1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TikTok

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bitter-Sweet, 20 јуни 2020.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.507
  Допаѓања:
  72.291
  Пол:
  Женски
  Tik tok e апликација која служи за снимање кратки видеа, до 60 секунди. Создадена во 2017, од страна на Zhang Yiming, најпрво била популарна вo Кина а подоцна почнала да се користи насекаде низ светот.
  Дали и вие имате свој акаунт на Tik tok? Дали снимате видеа и од каков тип? Или сте само следачи?
  Јас пред некое време ја спуштив, гледајќи веќе колку кратките видеа стануваат споделувани и на Facebook и на YouTube, па да видам што има да понуди. Бидејќи најчестото што го видов беа девојки кои се соблекуваат... го деактивирав. :| Знам, има и многу креативни, интересни, хумористични видеа, но ете... My heart went ooops не ми е нешто импресивно и занимливо. Мое мислење е дека со видеата се отишло малку подалеку од што воопшто била замислата. Соблекување пред камера и пред светот...
  А за оние кои навистина се потрудиле низ неколкуте секунди да ја изразат својата креативност, :clap:. Тие ми се највредните за гледање и трошење некоја минута од моето време. :D Всушност, тоа и има смисла да се види.

  Темава ја отворив да видиме дали и колку Tik tok е популарна и тука. :)
   
  На _N_Girl_, ohlalalala, EvAngelos и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.652
  Допаѓања:
  45.617
  Пред неколку години имав симнато уште додека беше Musical.ly, меѓутоа тогаш не беше ништо посебно. Пред неколку месеци кога ептен стана актуелно, го симнав повторно откако Кеша го сподели дуетот на тикток со Чарли.

  Малку ми фалеше да се опседнам, најмногу бидејќи генерално сите видеа беа позитивни и навистина ми влијаеа на подобрување на расположението. Но, како што почна карантинов, така сите што се спремни да хејтаат каде и да одат, дојдоа и на тикток и веќе не владее позитивниот амбиент. Затоа и веќе ретко ја отварам апликацијата, а и кога ја отварам, ги гледам само видеата на луѓето што ги следам.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Ќерка ми (14год) и скоро сите што ги знае на таа возраст, имаат тик-ток.
   
  На _N_Girl_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.748
  Допаѓања:
  49.518
  Пол:
  Женски
  Имам ТикТок ама не снимам, само скролам по него некогаш ако наидам на интересни видеа и ги гледам.
  Гледам многу наши имаат и ептен значење придонесуваат на него.
   
  На @ceci11 и Ahoy им се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.669
  Допаѓања:
  25.208
  Пол:
  Женски
  Имам и јас тикток,снимавме некои видеа со другарка :rofl:
   
 6. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  TikTok

  ТиκТоκ е аплиκација за пρогρама во κоја се изρаботуваат видеа. Аплиκацијата се симнува од интеρнет на пρебаρувачот Гугл. Видеата можат да бидат ρазноρодни но, најчесто се однесуваат на лица и личности со κои се сρеќаваме во сеκојдневниот живот без ρазлиκа дали ни се омилени или не. После симнувањето од интеρнет пρебаρувачот или пρеκу гугл плеј, се инсталиρа на смаρт - фонот или κомпјутеρот и може да се започне со κρеиρање на видеа по свој вκус.
  Аплиκацијата може да ја κоρисти и употρебува сеκој, од најмлади, до најстаρи. Пρилично е пρимамлива и за бρзо вρеме ќе ви стане омилена, па дуρи зависни ќе станете од неа.
  Можеби ќе саκате да си κупите и блуза со штампа TikTok.
  Навистина интеρесна аплиκација.
   
 7. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Имам, како да немам, најпозната тиктокерка од Македонија сум!
  Инаку, симнав демек да гледам видеа ама избришав после пола саат. Не ми беше интересно, а и онака ако ми се гледа ТикТок можам и на Инста да гледам.
  Има интересна содржина ама овие нашиве не се нормални! Дури една моја тетка со мажот и децата си снимаат, претежно глупости.
   
  На злоба, ohlalalala, Gosh и 4 други им се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  13.973
  Пол:
  Женски
  Изгледа јас сум ептен заостаната што ни ја знам апликацијата нот па некогаш ќе на симнам
   
  На girl-miri, Ygritte и Dentina им се допаѓа ова.
 9. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.644
  Допаѓања:
  9.802
  Пол:
  Женски
  Ја имам, и многу ми се свиѓа. Башка малку ако повртиш, те учи што сакаш и само такви работи покажува. Па така најчесто ми искачаат видеа од мајки на мали деца, стоматолози и други доктори, некои македонски тик-токери, и многу комедија. Добро е за тепање време. Јас лично не би постирала видеа, ама интересни ми се за гледање.
   
  На mariz, Sahlene и crimson им се допаѓа ова.
 10. Ladybug2436

  Ladybug2436 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Така е, што повеќе ја користиш апликацијата толку повеќе ти е персонализиран фидот. Јас имам тик ток ама ништо немам ставено, едноставно обожавам со саати да гледам смешни видеа!
   
  На mariz и Annoma им се допаѓа ова.
 11. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.340
  Допаѓања:
  35.573
  Од тик ток досега само песнава што си ја заприметив. И тоа во реклама на јутјуб . Гледам по улици деца денсаат и претпоставувам е за тоа ама не ме заинтересира премногу . Таква бев и за инстаграм, дур отворив, години поминаа
   
 12. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  4.352
  Пол:
  Женски
  Моментот кога ќе помислам дека е достигнат врвот на глупавоста, нешто ново излага што прави претходното да изгледа па и не баш толку глупаво.
  Одличен начин за надоградување на веќе започнатото затупување на мозочињата.
  Keep it up!
   
  На Dzevelekova, ku4ence, theowndemon и 20 други им се допаѓа ова.
 13. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  3.521
  Допаѓања:
  12.184
  Пол:
  Машки
  И тоа како глупава и лигава апликација.
  Безвезе. :smirk:
   
  На Dzevelekova, ku4ence, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.169
  Допаѓања:
  8.828
  Пол:
  Женски
  Многу глупа апликација, сум ја слушнала од внука ми и пред да биде волку популарна, ама немав поим што е тоа. Сега од кога стана баш популарна пак не ми е нешто посебно или интересно да би ја симнала, а и во иднина воопшто немам намера.
   
 15. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  1.387
  Пол:
  Женски
  Периодов многу ми излегуваа на Инстаграм и конечно ја симнав. Првиот ден седев на апликацијата и следниот ден ја заборавив, ми помина меракот. Има интересни видеа, но на Јутјуб ќе соберат повеќе од една категорија и така ги гледам кога имам желба.

  Едит: супер е за наоѓање нови песни, и тепање досада
   
  На ElenaOfRivendell и Sahlene им се допаѓа ова.
 16. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам спуштено уште од лани и тоа за мајтап, ама сеуште го имам, многу ми е интересна апликација. На тик ток има повеќе страни и според тоа што гледаш и лајкнуваш ти определува на која страна си и што ќе ти излегува на for you.
   
  На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  По глупаво нешто од ова амин... според мене. Ниту ја имам, ниту сум во план да ја имам. Гледам некогаш на инста или на фб некои што ја имаат, се глупираат со видеа како мали деца, а се возрасни и треба да мислат на работи според нивните години. Ама ете карантиот си го направи своето и затоа можеби така прават, дека претходно немаа и не споделуваа ништо, туку кога почна ова карантинот. Според мене е преглупа апликација и сешто има, па дури и невкусни работи кои ги споделуваат младите од 13-14 па и повеќето малолетни кои ја имаат. Тоа треба да се забрани.
   
  На ohlalalala, cresa-jagoda, poppie и 3 други им се допаѓа ова.
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.826
  Пол:
  Женски
  Имам, ми беше интересно првите два-три дена и од тогаш ја немам ни уклучено.
   
 19. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.045
  Допаѓања:
  34.221
  Пол:
  Машки
  Работи на принципот на казино слот машини правејќи зависност од истата поради очекувањето за какво следно видео ќе ти се појави, притоа одземајќи ти го изборот ти директно да бираш.
  Голем бенифит ќе има овој алгоритам во некои други апликации, страници кои може и подобро да го искористат за многу поконкретна содржина. Замислете апликација со содржина на вести кои овака "агресивно" одлучува што ќе читате, или гледате филмови/читате книги, се едуцирате следно...
  Сепак, според зависноста која ја создава треба сериозно да се разгледа и кои негативни последици ги создава истото и те затвора во еден сопствен креиран бабл од кој лупхол тешко се излегува.
   
  На theowndemon, ohlalalala, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.584
  Допаѓања:
  20.486
  Пол:
  Женски
  Се заразив со апликацијата, поготово сега во ек на испитна сесија обожавам да го трошам времето на глупости.
  Не снимам, само скролам. Не сум интересна.:rofl:
   
  На @ceci11, Traveler91, poppie и 3 други им се допаѓа ова.