1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TianDe козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Elii96, 1 април 2014.

  1. chia

    chia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Moze li nekoj koj gi koristel uloskite da napise podetalno kako gi koristel?fala
     
  2. Linanena123

    Linanena123 Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Vloskata se korist 24 c . Regulira razlicni genikoloski problemi: narusuvanja na ciklusot , vospalitelni procesi, virusni infekcii itn. Ima jaka mirizba na bilki pa bi ti preporacala da ja nosis koga si doma. 15251089589552135351448.jpg

    Ako nekoj saka da se zacleni vo Tiande neka mi pise za da gi kazam uslovite za clenstvo. Do kolku imate zelba da zemete bilo kakov proizvod ili da se konsultirate moze isto da mi pisete.
     
    Последна измена од модератор: 18 октомври 2018
  3. Mr.Mary

    Mr.Mary Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам оние што се зачленети, сакам да си нарачам крем што е ефикасен против флекички од акни, хиперпигментација..
     
  4. Linanena123

    Linanena123 Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas mozam da Vi naracam.
     
  5. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Dali moze slika od kremot sto e za hemoroidi?

    Јас ги имам користено,задоволна сум и да многу мирисаат на билки.сепак мислам дека таа миризба не би ја осетил друг во ваше присуство-освен сега во летниот период бидејќи облеката е на минимум
     
    Последна измена од модератор: 13 септември 2018
  6. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Kolkava zarabotka ima vo sporedba so Avon i Oriflame, so ogled na toa sto mnogu poskapi im se proizvodite?
     
  7. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Се залетав да се зачленам ама некако ме одврати тоа шо морам да порачам производи од 50, 100 или 150 евра за да станам член.
     
  8. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Zdravo na site
    Cremata od ovca placenta, dali odgovara za masna koza?
    Tolku mi e masna kozata sto moram ednas mesecno da pravam klasicen tretman za cistenje. A imam i fleki pa bas bi sakala da ja naram zaedno so pilingot za izbeluvanje
    Iskustva?
    Fala
     
  9. Lolly.11

    Lolly.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас не би ти ја препорачала таа крема бидејќи повеќе е за сува кожа. Има други креми кои би ти одговарале повеќе. Доколку си заинтересирана, слободно можеш да ме контактираш
     
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Дали змијската маст е штета да се употребува при бременост, или нема несакани дејства?
     
  11. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Гледам во последно време доста реклами за оваа козметика по социјалните мрежи. Имам пробано неколку работи, па се решив да споделам искуства можеби на некоја од вас би ви користеле.

    Првиот производ од tianDe кој веќе го имам неколку години (читај: бидејќи не го користам) е нијансираниот крем за лице со плацента од овца. Се залетав и го нарачав, но има доста сјајна текстура, а моето лице е прилично мрсно, па затоа не ми одговара. Мислам дека на вас што имате сува кожа ќе ви биде супер, бидејќи навистина дава многу природен изглед на кожата, а и покривен е. Најдобро е, според мене, мала количина од кремот да се нанесува со beauty blender sponge за уште поприроден изглед и за да се избегне ефектот на The Mask (филмот со Џим Кери).
    1.jpg
    Сега веќе 2 недели го користам шампонот со екстракт од женшен и истата маска за коса. Ефектот е буквално ист како на сликата под овој параграф (и покрај тоа што го користам краток временски период, приметувам разлика). Во последно време многу ми опаѓа косава, па и затоа се решив да го пробам. Мирисот не ми е нешто посебно, меѓутоа бенефитите се очигледни: чиста, свилена, сјајна и мека коса. Во текот на миењето се чувствува дека косата е одлично измиена. Против опаѓањето сеуште немам забележано некое подобрување, но се надевам дека би имало во скоро.
    2.jpg
    Исто така сакам да го пофалам и кремот за стапала со змискo масло. Го ставам секоја вечер на миени нозе и веднаш петиците се помеки. Со долгорочно користење мислам дека целосно би се отстранила тврдата кожа на стапалата. Мирисот исто така ми се допаѓа и е доста концентриран.
    3.jpg
    Друг крем кој би сакала да го спомнам е оној за лице кој содржи муцин од полжав. Релативно скоро почнав да го користам и немам сеуште приметено некој посебен ефект, меѓутоа имам слушнато дека помага против лузни и затоа и се решив да го пробам со цел да отстранам лузна што ја имам на челото. Моментално од него ставам само на лузната, додека мајка ми го користи за цело лице и вели дека е презадоволна. Исто така, една познаничка ми кажуваше дека овој крем и помогнал да и се изгубат мозолчињата кои ги имала на дланките, а претходно не и поминувале од никакви препарати. Кремот одговара на мрсна кожа.
    4.jpg
    Од пилинзите за тело, моментално го имам оној со лимон и искрено не сум нешто посебно воодушевена. Да, кожата ја прави многу мека, но цената му е доста висока (околу 800 денари). Во AVON на пример, има поголем избор на пилинзи за тело и со доста подобар мирис. Споредувам со AVON бидејќи само таму имам видено пилинзи, а и многу не ни ги користам. Вие што користите повеќе, сигурно ќе знаете да си направите подобра споредба.
    5.jpg
    За разлика од пилингот погоре, овој од грејпфрут е навистина фантастичен. Погуст е и во самата структура ги има тие „топчиња“ како „семкички“ кои овозможуваат ефект на триење на кожата. Ова е всушност сол за миење на телото. Сепак, повторно ќе ја истакнам цената како фактор поради кој не би купила повторно ваков пилинг.
    7.png
    Фито-фластерите против болка Wutong ги ставив еднаш при главоболка и можам да кажам дека единствено што ми се допадна кај нив беше мирисот (сличен како оној на vapor rub кремите) кој помага при одзатнување на носот. Некој посебен ефект за намалување на главоболката не осетив, баш напротив како да ми се влоши болката. Можеби ми се многу јаки, навистина не би знаела што да кажам за нив повеќе од ова.
    6.png
    Би ги спомнала и кремите за раце, конкретно имам пробано крем за раце со маслиново масло и со женшен. Рацете ги прават премногу меки и ви ги препорачувам да ги пробате. Особено во комбинација со пилингот од грејпфрут што го спомнав погоре. Прво рацете да се истријат со пилинг, да се измијат, па потоа да се стави од кремите. Баш се добива spa ефект на кожата.
    8.jpg 9.jpg
    Влошката Life Energy планирам да ја пробам деновиве кога ќе немам многу обврски, бидејќи имала доста јак мирис, а требало да се носи 12 или 24 часа не сум точно сигурна. Имам проблеми со цисти на јајниците, а лани имав и цервицитис, па да видам како ќе се покаже. Не знам дали е попаметно да ја ставам пред да одам на гинеколошки преглед или после тоа.
    Земав и едно моливче за очи и уста, но и тоа не ми е сеуште испробано. Ми се допаѓа што е доста долго, па ќе трае подолг временски период.

    Воглавно, ми се допаѓа што tianDe козметиката е органска и природна (иако шампонот кој го спомнав погоре нема баш природен состав) и не е тестирана на животни. Мене ми се доста важни овие работи, па затоа му дадов шанса на овој бренд. Планирам и да ги пробам пастите за заби, како и влошките за критични денови од циклусот бидејќи имам доста големи болки, па да видам каков ефект би имале и тие. Деновиве го чекам да ми стигне и чајот за зајакнување на имунитет.
     
    На Classy Flare му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    65
    Здраво. Мајка ми купила од секојдневните влошки, некоја крема, паста за заби... Бидејќи јас имам проблем со бело прање, дали да ги користам влошките? И ако знае некој да ми каже на колку време се менуваат и дали помагаат. Инаку имам 17 години. И за кремата што е со овцата, за што служи и на која возраст се користи.
     
  13. mrs.honey

    mrs.honey Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Јас со влошките на тианде немам добро искуство бев на гинеколог на 6 месеца на детално бев целата чиста и ајде една другарка беше зачленета си ги порачав цел третман со енерги,гел,чај,циклусни,секојдневни третман за 2 месеца за детокс бил на гениталиите и ајде.Место детокс јас цисти закачив и не само јас уште 2 другарки што ги користеа.4000+ си шлапнав за џабе.

    Искрено според мене тианде за тие пари не се нешто многу ефикасни и за нашиот стандарт се многу скапи производите нивни.
     
    На RainbowButterfly, *Amethyst* и Little girl им се допаѓа ова.
  14. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    17.554
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има користено тонираната крема од планетата да каже искуство? И ако може некој составот да ми го сликне. :)
     
  15. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Дали има некој искуство со лепенките за детокс и чајот за слабеење?имаме некој претставник тука?
     
  16. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.467
    Пол:
    Женски
    На интернет имаш како всушност тие лепенки функционираат. Немаат врска со никаков детокс, туку ради топлината и влажноста на стапалото лепенките менуваат боја затоа што содржат некој супстанци кои на влажност реагираат.

    Баш пребарај на интернет за тоа. Не си фрлајте пари за глупости.
     
    На RainbowButterfly, ocicka2014 и Nellie им се допаѓа ова.
  17. lalinda

    lalinda Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    83
    [​IMG]
    Дали некој со сува кожа го има користено ова да ми каже искуство, дали е добра, дали покрива убаво?
     
  18. Haciko

    Haciko Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    20200603_124011.jpg Комбинира својства на коректор и хранлив крем: ја маскира несовршеноста и ја прави кожата да изгледа свежа.
    Совршено ја навлажнува и штити вашата кожа од неповолни фактори на животната средина. Ја прави вашата кожа мазна како кадифе и додава нежен сјај на вашиот тен. Производите од серијата „Овча плацента“ содржат плацентарен екстракт, биолошки активни
    супстанции кои помагаат да се обнови стареењето на клетките на кожата. Содржи биолошки компоненти со алги, плацента, природни аминокиселини и многу ефикасни состојки за навлажнување.
    Го активира функционирањето на клетките, ги зајакнува мембраните на клетките на кожата. Совршено ја штити кожата од ефектот на УВ зраците во текот на целиот ден. Дава кадифеност на кожата и природна нежна нијанса.


    Состојки:
    - Екстракт од овча плацента - го подобрува имунитетот на клетките и ја зајакнува нивната мембрана ја штити кожата од негативни влијанија на животната средина;
    - Аминокиселини - навлегуваат длабоко во кожата и ги стимулираат заштитните својства;
    - Витамини и хранливи материи;
    - СОД (супероксид) - антиоксидантни ензими ја штитат кожата од слободни радикали.
    - Додатоци врз основа на алги - освежуваат и ја храни кожата.
    - Природни средства за навлажнување - активно ја навлажнуваат кожата, ја подобруваат нејзината способност да одржува влажност.


    За секаков вид кожа.
     
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ова нешто како прородна замена за пудра ли доаѓа?
     
  20. Haciko

    Haciko Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да,
    Магично се прилагодува на тенот, лесно се впива во кожата. Ги покрива сите недостатоци, штити од надворешни влијанија и UV зрачење. Има мат финиш.

    Совршена замена за вашата пудра без никакви хемикалии!
     
    На RainbowButterfly и ocicka2014 им се допаѓа ова.