevojka им се допаѓа ова.
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  6.662
  Пол:
  Женски
  Во кремот за лице има течен парафин,петролатум и силикон, во солта за лице и тело има ланолин и DMDM Hydantoin, а во третиот производ (не го гледам баш најдобро) ама има ПЕГ 40.
  Ти благодарам што ги постираше декларациите, ме интересираше многу составот со оглед на тоа што на интернет не можев да најдам ниедна декларација. Поздрав.
   
  На Veki4kaa и danichap им се допаѓа ова.
 15. confussed :(

  confussed :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  iskustva so proizvodite, pozitivni negativni, poveke sum zainteresirana za kremata so ovca placenta dali pomaga za regeneracija na koza posle akni i mali crveni luzni od akni
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  105.386
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од оваа крема најискрено. Имам осетлива кожа, склона сум на алергии, црвенила, чешање, отоци.. ретко кој крем може да го поднесам. Откако го открив овој не го менувам за ништо
   
 17. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.618
  Jas da ja pofalam sekojdnevnata 24 casovna vloska energija na zivotot.. Imav problem so ciklus ne mozese da mi probie 2 dena,samo ona kafeno bledo.Ne mi bilo otsekogas taka ama se stori I mnogu me zagrizi 300 filmovi si napraviv.
  Vloskata mi go resi problemot iako e naglaseno za bolni ciklusi posebno no I za problemi so ciklus.Se e kako porano, mi olesna I sum srekna. Da ne zvuci kako reklama gledam nikoj ne pisal za nea, kaj mene se pokaza dobro ima blagoprijatno dejstvo vrz reproduktivnite organi.
   
  На mssuniquee, Healthyandbeauty и buba4e89 им се допаѓа ова.
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  131.346
  Пол:
  Женски
  Одамна не била активна темава... ај да ја живнеме. Некој некакво искуство да сподели, а да не е застапник. Доста се рекламирани во последено време по социјални мрежи, претставништва почнаа да отвараат во повеќе градови. Коа ги читам по ФБ во прв момент викам WOW послето станувам скептична, некако ми е too good to be true. Па ако користел некој нека сподели (не)задоволство.
   
 19. Healthyandbeauty

  Healthyandbeauty Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Јас би рекла дека не е баш така , јас работам со оваа компанија и причината која што почнав да работам со оваа компанија беше баш тоа што бев задоволна од производите , откако почнав да ги користам пастите за заби заборавив што е тоа кариес и крварење на непцата ... со енерџи исчистив бело прање, мајка ми и се повлекоа вените од гелот , хемороид ( надворешен) исто со тој гел ....А верувам дека и најголем дел од колегите се дел од компанијата бидејки и помогнала да решат некој свој проблем...имам уште многу позитивни резултати од блиски роднини и пријатели...Производите што се уникатни ,уникатни се ,Никаде во продавница нема влошки направени од билки ,кој може да ги видиме и мириснеме , никаде нема шампон со жив корен во него , кога го ставив коренчето во друг шампон се исуши...
   
  На Две Принцези му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  131.346
  Пол:
  Женски
  Па тебе ти е во интерес да ги рекламираш, мене не ми е, затоа релано мислење ќе си кажам ;) Не викам дека се 100% бескорисни производите ама немаат ни некој WOW ефект ;)
   
  На realGirl, joy1, PaLaVa и 3 други им се допаѓа ова.