1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

To-do List

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од OhSarcasm, 10 септември 2016.

  1. Zivyle

    Zivyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Женски
    Ме потсети сега, како помала си се внесував многу со ваквите to-do list, но кај мене повеќе беа како wish list, пошто ништо не правев од напишаното :rofl: И тоа ги пишев со стила во различни бои, ги лепев над кревет демек да не заборавам, не бе брате- само во моментот кога ги пишев се целев кон нив, и обично тоа го правев на вечер пошто нели тогаш сме најкреативни и нај open-minded (читај-досада (fingers)) и другиот ден кога ќе станев си се чудев на вчерашниот мозок и го зафрлав негде листот и тоа е тоа од моите листи :D Ете една пак ќе ја речам wish list за периодот:

    1. Да ги откажам или евентуално да намалам со цигарите (mission impossible)
    2. Да почнам со вежбање или пешачење, барем 2-3 пати неделно (невозможно бидејќи таксистите од мене земаат плата, а и си се вадам со снегот)
    3. Да одам до jumbo да се изнакупам работи што ќе ја разбијат монотонијата во мојата соба, мислам на свеќи, шарени перничиња, чаши и ред други ситници.
    4. Да го достигнам бројот 30 во колекцијата на книги што ги имам прочитано во рок од скоро 1 година (засега имам 22)
    5. Да ја изгледам friends оти мислам дека сум единстена што ја немам гледано (facepalm)
    6. Да одам на викенд во Маврово
    7. Да намалам со алкохолот. :tmi:
     
    На Crna Dama и blueeparadise им се допаѓа ова.
  2. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    1 Da se otarasam od site zdrastveni problemi.
    2 Da se zaljubam
    3 Da si gi polozam site predmeti semestarov sto sledi i toa so visoki ocenki
    4 Da pocnam da razmisluvam pozitivno
    :)
     
    На blueeparadise и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    Интересна тема не знам зошто е занемарена. Мојата ту ду листа е долга.