TikTok

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bitter-Sweet, 20 јуни 2020.

 1. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  1.823
  Пол:
  Машки
  Ај бе, давајте идеи,бреин сторминг, ако тик-ток е глупа, ја ќе напраам боља. Кажете што би било поинтересно :D
   
  На FRANCUZINOT, cresa-jagoda, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. FRANCUZINOT

  FRANCUZINOT Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2020
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Машки
  Таму ми изгледа девојките сами си се девалвираат.
  Продаваат голотија за лајкови
   
  На Panda girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  38.585
  Искрено повеќе голотија од машки имам видено, отколку од женски. Посебно со еден од поновите трендови каде што соблакаат маица и играат со цел да им се познава другарот како им оди нагоре-надолу преку тренерките.
   
  На The Saturdays и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 4. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Машките прат humping the air, сите се фаќаат, носат алишта за да им се познава, како што кажа и Ketchap ама нема врска женските сами се девалвираат ...
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  8.559
  Пол:
  Женски
  Денеска проаѓајќи низ едно маало видов три-четири девојчиња како снимаја ТикТок играјќи качени на гаражи..:sweat: тие гаражите стари сто години среќа ме пропаднале.. ТикТок опасна работа :wasntme:
   
  На buba4e89, Waverly Raven и FRANCUZINOT им се допаѓа ова.
 6. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.378
  Пол:
  Женски
  Го видовте ли видеото на Славе јутуберот на тик ток со двете девојки врзани како кучки :rofl::rofl::rofl: јас мислам дека спотовите на 2 бона и слаткаристика се криви за тоа...
   
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.658
  Допаѓања:
  30.850
  Пол:
  Женски
  Воопшто не е смешно. За девојките немам коментар ама таквите како него што снимаат такви видеа, божем големите фраери. Идиотизам пуштен на најјако.
  Уште се чудам на коментарите од типот: ,,цареви сте" ,,браво брату" ,,најјак"..
   
  На raww, marchi-cool и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.378
  Пол:
  Женски
  Жал ми е и за него и за овие две, колку се се праве за лајкови страшно
   
  На FRANCUZINOT му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  3.319
  Пол:
  Женски
  Штом нашево општество ги величи машките што и да прават, тогаш нема што да ти е чудно што им пишуваат коментари како тие се цареви, најјаки и др. Една исто имаше за тоа кој пиел пиво е**л се' живо, а за неа многу лоши работи пишувале.

  Инаку не користам ТикТок, ама можеби некогаш ќе ја пробам. И на Фејсбук и Инстаграм ставаат видеа што ги имаат и на ТикТок и имам видено многу добри видеа. Според Тик -Ток видеата што ги видов на другите социјални мрежи што ги користам, можам да кажам дека апликацијата како апликација воопшто не е лоша, напротив, меѓутоа многу луѓе ја злоупотребуваат и поради тоа ми стана одбивна. Ама тоа не е главната причина поради која не ја користам, туку поради тоа што не снимам видеа, а и немам време да снимам.

  Сепак, тоа не значи дека никогаш нема да ја користам.
   
  На marchi-cool и FRANCUZINOT им се допаѓа ова.
 10. noteforself

  noteforself Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2020
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Дали може да се направи turn notifications on на тик ток за одредена личност? Мислам исто како што е на инстаграм, само дали има таква опција на тик ток?
   
 11. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  12.087
  Пол:
  Женски
  Не.
   
  На noteforself му/ѝ се допаѓа ова.
 12. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.356
  Допаѓања:
  7.641
  Пол:
  Женски
  Ме фаќа некој мерак јас да и снимам.
  Ама од после ми текна дека јас во Тинекс да влезам ќе пропадне, не пак тикток.
   
 13. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  384
  gluposti e ova tiktokov ima sekakvi psihopati ne e za sekoj da go ima :)
   
 14. Broken♡

  Broken♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Дали на тие што имате тик ток на телефоните ви крашнува апликацијата? Мене од вчера нон стоп ми крашнува, ги избришав кешираните податоци ажурирана е па не знам што е проблемот
   
 15. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  12.087
  Пол:
  Женски
  Мене не.
   
 16. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.632
  Допаѓања:
  18.156
  Пол:
  Машки
  Не е проблем до твојот телефон, туку гугл има проблем со ажурирањето на web view па е забележано крашнување на различни апликации кај некои корисници. Ќе се среди за брзо.
   
 17. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  384
  Mene moj ddv ne ni go otvara ima problem vika i edna igra so ja igram nejke isto taka
   
 18. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.747
  Допаѓања:
  21.641
  Пол:
  Женски
  Инсталирав пред еден месец тик ток, интересна ми е апликацијата, мои слики, видеа не ставам ништо затоа што не сакам, ама воедно и не ми се свига исто тоа што има секакви работи. Прво има да кажам баби боже мили голи се ставаат по тик ток, на ништо не личат срамота. Искрено не знам како можат да стават такво видео, ама очигледно на нив не им е срам, за нив све тоа е нормално. Треба барем бабичките да се забранат :D
   
 19. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  373
  Пол:
  Женски
  и мене понекогаш ми излегуваат... али видеата човечее.. но комент.. ај кент... :rofl: али нека се порадуваат и они малку :D:rofl:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.302
  Допаѓања:
  122.959
  Пол:
  Женски
  Јас си направив и споделувам видеа од места низ островот.
  Мене ми пречи што ми излегуваат паранормални видеа,останатото не ми смета.