Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Travel buddies

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од enaena, 20 јули 2015.

 1. enaena

  enaena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  108
  Мислам дека немаме ваква тема..

  Ми фали друштво за патување во многу ситуации.. Баш кога јас сум слободна и финансиски спремна, сите околу мене се зафатени или шворц :)

  Мислам дека можеме да имаме една ваква тема, каде што ќе пишуваме каде би сакале да одиме и во кој период и да си најдеме друштво.. Мислам дека патувањето е секогаш подобро во друштво :)
   
  На kolovoz, bertold, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Мене ми фали друштво за патување. Слободен сум, но не сум финансиски многу опремен, па така да, би чекал некоја слободна и финансиски спремна и да одиме да се дружиме и патуваме.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  8.050
  Често сум во ваква ситуација и токму поради тоа летово бев на еден викенд сама во земјава. Може газдите ме гледале како чудак ама јас супер си поминав. Шетав кога сакав, спиев до колку сакам, јадев што сакам и пиев кафе кај сакам. Инаку сум прилагодлива личност. Шетам согласно финансиските можности. Ти збориш за патувања во Македонија или странство?
   
  На blackwave, kolovoz, sonce777 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  8.050
  Вака читајќи те те замислив како дечко со 25 години, со автомобил, со друштво и шеташ постојано некаде. Така ми остави впечаток дека си доста шетан.
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Не сум баш шетан. Има и пошетани од мене. :D
   
 6. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.612
  Пол:
  Женски
  Кај нас во Македонија патувањето сам е сеуште нешто чудно, но многу многу често луѓето по странство си патуваат сами, само по booking, expedia кога гледам во ревјус колку има solo traveler.Ние сме мала држава па најчесто имаме најдобри пријатели кои живеат во ист град со нас и полесно е да се договориш, ама по странство како што патуваат и ротираат на работни места ако чекаат да се погодат...

  Секако и кај нас е тешко посебно кога веќе имаш кариера и постојана работа не може кога ти текне да земеш одмор.Ама ако си ситуиран ако имаш можност зошто да не се појде и сам, па понекогаш поубаво сам и посигурно отколку со некој прв пат го гледаш, не знаеш што човек е, може да ти упропасти и одмор/патување и све.Плус по странство и излегувањето по барови/ресторани/дискотеки не се смета за ништо чудно.Мислам дека за наш менталитет огромна храброст треба додека да се решиш да појдеш, од како ќе се решиш и ќе си поминеш убаво, ќе ти стане навика :)
   
  На kolovoz, Elena69221, glosipgirl и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Јас не би те гледал како чудак. Тоа е нормално да си шеташ сама кога нема со кој. А тие што гледаат на тоа како чудаци, јас па нив ги гледам како чудаци.
   
  На kolovoz, LaraSolare, ceca-1 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  8.050
  Епа јас за да го посетам тоа место 2-3 години договарам и друштвото или нема пари, или нема време, или прифаќаат првин и пред заминување откажуваат. Ќе кажат ок одиме и кога треба да се резервира сместување откажуваат.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Е затоа е најдобро сам.
   
  На kolovoz и Tanjamm им се допаѓа ова.
 10. Zocizoci

  Zocizoci Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Работам како freelancer и сега имам можност за патување надвор од мк. Но сите оклу мене си имат постојана работа и тешко е да се организираш.
  Кој бара друштво за патување слободно нека ми пише :)
   
  На Marick14 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 11. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Имам 18 години и најмногу што сакам е да патувам но некои од другарките не ги пуштаат од дома или не се во добра финансиска состојба па дали сака некој/а од вас да шатуваме секако прво да се запознаеме
   
  На Zocizoci му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Може за Малдиви, Бора Бора, Тајланд, Канарски Острови? :angel::angel:
   
 13. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  da :P
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Епа тогаш јас се пријавувам да патувам со тебе. :$:lol:
   
 15. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  епа супер
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  Зошто не е активна темава? Баш е супер
   
 17. NoName77

  NoName77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Се зачленив на форумов само поради темава :D
  Има ли кандидати за одење некаде за викенд или новогодишно?
  Ај нека ми пишат лп :D
   
  На MrKJ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MrKJ

  MrKJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Машки
  Еј стварно добра тема. Ајде номади. : )
   
 19. rebelde way

  rebelde way Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми привлече око ова многу.. Баш сакам летово(а веќе е при крај) да одам некаде,а немам со кого...