1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Trend it up козметика (dm)

Дискусија во 'Лице' започната од soffce, 2 август 2017.

 1. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Гледам нема тема за новава козметика во ДМ што е па си реков да отворам.
  Има интересни работи а и цените се пристапни па ако сте пробале нешто споделете мислење за козметикава.
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, LollySky, LadyInTheDark и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.860
  Допаѓања:
  14.216
  Пол:
  Женски
  i jas pomislivdeka terba da se otvori vakva tema,jas seuste nemam isto kupeno od ovaa marka no gledam na youtube blogerki koi vejke gi isprobale proizvodite i od se najprvo sto mi se dopadna bea hajlajterite
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.726
  Допаѓања:
  102.206
  Пол:
  Женски
  Јас на тестер пробав од кармините мат што се , ама незнам зашто сите имаат светки внатре:^)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.686
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Добро што има ваква тема, мнтересираат и мене мислења и искуства околу оваа козметика. За жал на нет не најдов многу рецензии на англиски, па доколку најде некоја видео или блог нека стави тука. :)
   
 5. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.860
  Допаѓања:
  14.216
  Пол:
  Женски
   
  На cresa-jagoda, ванилала, soffce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Јас имам камена пудра од оваа линија која ја земав за смешни 3 евра во дм Прага.
  Имам пишувано во темите дека пудрата е одлична за во зимо и многу наликува на Катриц по текстура. Ја земав во декември и уште ја имам.
  Морам да кажам дека е трајна и убаво покрива.

  Видов дека има некои акции за смешни цени и обавезно ќе си земам нешто.
   
  На cresa-jagoda, LollySky и crazylady им се допаѓа ова.
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.691
  Допаѓања:
  14.224
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам off-topic, ама посилно е од мене. Не ме сфаќај погрешно, добронамерно ти го кажувам ова пошто долго време ми "боде очи".
  Имено, Catrice се чита Катрис, а Vichy е Виши наместо Вичи. Се надевам не ми се лутиш за корекцијава. :)

  На темава, од брендов имам само лак за нокти. Не сум нешто воодушевена од трајноста и покривноста.
   
  На cresa-jagoda, LollySky, Trxmx и 3 други им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Нема проблем, често грешам кога сум од телефон. Имај убава вечер.
   
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.188
  Допаѓања:
  30.794
  Пол:
  Женски
  Ми паднаа во очи карминиве, имаат неколку убави нијанси само не знам по квалитет какви се. А цената им е навистина пристапна, мислам дека беа 159 ден. ако не се лажам.
  5b254be6ea37f04db22996e83cdf83b0.jpg
   
  На cresa-jagoda, kate89, biGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 10. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  другарка купи палета и е презадоволна од пигментираноста:smirk:
   
  На cresa-jagoda, LadyInTheDark и marchi-cool им се допаѓа ова.
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  87.677
  Пол:
  Женски
  Какви се цените? Ги има металик течните кармини кај нас?
   
 12. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.860
  Допаѓања:
  14.216
  Пол:
  Женски
  a od prilika koi se ceite
   
 13. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.633
  Пол:
  Женски
  Цените се пристапни (од типот на essence, alverde и catrice). Имаше металик течни кармини, не им ја запамтив цената ама само 2-3 нијанси беа. Течните мат кармини беа околу 220 ако не се лажам, па можно е и металикот да се тука некаде со цена.
  Инаку јас си купив обичен мат кармин, го платив околу 150 денари. Сега за сега ми се допаѓа, не ги суши усните, а истовремено не е ни сјаен. Не е премногу долготраен (3-4 часа макс) особено при пиење/јадење.
   
  На cresa-jagoda, biGirl и marama им се допаѓа ова.
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  87.677
  Пол:
  Женски
  Знаеш ли дали ги има во Капитол?
   
 15. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  Јас купив неколку лакови за нокти и две моливчиња за усни. Задоволна сум и од едното и од другото. Лаков ми е на нокти веќе цела недела, нит е избледен, нит испукан, нит излупен. Мијам садови и работам по дома, ама еве го, си стои. Да кажам дека имам top coat од Катрис врз него, кој го имам користено и врз други лакови, ама сепак не ми издржувал лакот цела недела. Не знам цена, ама не беа скапи во секој случај. Препорачувам :)

  Моливчињата за усни се исто одлични. Самоостречки се (што ми беше и пресудно да грабнам две :D), а текстурата им е совршена - не се ни тврди, ни меки. Баш таман. Убаво исцртуваат и трајни се. Задоволна сум, пак ќе речам, за таа цена (која исто не ја памтам бидејќи купив 300 работи од ДМ) се и повеќе од супер. На брзање бев и немав време убаво да го разгледам асортиманот, ќе одам специјално за тоа деновиве. Сакам кармините да ги пробам, ми се видоа убави, а и сигурно ќе земам уште нешто :D
   
  На cresa-jagoda, Oxymoron, ivancekitty и 4 други им се допаѓа ова.
 16. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.815
  Пол:
  Женски
  Ги има во ГТЦ, Сити Мол, Веро, и Капитол :)
   
  На cresa-jagoda и marama им се допаѓа ова.
 17. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  7.572
  Допаѓања:
  102.588
  Пол:
  Женски
  Dm-trend-it-up-cool-breeze-Limited-Edition_Test_Review_Modeblog_Beautyblog_Kiamisu_final11.jpg

  ^ ги препорачувам! Има убава четка, лесно се нанесува, бојата се постигнува со две мачкања, брзо се суши и не се лупи веднаш, стои 3дена сигурно нечепнат и не пука воопшто. Плус лесно се вади со ацетон.


  trend_it_up_high_shine_lipstick.png

  ^ убаво е пигментиран, лесно се нанесува, не ја суши усната и не се слепува, фин мирис, долготрајност онака..


  trend+IT+UP+Neues+Sortiment+Frühling+Sommer+2017_5.png

  ^ прв пат купувам ваков вид на сенка за очи, кремаста, не ни знам како правилно се нанесува. Јас ставив првин база за сенка, па сенка ,,обична,, па кремчево со четка го нанесов низ цел капак на окото. Лесно ја нанесов, пигментираноста и е многу убава, дава дискретен сјај, има и како светки дискретни низ неа, ја носев цела вечер и тоа на топлово, ниту се размачка, ниту се собра.
  Ептен ги препорачувам!
   
  На cresa-jagoda, ivancekitty, LollySky и 10 други им се допаѓа ова.
 18. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
 19. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  убава темаа :inlove: ми се доапаѓа многу :l:
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 20. maggy95

  maggy95 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  1.316
  Пол:
  Женски
  Може цена на сенката?