1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Timeless (2016)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 17 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Интересна серија со добри глумци.

  Кога група со злобни намери се обидува да го промени светот како што го знаеме со менување на минатото, Луси, историчар, Вајат, војник и Руф, научник, ќе се обединат и формираат неверојатно партнерство, патувајќи низ времето за да ја спасат историјата. Нивните возбудливи авантури ги носат на некои од највозбудливите, променливи и критични настани кои се рекорд, вклучувајќи и потфат на Стариот Запад, престој во Аламо, посета на познатиот Чикаго светски саем и крстоносна војна во нацистичка Германија. По патот ги преминуваат патеките со познати историски икони, како Џозефин Бејкер, Хари Худини, Ернест Хемингвеј и озлогласените ривали Елиот Нес и Ал Капоне. Но, секој чекор што го зема тимот за заштита на историјата го става сето она што го знаеме во ризик - бидејќи менувањето на едно нешто се менува сè.
   
  На Lollipop_123, candy.cane, leona83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Pamela Daisy

  Pamela Daisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав серијата цела и најискрено очекував повеќе,но како и да е беше интересно да се гледа.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.