1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TOPS- Блузи, џемпери, болера, елеци, маици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од sesilija, 26 јуни 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Зничи инспирирана од темата за кошулчиња, пребарав низ темиве и гледам има многу теми, а нема некоја за горна облека- што би рекле англичаните TOPS :D. Значи девојки ставајте слики од ваши омилени парчиња, па да "плакнеме очи" :D
  Еве јас ќе ја отворам темата со мои омилени парчиња
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  еве уште
   
  На Kitty.Smiley, esperanca, IndieGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  уште овие, па оставам простор на другите девојки :)
   
  На Kitty.Smiley и ZoeRaivotar им се допаѓа ова.
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Браво Сесилија. За тоа што се изнастава слики овие денови :lol: :clap:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
   
  На Kitty.Smiley и Froshinka им се допаѓа ова.
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  јас мнгоу си сакам наметки и затоа еве неколку омилени ќе си постирам....имам неколку дома премногу ги обожаваме со сестра ми со нив си правиме разни комбинаци ги обожавам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На JustSimple, WhiteButterFly5, Kitty.Smiley и 4 други им се допаѓа ова.
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  оваа комбинација ми е ТОП,многу сакам вакви маички и со елеченци одзгора,само за на градите
   

  Прикачени фајлови:

  • image1xxl  cf.jpg
   image1xxl cf.jpg
   Големина на фајлот:
   152,9 KB
   Прегледи:
   5.598
  • image4xxlcdd.jpg
   image4xxlcdd.jpg
   Големина на фајлот:
   155,5 KB
   Прегледи:
   5.598
  • image4xxlggggg.jpg
   image4xxlggggg.jpg
   Големина на фајлот:
   160,5 KB
   Прегледи:
   5.598
  • image4xxlvbvvb.jpg
   image4xxlvbvvb.jpg
   Големина на фајлот:
   158,2 KB
   Прегледи:
   5.598
  На Kitty.Smiley и Froshinka им се допаѓа ова.
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  • image1xxlѕѕ.jpg
   image1xxlѕѕ.jpg
   Големина на фајлот:
   150,2 KB
   Прегледи:
   5.592
  • image1xxlјј.jpg
   image1xxlјј.jpg
   Големина на фајлот:
   151,4 KB
   Прегледи:
   5.592
  • image1xxldfs.jpg
   image1xxldfs.jpg
   Големина на фајлот:
   158,5 KB
   Прегледи:
   5.592
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  • image1xxl787.jpg
   image1xxl787.jpg
   Големина на фајлот:
   150,8 KB
   Прегледи:
   934
  • image1xxlii.jpg
   image1xxlii.jpg
   Големина на фајлот:
   151,4 KB
   Прегледи:
   933
  • image1xxlyyy.jpg
   image1xxlyyy.jpg
   Големина на фајлот:
   152,4 KB
   Прегледи:
   933
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ваа типката ИЧ цицки... :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.123
  Пол:
  Женски
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] На оваа бојата да и се смени поубава би била :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841