1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TLC (The Learning Channel)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Mr. Right, 12 септември 2015.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.261
  Пол:
  Машки
  TLC е американска сателитска телевизија која е дел од Discovery Communications. На овој канал се прикажуваат едукативни емисии и емисии фокусирани на семејството, модата и стилот на живеење и личните животни приказни на луѓето.

  Дали редовно го гледате овој канал?
  И која емисија најмногу ви се допаѓа, а која емисија не ви се допаѓа и зошто?  Еве јас да го скршам мразот :D
  Го пратам редовно овој канал затоа што има неколку интересни емисии. Најомилена емисија ми е Extreme Makeover Weightloss Edition кој професионалниот тренер Крис Пауел го менува начинот на живот на дебелите луѓе. Програмата трае 1 година, а во рок од 9 месеци кандидатот треба да ослаби 50% од првичната тежина со цел да добие пластична операција за отстранување на вишокот кожа. После три месеци следува големото финале и последното мерење.
   
  На meckicka, LUCERKA, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 2 други им се допаѓа ова.
 2. classy_M

  classy_M Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  538
  TLC :) , мојот омилен канал, ги сакам сите емисии, особено: What not to wear; Dare to wear; Love, lust or run; My Big Fat Fabulous Life; Extreme makeover- weightloss edition; Cake Boss( од 16ти ќе има нови епизоди ) и The day I almost died. Исто така интересни ми се и Gypsy Sisters. Значи каналов има супер емисии и многу може да се научи од нив :)
   
  На LUCERKA, cresa-jagoda, macovska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени канали.

  Ги гледам скоро сите емисии освен медиум, и тие sister wife. Gypsy sisters и gypsy weddings ми се пресмешни, но не можам да догледам ни една епизода зошто за 20 минути ми здосадува. Имаше нешто слично и со Амиши, само малце поинтересно ми беше тоа.

  Ги обожавам сите што се со стил и мода, освен со Џена Ина зошто ме нервира синхронизацијата. Исто така и Extreme weightloss i My big fat fabulous life ми се прејаки.

  Најмногу ги сакам тие што се поврзани со медицина. Сега ќе почне една нова емисија со ретки болести. Порано имаше исто една со необични случаи, имаше една(Clinic нешто се викаше) кадешто немаше воопшто цензура на интимните делови (навечер се даваше, ако знае некој како се вика нека ми каже!), па сега има The Day I Almost Died. Исто така I didn't know I was pregnant е интересна.

  Од тие со готвење гледам Cake boss и тоа кај што се натпреваруваат.

  Сега за сега толку ми текнува кога ќе ми текнат други ќе пишам пак! Поздрав.
   
 4. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.261
  Пол:
  Машки
  Мислиш на Embarrassing Bodies?
   
  На stefi556 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  И мој омилен канал е. Има навистина што да се научи. А навечер после 22ч даваат навистина интересни и поучни емисии.
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  Isto mi e omilen kanal,imaat int emisii ima dosta poucni rab no i treba hrabrost da imas da gi gledas :D
   
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  19.370
  Пол:
  Женски
  По цел ден е пуштена кај нас, дури и мајка ми ја заразив :D
   
 8. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Да! Фала! :D :D
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  Како го фаќате каналов? Ми стои многу интересен, ама јас го немам. :(
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Преку 3 Max ако имаш од Т мобиле или преку Family box :) инаку каналов е закон баш вчера гледав многу е интересен.
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.541
  Пол:
  Женски
  @Lella Јас имам телекабел и ја фаќам оваа програма.

  Сите емисии им се преубави, а дури и поучни.
  Често ги гледам емисиите, а најинтересни ми се Cake boss и Say YES to the dress (така нешто се вика таа со венчаниците)

  Единствено што ме нервира се рекламите, премногу често ги даваат.
   
  На classy_M и Lella им се допаѓа ова.
 12. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  6.103
  Пол:
  Женски
  една од тв-програмите што најмногу ги гледам се кулинарските емисии.
   
 13. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.834
  Допаѓања:
  96.339
  Пол:
  Женски
  TLC цел живот го знам ко Travel and living channel, прв пат слушам за The Learning channel :D Секако е еден од омилените канали кај нас дома покрај Food Network TV и Fine Living :)
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.261
  Пол:
  Машки
  Грешка си, еве прочитај тука (https://en.wikipedia.org/wiki/TLC_(TV_network)) ;)
   
 15. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.834
  Допаѓања:
  96.339
  Пол:
  Женски
  Абе не викам дека сум во право, таман работа, сакав да кажам дека цел живот лошо го имам научено :D
   
  На cresa-jagoda и Mr. Right им се допаѓа ова.
 16. Feministkaa^

  Feministkaa^ Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  до пред година и нешто беше Travel&Living по ново е TLC :D
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Женски
  И јас често го гледам каналов, еден од омилените ми е.Има еден куп интересни емисии.Немам некоја омилена, кога уклучувам што фатам тоа гледам, ако ме интересира нормално.Овие бугарите со синхронизацијата врв ми се.Мене би ми било боље само со превод обичен или на крај крарва без ама тоа е ..
   
 18. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.485
  SAY YES TO THE DRESS и Ренди!
   
  На donna.17, elimkd и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. Eltevs

  Eltevs Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  My big fat fabulous life и Love,lust or run ми се омилени :)
   
 20. New York13

  New York13 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  многу интересен канал, не приказни, туку вистински животни стории оние кои го немаат посетено да го посетат
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.