1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Top Shop производи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од nate-natali, 19 јуни 2011.

  1. professoressa

    professoressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    106
    Девојки кај мене за 1 месец масирање со антицелулитен гел и со релакс & тон (со топчињата) имаше одлични резултати.... :)
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас го имам Орбитрекот ( црниот ) и сум задоволна, сама го монтирав, на почетокот малку крцкаше ама требало силно да се стегнат штрафовите, сега е супер.
    Го купив и стегачот за рака, и од него сум задоволна, баш таков ми требаше да ми го држи зглобот на место. :)
    На поклон го добив тоа јајцето од Дормео, освен што го користам како освежувач на дневната некој ефект нема. Ми пречи што се слуша додека работи, не е целосно бесшумно.
    Во глобала сум задоволна од тоа што го имам до сега купено, имаат многу глупости, ама имаат и добри работи, а колку вредат за парите :?: ... сами проценете. :)
     
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Орбитрекот и јас го имам, повеќето време служи како закачалка во ходникот :lol:
    А за убава машина - е!
    Исто космодиск (ако го сметаме во оваа категорија), мама го има купено од пред 10 години сигурно и презадоволна е! И јас сум осетила тоа, кога ме боли грбот или половината кога имам добиено.
     
  4. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    ^ Другарка ми го има, не е како што го опишуваат(без топлина). Ама добро е. ;)

    Инаку имаме купено космодиск, некоја тава, правосмукалче, ракавица за депилирање и уште 300 работи. Правосмукалчето цркна неколку дена по истекување на гаранцијата.Ракавицата не депилира. Тавата изгоре. Космодискот никој не го носи, за другите работи исто.. Се на се, поприлично попусто фрлени пари.
     
  6. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    добри им се производите ! :) Ама цените висОоки :?:
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    од топ шоп имав четка на ротирање со која ја исправував косата и тоа од првите, бев задоволна од неа убаво се исправуваше косата но по 2 години користење ми се расипа, мислам толку и имаше гаранција.

    и ормани слим, тие ми се најдоа за кондури но само салонки ми собра а чизмите не, но среќа што ги немам многу на број па застанаа во еден, инаку за тие што имаат многу чевли не се некое изводливо решение, евентуално ако земат повеќе ормани.

    а Дормео душеци, перници дали некој е задоволен?
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Топ шоп - Top Shop

    Дали некој има искуство сo саунабел? Дали сте користеле и какви ефекти има,колку сте задоволни?
     
  9. nate-natali

    nate-natali Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Јац си го купив H2O mop X5 и ич не сум задоволна :devil: тоа дека чисти теписи е само реклама и ништо повеќе,тоа а за под не е така лошо само што треба да си имате усте дополнителни 4-5 додатоци(од тие микрофибер навлаките) за да ви се исчисти како што треба, а за прозорци најмалку по еден додаток за секој прозор,а еден комплет од додатоците чини околу 700 денари така да ништо од тоа.Повторно џабе пари! :devil: :devil:
     
  10. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Поради проблемите со тежната, што тргнувајки од самата себе ме иритираше решивме да го земеме првин масажерот Relax & tone, во почетокот ми беше интересно често се масирав.. и како да чувствував некои резултати.. но тој не работи сам, веке пола година и пвоеке ми стои во фиока никако не го вадам. Ајде до толку загреаност го зедовме и ORbitrekot навистина имаше ефекти доколку везбав првата недела.. а сега само ми служи како сакачалка воопшто не се качувам на него. Зал ми е за парите шо ми стојат така во ќош но што е тука, е од утре ќе вежбам редовно :D
     
  11. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Здраво морам да казам дека не се сложувам со вашето мислење, јас имам скоро се и се е супер
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.736
    Јас имам орбитрек, кој си е ок, а тоа што јас не го користам е мој проблем :D
    Имам и соковник, и многу сум задоволна од него, макар што после чистењето ми е смрт, ама тоа пак е мој проблем :D

    Децата имаат Дормео душеци и перници, и ок се и тиа. Не можам многу да кажам на нив зошто не сум спиела на нив, само сум лежела, а децата се деца, не се бунат освен ако има драматични проблеми. На почеток им беше малку да се навикнат на перниците, ама се навикнаа, и сега спијат на нив.

    Не знам тоа бјорнер рендето дали е од топшоп, ама добро е тоа, ептен брка работа.
     
  13. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Сакав да го купам депилаторот од топ шоп ама веке не сакам да го купам затоа што прочитав дека се е лага.
     
  14. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Дома неам ништо од топ шоп, али на работа ги имаат блендерот и соковникот power juser, една другарка го има масажерот relax and tone, задоволни се, колку што имав приликиа да правам сок и да блендирам јас, мислам дека се ок
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Од топ шоп имам мнооогу работи! Пауер џусерот е ТОП, е сеа за миење е малце проблем, али среќа имаме машина за садови, Космодискот им помогна на мајка ми и баба ми многу, од Орбитрекот има резилтати, само што мене си ми стои за украс пошто сум мрза, па од тие причини земавме Рилекс енд тон, што е добар, али и тој си сака редовно користење, а не како јас што очекувам резултати преку ноќ, едно за ќелавост земаа моите, али не се нешто задоволни, го земавме и сауна белтот (или како и да се викаше) со две перничиња што дрмаат, беше ок, али почна да забушава едното од нив.
     
  16. LittleMonster8

    LittleMonster8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    7
    Ние дома го имаме Космодискот (јас не го носам, ама татко ми до негдека беше задоволен од него) исто така го имаме и Дормео и јас лично сум пре пре пре презадоволна од него. Преубаво се спие на него. Како на облак да си. (не се зезам) |-)
     
  17. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Машинава за шиење е скапа играчка. :^)
    Баш е како играчка, може да користи само за ситни поправки.


    Ја има една комшивка, баш бев да ја видам машината и не вреди за парите. За тие пари на старо ќе купиш многу поквалитетна машина. ;)
    Иако оваа машина привлекува со тоа што е мала и подвижна.
     
  19. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Топ шоп производите се жива превара и прескапи се.
    Имам орбитрек (едвај го склопивме), ме нервира бучавата што ја ствара при вежбање. Ако вежбам дома како фабричка машина да работи.
    На времето имавме аб троник појас што вибрира, толку непријатен не беше, а толку скап...па и дополнително требаше да се става ултразвук гел (тоа на рекламата не го кажуваат) за да се користи, па додека се исчисти после...церемонии и секако ефект никаков.
    Дормео перница користам и таа е ок, ама зависи и која..ми се жалеа од едни дормео перници дека брзо се сплескале.

    Го избегавам топшоп максимално, а ако ми дадат идеја за купување на некој производ прво барам искуства по странски форуми (најчесто се негативни) и секако се спасувам од купување или наоѓам подобра и поквалитетна варијанта на производ или купувам 10 пати поефтини копии кои не се ништо полоши. Пример релакс енд тоун :D top shop цена 3000 ден, на друго место 350 денари (за тие пари презадоволна сум) :D
     
  20. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Од соколникот, од тоа булент експрес, душеците,перниците дормео и правосмукалка моп сме презадоволни.... :)