1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Top Shop производи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од nate-natali, 19 јуни 2011.

  1. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    7.278
    Пол:
    Женски
    Имаме многу производи од Топ шоп, памтам уште од времето имаме купувано.
    Прво од Дормео имаме купено повеќе душеци, со цел памет кога реновиравме прво купивме душеци па кревет :tmi: така што после тоа докупувавме повторно. Перници не знам ни сама колку имаме, некои идеа гратис со душеците, некои се така купени. Некои брзо се сплескаа ама си мењаме за нови, имаме неотпаковани :P па не сум обрнала внимание колку време траат од прилика. Инаку и душеците и перниците се одлични, иако има проблем со сплескување ете кај перниците и на тој душек што седиме и лежиме по цел ден ( ко за беља, мојот :| ) Исто имаме и постелнини купено, односно јоргани, имаме едни бели, и едни тренд сет се викаа мислам, тие се одлични. Го имаме озонерот ама многу ретко го користам затоа што е бучен. Јас всушност го сакав за навечер да ми го освежува воздухот ама мора да е уклучен во струја и да брчи :^) .
    Имаме ножеви, ги купивме негде првите што излегоа (не се тие што ги има сега) и за нив немам баш никаква замерка. Ги купивме заедно со дрвен држач и си стојат на место и се буквално како кога ги купивме.
    За еден роденден добив едно гемче, PRO 600 се викаше памтам, пукнав додека ми го купија, интересно беше ама врска немам што стана со него и каде е.
    Имаме тавче за палачинки од двете страни се пече, за амерички е уствари, ама ние си правевме тенки, убаво испаѓаа, одамна го немам пробано, ме потсетивте да направам :)
    Најголемата глупост ни се едни стегачи за коса hair gami или што знам како се викаа. Не беа баш ефтини, а можда и не се глупост ама ете не се искористени. Стојат во истата кеса како се купени веќе со години.
    Делимано тавата ја земавме и тоа за 120, 130ден. имавме некој попуст. Тавата е одлична, ама капакот падна и се скрши, а да го купиш капакот е 1000 и нешто ден. :?: исто и едни стаклени садови за чување храна, ефтино ги земавме и си ја вршат работата.
    За спеис бег можам да кажам дека вршат работа за складирање, одлично вакумираат ама дека исто мирисаат алиштата и дека не се згужвани тешко.
    Друго не ми текнува сега
     
  2. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
  3. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Ние го немаме овој дома,ама една пријателка на мајка ми го има и е прилично задоволна :)

    Ние имаме дормео перници,едни меки,убави,за мерак :) Имаме и соковник,оној Power Jucier Express и сме задоволни,си праиш сок,после го миеш само со вода и така :) Од топ шоп имаме и OrbiTrek Elite и од тој сме задоволни.Ти си трчаш,ти дава тој со колкава брзина трчаш и колку калории трошиш,добар е :D
     
  4. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Сакам да си купам Walkmaxx спортски чизми викаат не пропуштале вода и топлеле ако има некој купено нека пише дали е стварно како што рекламираат или џабе фрлени пари ,и за ножевите одамна ми треба добар сет ножеви па се двоумам мегу Титаниум или Мирикал блејд ножеви.
    Ако некој ги има ови производи би ми било од корист вашето мислење :)
     
  5. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Јас ги имам и топ се,топлат и не пропуштаат вода.поздрав
     
    На leo-n-tina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    у ништо не вервам!! еднаш ако се секавате имаше нешто за побелување на забите и мама ѕтка затрчала се и купила го и накрај и се расипаа забите и мораше 1/3 од забите да извади..ее тоа е -.- и за џабе 3 илјадарки си даде пуу.. и ден денес ми кука за тие 3000 уште не ги прежалила..хахаха
     
  7. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Општи прашања

    Ја бива ли оваа машина ,знае ли некој ? |(
     

    Прикачени фајлови:

    • topshop.png
      topshop.png
      Големина на фајлот:
      96,4 KB
      Прегледи:
      405
  8. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Општи прашања

    лелеееее..јас ја купив уште пред некое време.сакам да кажам поодамна оти ова е втор пат како ја рекламираат. после десеттата употреба преку сила се расипа. Толку и се нежни тоа делчињата што а ги допреш појако се откачуваат. И еве ја сега. ке ја уклучам, два три шава ке уди и толку се укочува и зуе како локомотива. сега ми стои во подрум и фаќа прашина. а дека беше практична беше ама само на тенок материјал.
     
  9. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Општи прашања

    Врска нема машината. Како играчка е. Золва ми ја има и баш како на ancetupance после некое време и’ се расипа. И таа многу се жалеше дека деловите од машината се многу нежни.
    Глупости бе уште што нема да измислат. |(
     
  10. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.702
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Јас искрено од Топ Шоп не е дека не сум задоволна туку немам никакво мислење, како прво. Потоа мора да напоменам, деновиве излегуваат производи на Топ Шоп на Колектива, всушност излегуваат веќе година дена и иманајразлични, но јас го земав Меџик Булет, и навистина е далеку од Магија како што пишуваше на еден форум. Нема врска, ќе притиснеш и додека не повлечеш нагоре асално не се исклучува а демек треба да се исклучи веднаш штом ќе попуштиш со притисокот, мижи митро, врска нема. Дечко ми ми има земено за дипломска и Релакс&Тоне, нема везе, ми се расипа на среде масирање, едноставно престана да работи. Внимавајте, на Колектива работите врска немаат со Топ Шоп, приметив дека се оштетени, веројатно се работи за фабрички грешки кои ги продаваат по пола цена. Засега сум задоволна исклучиво од Дормео перницата која е земена од Топ Шоп, од ништо друго.
     
  11. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51
    In Styler-от ви го препорачувам :D ептен ми се погоди :)
    додека орбитрејкот е најекономичната закачалка што постои во домот , пројди зајди обеси нешто на него :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Aleksandra1977

    Aleksandra1977 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    112
    Ve molam, koj ima iskustvo so walkmaxx, imam problemi so skocniot zglob, pa ne znam dali smeam da gi nosam.
     
  13. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    пробај ги во топ шоп прво, пооди неколку мин низ продавницата со нив, само така ќе видиш дали ќе ти одговараат. мајка ми ги има и ги носи, нејзе и се многу пријатни, а на мене ми се многу чудни и тешко ми е малце да одам со нив. може не сум навикната на нивната висина и закривеност.
     
    На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. expert

    expert Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    266
    Имам купено неколку производи од овој топшоп на Студио Модерна, и неколку од еден друг топшоп што го рекламираа на Телма.

    Очекував дека производите ќе се разликуваат од тоа што го рекламираат и дека сепак ќе имаат некоја минимална разлика, ама не очекував да бидат сосема различни од рекламираното.

    Катастрофа, ниту еден производ не е ниту сличен со тоа што се рекламира, знам дека маркетингот е буквално лага, ама треба да имаат барем некој осет за реалноста. Знам дека не се целосно виновни овие кои ги увезуваат, туку оние во Америка кои се обучени да продаваат со лага.

    И затоа избегнувам да купувам производи кои се темелат на бизнис модел кој зависи од интензивно рекламирање кое нема врска со реалноста.
     
  15. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    дали го има некој овој корсет и како е задоволен?
    http://www.femina.mk/out/?id=a69a4f9258729c78dc58dca1386a71ed&safeurl=http%3A%2F%2Fwww.topshop.com.mk%2Findex.asp%3Ftn%3Dproductview%26amp%3Bcsu%3Dgeneral%26amp%3Bcix%3D357702%26amp%3Bmed%3Dosm%26amp%3Bpid%3D1649424%26amp%3Bpcs%3D2%26amp%3Borig%3DNA%26amp%3Bvir%3Dno%26amp%3Bsrcint%3Dmk_gen_general_osm_sa_v1%26amp%3Brefint%3DNA_osm
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Ниту сум купила производи од Топ Шоп, ниту ќе купам. Само лажат на телевизија, а производите им се катастрофа.
     
  17. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Супер се патиките на Топ шоп,не само на празно зборете,јас ги купив и сум задоволен.
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Јатрва ми лани ја купи топката за перење. После 10 перења топката и се расипа. За џабе фрли 1000 денари.
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    СЕга ќе ги искоментирам производите што ја слични ги имам пробано...
    Brazilliant – Градник-предобар еее
    [​IMG]
    Delimano-дома го имаме цел комплет и ее навистина добар
    Power Juicer Express Delimano-за соковникот секој чест
    [​IMG]
    Дормео Mark Trend
    [​IMG]
    Дормео Trend Blanket
    [​IMG]
    Дормео Duvet Aloe Vera
    [​IMG]
    Дормео Аnatomic 3layer
    [​IMG]
    Walkmaxx Outdoor Boots -кога ги носиш имаш чуство како ништо да ен носиш ни те нози болат ни ништо
    [​IMG]
    Walkmaxx House Shoes-кога ги носиш имаш чуство како ништо да ен носиш ни те нози болат ни ништо
    [​IMG]
     
  20. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Сакам да прашам некој кој го има користено Ricapil Rapid foam – Пена против опаѓање на коса.
    Сакам сега оваа да ја купам,ама незнам доста е скапа,па ако има ефекти може ќе се одлучам.Не ми треба за мене,за подарок на една многу блиска личност.
    Имам користено доста производи од топ-шоп и досега не се покажале ниту како на рекламите(со магичен ефект) нити пак биле нешто којзнае колку лоши.
    И ако знае некој по колку милилитри е едно шишенце?