Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tomorrowland

Дискусија во 'Музика' започната од KaterinaKatush, 10 јануари 2013.

 1. KaterinaKatush

  KaterinaKatush Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира дали бил некој од вас на tomorrowland? Многу сакам да одам и би сакала да знам нешто повеќе околу тоа.. Колку плаќавте , каде бевте сместени , дали е убо организирано , впечатоци позитивни и негативни.. :)
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Не сум бил,јас бил во yesterdayland и беше дежа ву веќе видено.
   
 3. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Другарка ми полудува за ова. Локација е Белгија, или грешам?
  Техно музика, пиење, добро друштво - тоа било според децава.
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  585
  Колку отприлика би чинело идењето? :wasntme:
   
 5. Konfetka

  Konfetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  32
 6. KaterinaKatush

  KaterinaKatush Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  да Белгија е... имав читано за во 2012 колку се отприлика цените , пишеше дека околу 600 евра во кои влегуваат авионските карти и картите за концертот , ама за 2013 изгледа ке бидат сменети..
   
 7. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.590
  Допаѓања:
  11.228
  Пол:
  Женски
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 8. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  5.015
  На едно дете што учи со мене сестраму ке оди и кажа дека картата била 6000 ијади ама и секјој настап посебно се наплакал..... И ја мн сакам да одам ууфф посебно на Hardwell :$
   
 9. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
  Не дека се којзнае колку скапи картите, туку многу тешко се наоѓаат. Ако имам шанса да отидам, ќе си приумрам од среќа таму. :D

  [​IMG]
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.869
  Мене гoлемa желбa ми е еден ден дa oтидaм oвoj двa фестивaл пa aкo некoј oд тукa веќе бил некa спoдели искуствo. :D
   
  На Kukla994, Someonespecial, PogbaPol и 2 други им се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
   
  На Kukla994, Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
   
  На Kukla994, Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  na koj ne mu e zhelba da otide eve neka kazhe ako postoi takov ?? :) i jas bi ama kartata kako so imam slushnato bila mnogu skapa, a dali e tochno ne znam :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.869
  Картата е околу 200 евра.
   
 15. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Nema sansi. Se na se jas mislam deka kosta 800e.
   
 16. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  jas imam slushanot deka e okolu 1 500 evra
   
 17. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.869
  Tomorrowland pass is for all three days and is €237 or $282.
  Ова го најдов сега на Google. Иначе картата за на Коашела(сличен фестивал на овој) е околу 800 евра...
   
 18. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Картата за Tommorowland e 175 евра за трите дена.
   
 19. Bella.FCB

  Bella.FCB Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  И јас имам голема желба да отидам на Tommorowland еден ден. :) Инаку картите се движат од 175 евра до 2000 евра зависи во кое време ги купуваш и за каде ги купуваш, 175 евра е ако ја купиш во почетокот кога ќе излезат картите и само за на фестивалот, а поскапите карти имаат шатори за преспивање, а најскапите кои се движат од 1500 евра до 2000 евра имаат помали куќички. :D:music:
   
  На Ketchup, FoodLover и PogbaPol им се допаѓа ова.
 20. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Голеема многу голема желба ми е да одам овде обожавател сум нан техно песни и мноогу сакам да одаам...ми се плачи кога ги гледам видеата...
   
  На martine, Bella.FCB, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.