Trend it up козметика (dm)

Дискусија во 'Лице' започната од soffce, 2 август 2017.

 1. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  5.595
  Допаѓања:
  56.507
  Пол:
  Женски
  Мислам да беше 220ден до кај 250ден да била најмногу, повеќе не верувам :)
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.263
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 еве кои бои ги има.
  [​IMG]
   
  На Oxymoron, joy1, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Вака гледајќи што сте постирале се` ми се допадна и утре одам право во дм да си купам од се` по нешто :)
   
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.890
  Пол:
  Женски
  Го земав 040 и презадоволна сум од квалитетот, темно виолетов и многу убаво истакнува синозелени очи.
  Земав и виолетова маскара, Trend it up No.1 mascara, но за никаде е, не дава волумен и многу се рони.
   
  На buba4e89, joy1, emkaemka и 2 други им се допаѓа ова.
 5. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Околу 350 тука негде ми се чини
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  Ноктите ми се окупација па ме интересира какви им се лаковите, дали долго траат и која им е цената .
  Видов дека многу од вас ги препорачуваат ама сакав да соберам повеќе мислења
   
 7. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  9.941
  Пол:
  Женски
 8. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.599
  Пол:
  Женски
  Дали некој има проблем со тушевите во боја? Супер беше на почеток, ама после 3 употреби веќе почна четкичката да се расцветува :(
   
 9. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  Jaс во Германија сега бев летово и од таму од Тренд си купив водоотпорен молив за веѓи
  повеќе е таков мрсен и прв пат да си ја погодам бојата со бојата на веѓите зашто светли ми се и ни еден кафеав не ми одговара
  овој е сивкаст ама не знам што цена е тука во Мкд
  таму го земав за 3,5 евра
  https://www.google.com/search?rlz=1...sy-ab..0.0.0.5T4BielvlHE#imgrc=fyY2o7aqAEH-bM:

  во грција се бањав со него и пак ми остана на веѓи а таман погодено ми беше
   
 10. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  2.450
  Пол:
  Женски
  Дали некој има пробано пудра од овој бренд?
   
 11. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Некој искуства со хајлајтери?
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.969
  Допаѓања:
  3.200
  Пол:
  Женски
  Ја купив мат пудрата и не ми се допадна баш. Слаба покривност и финишот не е скрос мат, некој сатен финиш има. Пудрата е сосема ок за некој што нема потреба од голема покривност и сака природен финиш, само што јас не го барав тоа.
   
 13. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  84.252
  @emkaemka @Sexybaby86 ме збунивте сo кoментaрoт зa лaкoвите.
  Едни шoљи зa кaфе дa измијaм нa врвoвите нa нoктите гo снемувa. Дaли декa стaвaм еден слoј?
  И сo еден слoј се дoбивa убaвo бoјaтa, не пука и четкaтa е нaјубaвa, aмa нa мoи нoкти oвие лaкoви не стoјaт.
   
 14. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  55.786
  Пол:
  Женски
  @sanjaeva јас имам пишувано многу пати дека едноставно ноктите ми трпат секаков лак. Каков и да е, ми трае по неколку дена обавезно. Ама јас ставам секогаш топ коат врз лакот, па и тоа дополнително ми ја продолжува трајноста.
  Пробај со топ коат, мислам дека би требало да се подобри ситуацијата. А можеби е и до формулата на одредени бои, без разлика што се од ист бренд. Ова со на ОПИ лаковите го имам забележано, може да е случај и со брендов.
   
  На cresa-jagoda и sanjaeva им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.884
  Допаѓања:
  73.481
  Пол:
  Женски
  Јас го купив руменилото под број 050. Многу ми е штуро тоа што нијансите немаат некои интересни имиња и се водат само под бројки, ама без разлика - руменилата се супер.
  Ова кое го купив е нешто посветло од Deep Wine на Аура. Ми фалеше вакво руменило во некоја ефектна нијанса - одлично одговара на девојки со светол тен и инстантно дава посвеж и здрав изглед.
  Јас сум природно доста бледа, па ми требаше нешто вакво кое не е бронзер а пак ќе му даде димензија на лицето.

  Одлично се бленда, пигментацијата е прекрасна, за трајноста исто така немам никакви замерки.
  Цената беше некаде околу 200, 200 и некој денар - не памтам бројки. Во секој случај не се скапи, а квалитетот им е ептен на ниво.
  Препорачувам. :)

  @Yowannty тоа беше руменилото кое мислев дека ќе ти се допадне. Дури сега стигнав да напишам некој збор за него. :)
   
  На Yowannty и LollySky им се допаѓа ова.
 16. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  85.715
  Пол:
  Женски
  @Mishela велиш ефектна, значи фино нагласена и потемна нијанса? Каков подтон има? Земав едно потемно на wet n wild, ама вака пред да го пробам не сум оптимист пошто, уствари не е воопшто темно, а и јас сум бледа и не сакам да ми се израмни со кожата. Па ќе го пробам деновиве за целосен впечаток.
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.884
  Допаѓања:
  73.481
  Пол:
  Женски
  Еве како изгледа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Многу е фино, јас имам уште посветла кожа од оваа девојка на фотографијата, кај мене делува и малку потемно.
  Многу ми се допаѓа.
   
 18. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  9.941
  Пол:
  Женски
  IMG_20180324_021344_649.jpg дали некој ги има користено сенкиве? Сакам да ги земам овие две што ми се заокружени гледам во каталогот на дм на попуст се до крајот на март за 109 ден мислам
   
 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  8.409
  Пол:
  Женски
  Која цена се holо лаковите?
   
 20. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  1.006
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima koristeno od onie lakcinjata za krslivi ili osteteni nokti. I kaki ste zadovolni?