1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TikTok

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bitter-Sweet, 20 јуни 2020.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Морате да ја исцицате забавата од се нешто што постои.
    Топ апликација која служи за забава пред се и е катче каде креативните можат да ја исполат својата креативност и идеи.
    Ја пошто на тоа поле сум една голема 0,:D останувам со телефонот у раце саат време листајќи едно по друго видео и само се прашувам кај им текнува:D
     
    На DiCaprio, Annora, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    9.138
    Пол:
    Женски
    Јас не знам од кога стана нормално 8 годишни девојчиња/момчиња да имаат TikTok. Па уште родителите со сиот памет си ги снимаат децата и го објавуваат видеото.
    Буквално 8 годишно девојче ми објаснуваше како функционира TikTok (facepalm)
     
    На My litle pony, Kovacc, f.girl и 5 други им се допаѓа ова.
  3. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Па за деца е таа глупа апликација, за возрасни зрели остварени личности ваљда не е .
    А и дечиштава се модернизираа, глеаш колку се раск***чени, само се занесуваат нешо.:^)

    Какви родители такви деца, сеа ни децата веќе не се деца и немаат детство, за жал.:|
     
    На My litle pony, marchi-cool, Star_dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. stranger2

    stranger2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Јас симнав TikTok оваа година да видам за што зборуваа сите. Лично, цел ден можам да седам на апликацијата и многу ме прави среќна. Најдов луѓе како мене, со исти интереси и хоби. Оние што хејтаат не се нашле на вистинската страна. ТикТок е повеќе од видеа со играње и глупи шеги. Ако малку се потрудите, алгоритамот ќе ви најде видеа за вас лично што ве интересираат. Искрено, мојот стил за облека, музика и хумор комплетно се смени, и на добар начин. И не е само за мали деца бидејќи има секакви луѓе на апликацијата, од сите страни на светот. Научив таму работи кои што никогаш немаше да ги знам. Мислам дека сите треба да и дадат шанса. (heidy)
     
    На The Saturdays и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  5. Kovacc

    Kovacc Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Aplikacijava e odvratna seto Gejevi , Mentalno zaostanati faci i nakazi e.Drzete gi vasite deca podaleku od ova sranje
     
    На My litle pony и ohlalalala им се допаѓа ова.
  6. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    По ужасно нешто нема од ова. Ниту го имам, ниту планирам..
     
    На tinka-mace, ohlalalala и Kovacc им се допаѓа ова.
  7. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.132
    Имаш нешто против лицата шо се геј? Браво, за лица што снимаат видео од 60 секунди кажуваш дека се ментално заостанати.:clap:
     
    На Annora и Ketchup им се допаѓа ова.
  8. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    А ако е така од кај заклучи дека е најужасно нешто? :D
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kovacc

    Kovacc Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Ne site fala bogu ama mn ima
     
  10. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Како идеа и концепт, апликацијата е полн погодок на пазарот, па колку сакате хејтајте ја, ама бројот на даунлоадс доста говори за тоа. И бидејќи се кретки видеа сите застануваат да гледаат такви видеа наместо да гледаат јутјуб влогови. А концептот е сличен на инста. И доаѓа како спој на инста и јутјуб.
    Е сега кој и какви видеа снимаат, и што контенти има тоа е друго прашање.
     
    На FightaminC, cresa-jagoda, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Ги гледам видеата на фб што ги ставаат, како се глупираат. Доволно е од таму, ако не знаеш, некои споделуваат и на фб. Излегуваат на инста. :rofl:
     
  12. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.612
    Допаѓања:
    36.899
    Пол:
    Машки
    А знаеш ли дека апликацијата ти пушта видеа според твоите интереси, и според тоа колку време поминуваш гледајќи го едно видео?
    Па така мене ми пушта Photoshop/Illustrator и останат IT content, на Трајче може му пушта видеа со коли и жени што тверкаат, а тебе ти покажува гејеви. :)
     
    На delvi, BeYourself, Fauhxy и 7 други им се допаѓа ова.
  13. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Таму ги поставуваат видеата кај што се глупираат, или денсови кај што изведуваат, има и многу поучни видеа, не се снимаат само глупости.
     
    На cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.394
    Дете со ментална попреченост секој може да има и тоа не е за криење. Мене баш ми е мило што алгоритамот на тикток им дава шанса и на нив да се покажат како на секој друг човек на апликацијата. Тебе треба само срам да ти е од муабетот.
     
    На RoseRain, cresa-jagoda, Annora и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Секаде има каде се споделуваат поучни работи ако е така. Ама на ова повеќе е се глупирања, за разлика од други мрежи. Иако сите си го земале делот, ама ова ми е врв.
    За кого како, не смеам да кажам нешто против???
     
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Јас цел ден седам на апликацијава многу ми е интересно :rofl:
     
  17. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    Знам како не знам :D

    Ама не можеш така да генерализираш зошто на ТikTok има 800 милиони активни корисници кои секојдневно снимаат, и ти донесуваш одлука дека е „најужасно нешто“ според тоа некој што одлучил да сподели на ФБ или Инста. На FYP (фор ју пејџ) видеата се персонализирани т.е како што кажа @Billy Idol апликацијата ти пушта видеа според твоите интереси и сл.

    На TikTok има многу смешни видеа од животни, многу интересни факти, многу креативни луѓе, луѓе со смисол за хумор, талент и слично. Не се согласувам со тоа дека можеш да донесеш одлука според неколку видеа објавени на други социјални мрежи од страна на други корисници.
     
    На cresa-jagoda, Annora, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Па тоа и е целта, хахаххаха можеш цел ден да седиш и да не ти е досадно, дури повеќе и од инста :rofl:
     
    На cresa-jagoda, Billy Idol, The Saturdays и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. The Saturdays

    The Saturdays Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Има и поучни работи на внук ми само такви му излегуваат секогаш ми пушта историски факти, едукативни работи и друго. Се зависи од тоа што ти гледаш и тоа ти вади, јас и моите другарки сите имаме различни видеа на for you. Не можеш да зборуваш дека има само глупирање кога не ја ни користиш апликацијата или пак лајкнуваш и гледаш видеа каде што се глупираат.
     
    На FightaminC, cresa-jagoda, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
  20. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Ај бе, давајте идеи,бреин сторминг, ако тик-ток е глупа, ја ќе напраам боља. Кажете што би било поинтересно :D
     
    На _N_Girl_, FRANCUZINOT, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.