1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

To-do List

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од OhSarcasm, 10 септември 2016.

 1. OhSarcasm

  OhSarcasm Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,нова сум на форумов па сакав да започнам некоја тема.
  Епа дали имате ваша to-do листа,со работи кои сакате да ги направите во животот.
  Ако да,баш би сакала,се разбира ако не е приватно да споделите некој точки на вашата листа.

  Еве неколку мој:

  -Да одам на tomorrowland.
  -Да живеам сама барем 2 години пред да се омажам.
  -Да поседувам мотор.
  -Да го посетам Рим.
  -Да глумам во некој филм

  И најголемиот сон кој веројатно нема ни да го остварам е да се занимавам со криминологија.

  Извинете,можда е глупа темава...
   
  На buuuce28 и Sunnny им се допаѓа ова.
 2. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  31.349
  Пол:
  Женски
  Епа кога веќе ја отвори темава јас имам еден предлог:
  [​IMG]
   
  На theowndemon, Dust, buuuce28 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.096
  Допаѓања:
  106.894
  Пол:
  Женски
  Да се соберат сили и да го завршам она што го почнав.:nod:
   
  На Dust, buuuce28, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.951
  Допаѓања:
  152.121
  Пол:
  Женски
  Да бидам среќна. :)
   
  На Dust, cresa-jagoda, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Еве нека биде до 35
  - уште едно дете
  - да ги завршам постдипломските
  -да работам по професија
  - да ја посетам Москва
  - да направиме куќа
   
  На Dust, okcenzi, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 6. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  1.873
  Мноооооооооооогу има на мојата ту ду :) листа. Али не мислам дека тоа е за да се постира јавно, сепак е приватност.
   
 7. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Најбитната:

  - Да бидам среќна
  - Да се преселам во Шпанија

  Има уште еден куп небитни ситници, кои полесно се остваруваат. :angel:
   
  На Lilianna, joy1 и purple..m им се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.058
  Допаѓања:
  27.941
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Lilianna, okcenzi, simonna.a и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.988
  Допаѓања:
  68.666
  Пол:
  Женски
  Сакам да одам во Истанбул со друштво.
  Сакам да одам во Париз со саканиот, пред да се венчаме, после долга врска, којзнае, може би ме запросил таму. :D
  Сакам да изменам и осветлам барем 5 животи и да ги поведам кон вистинскиот пат, да ги спасам од нивната тага и беспомошност.
  Сакам да напишам книга.
  Сакам да купам свој стан.
  Сакам да се изградам како образована и интелектуална личност која ако денес сеуште несигурно прашува, тогаш веќе таа ќе дава одговори на нечии прашања.
   
  На Dust, Lilianna и fallenangel им се допаѓа ова.
 10. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  6.239
  Пол:
  Женски
  -Се разбира, сакам да магистрирам .
  -Да се обезбедам со добро платена работа.
  -Сакам да патувам. Конкретно сакам да го посетам Египет, а и други поегзотични и подалечни дестинации.
  -Сакам со дм да си изградиме наша куќа :)
   
  На Dust, Lilianna, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
 11. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.354
  Пол:
  Женски
  -Да дипломирам
  -Да магистрирам надвор од земјата
  -Да си најдам работа каква што сакам(надвор од земјата секако)
  -Да ми е здрав и жив Марли(кучето) и со мене да си го земам
  -Да патувам колку што можам повеќе
  -Да сум силна низ животот како до сега и да работам на себе си за да сум среќна!

  И уште мноооогу други ама овие најбитните се.
   
  На Dust, fallenangel и Annora им се допаѓа ова.
 12. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.522
  Допаѓања:
  48.903
  Пол:
  Женски
  - Сакам повеќе среќна да бидам
  - Да имам повеќе сила и волја да издржам некои работи
  - Да си најдам подобра работа, подобро платена
  - Повеќе да патувам
  - Да одам за Германија на гости кај сестра ми и внучињата
  - Да ми се збогати повеќе мојата домашна библиотека
  - Сакам да прочитам уште повеќе книги
  - Сакам да патувам со дечко ми во Шпанија, Италија, Америка
  - Сакам со дечко ми да си имаме свој дом.

  Моментално ми се овие, ама може листата и да се измени :)
   
  На Dust и fallenangel им се допаѓа ова.
 13. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.618
  Да се запишам на постдипломски и да ги завршам секако.
  Да почуствувам како е да имаш свои пари.
  Да патувам барем еднаш со авион и да посетам некои подалечни земји.
  Да си имам сопствен дом во иднина и многу цвеќиња.
  Да си имам домашна библиотека.
  Да бидам посреќна и да уживам во животот.
   
  На Lilianna и fallenangel им се допаѓа ова.
 14. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  1. Да магистрирам .
  2. Да изградам кариера како моден дизајнер и да основам сопствен бренд на облека .
  3. Да го прошетам светот .
  4. Да си родам дете сакам да се вика Андреј ако е машко или Антонија ако е женско .
  5. Да имам кука во планина уредувана по мој вкус и зимото кога ке паѓа снег да биде најтолпло и да си гледам Хари Потер со моите најмили .
  :l:
   
  На cresa-jagoda, buuuce28 и fallenangel им се допаѓа ова.
 15. buuuce28

  buuuce28 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  1.Сакам самата да бидам финансиски способна за се што си посакам веднаш да си го поседувам.
  2. Сакам од New Yorker на пример да купам се што ќе ми падне во око, без разлика дали тоа ќе бидат 10 или 50 парчиња облека. (Продавачката кога ќе каже 'твојата сметка е премногу скапа' и ти си се насмевнеш и си кажеш не ми е проблем)
  3. Да патувам со авион✈
  4. Да одам во Лондон.
  5. Да живеам сама во стан
  6. Да чувам кучеенце
  7. Сакам барем еднаш да доживеам еден од поопасните спортови
  8. Сакам да одам во Луна парк.
  9. Во аква парк исто такаа ми се оди да си уживам
  10. Да имам најубав летен одмор со дечкото✈
  пс. ии не самп летниот одмор секаде каде што ќе одам сакам да биде со менее
   
 16. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  1. Да бидам среќна
  2. Да бидам здрава
  3. Да се вработам во Италија со дечко ми
  4. Да имаме скромна свадба со најблиските
  5. На меден месец да идеме во Барселона
  6. Да имаме неколку дечиња
  7. И да си живееме скромно во Мир и Спокој ❤
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  1.Да имам сигурна работа(надвор од македонија)
  2.Да патувам around the world
  3.Да посетувам теретана и малце телото да си го затегнам
  4.Да си имам викендица( со камин внатре) во планина
  5.Да си имам скромна куќа со убав двор и да живеам неколку години сама па после со иднио ми маж.
  6.Да си имам 3 дечиња и тако даље
   
  Последна измена: 5 ноември 2016
  На Aleksandar1212 и buuuce28 им се допаѓа ова.
 18. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  1.265
  Пол:
  Женски
  Да имам свој стан.
  Да си имам 2дечиња..(машко и женско)
  Да си имам некоја викендица надвор од Ск.
  Да идам во California..
   
  На Роберт 7 и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.295
  Допаѓања:
  169.379
  Пол:
  Женски
  Ох.. листава моја нема крај, да си знаете.. да не речете оваа мн скромна:rofl:
  Па уште дека е ту ду список за 4 год ехеее..(facepalm)
  1. Да поработам на здравјето
  2. Да поработам на себе..
  3. Конечно да ја свртам МК по списокот:D
  4. Да си се укотвам некаде со љубовта..што допрва ќе ја барам:D
  5. Има една работа што се однесува на минати настани и сакам да ја направам.. да пресечам некои работи..
  И се така до 10000000000018-|
   
  На joy1 и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.253
  Допаѓања:
  5.778
  Ова би дошло нешто како to-do list но со една мала промена. На to-do листата запишуваме (или некои си ја имаат во глава) што ТРЕБА да направиме денес, пример да го земам кучето за прошетка во 3 часот попладне, да ја исчистам собата, да ја повторам последната лекција за испитот...

  Овој to-do list ќе биде за некои наши подолгорочни планови, независно дали тие биле да САКАТЕ нешто да купите (поситно или покрупно) ,но во моментот ги немате средствата или времето да го сторите тоа, имате некој план за патување, за слабеење, за вежбање, сакате да прекинете со пушење, или големо конзумирање на нездрава храна и газирани пијалаци.

  Идејата е на еден мал лист да напишете 5 до 10 работи кои сакате да ги сторите во иднина, може да си ставите и рок до кога да ги завршите за поголема мотивација, да не се опуштите многу и да ги заборавите :D ,но според мене најдобро е да биде без временски ограничувања, за да нема нервози од типот - не завршив на време, значи стварно не ме бива, не сум доволно способна и слично... Најважно е да ги сториме, а колку време ни требало и не е толку важно. И секако, задоволството од тоа да ги прешкртувате полека работите од листата е незаменливо, се додека не стигнете до последната. ^_^

  На темава можете да ни кажете дали користите вакви листи, дали ако ги напишете ваши цели и работи што сакате да ги направите на хартија ви е поголема мотивација да ги направите, и ако сакате можете да споделите листа од неколку работи што ви се на моменталната агенда.
  Овде, можеме и да се бодриме да не се откажеме од нашите зацртани планови и цели. :sun:

  Инаку, јас направив една to-do листа, но повеќето од работите ми вклучуваат нешто за купување, кога ќе бидам во можност, ама кога се гледа како целина, најголем дел од нештата допринесуваат за поздрав живот. Не ми се по некој особен ред.

  1. Зелен чај
  2. Кокосово масло
  3. Блендер
  4. Тегчиња за вежбање (и наоѓање соодветни вежби)
  5. Депилација
  6. Гел за коса
  7. Да се подновам со облека ^_^
  8. Еднодневно патување до соседен град или држава

  *** Споена тема
   
  На Згодно Момче, Crna Dama и Zivyle им се допаѓа ова.