Trend it up козметика (dm)

Дискусија во 'Лице' започната од soffce, 2 август 2017.

 1. Chrisantema

  Chrisantema Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  14369EB5-0063-49E5-BFAA-7DBCCE972EFA.jpeg FBD0BECC-EFFD-42EA-A9F8-62E714A77A40.jpeg
  Дали некој ги има користено овие производи? И цена дали им знаете?
   
  На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.884
  Допаѓања:
  73.481
  Пол:
  Женски
  Овие кармините што во моментов се на акција во ДМ какви се?
  Ги пробала некоја од вас?
  Ги гледав денес, ама на крај ги заобиколив. Не сум користела досега кармини од Trend it up, немам идеја какви се.
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  102.583
  Пол:
  Женски
  Ја дојдов да ги пофалам мат кармините на Trend it up. За таа цена се и повеќе од одлични. Не ни чувствувам дека имам нешто нанесено на мене, а и пиев пијалоци па не ми мрдна со часови дур не го избришав карминот. Дефинитивно пак ќе си купам друга нијанса, ми се погодија лично мене ептен. Иако не очекував нешто многу, ради бојата да сменам земав таков...
   
 4. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  59.883
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да знам дали некој ја пробал палетава :) Многу ми се убави боите.
  4010355534965-1748374_org.png
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  102.583
  Пол:
  Женски
  Денес конечно ја пробав, лесна е за блендање и трајна (ставив слика во вашата шминка, па види како изгледа на око ако сакаш :) ). Ја сум задоволна, убава палета е
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  59.883
  Пол:
  Женски
  Ќе ја купам, ако ја најдам. Не ја гледам последниве неколку пати кога одам во дм. Али фала ти на споделеното искуство :*
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.262
  Пол:
  Женски
  Ја има во оној во гратски ѕид.
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  59.883
  Пол:
  Женски
  Кога последно ја виде палетата? Тој дм ич не ми е уз пат, дури и го заборавам дека постои.
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.262
  Пол:
  Женски
  Вчера, завчера, не сум 100% сигурна.
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  102.583
  Пол:
  Женски
  И во дм во Капитол ја има, јас од таму ја земав секогаш се снабдени со се. Може и во тој дм во Веро Џамбо да ја има, пред некој ден ја видов баш и таму секогаш скоро се имаат.
   
 11. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  59.883
  Пол:
  Женски
  Ја немаше, пред некој ден бев. Ја имаше таа другата со кафени бои.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.220
  Пол:
  Женски
  Ја има во Сити Мол, вчера ја видов.
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Јас ја видов вчера во Веро Џумбо
   
 14. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  76
  Здраво, одамна го немам користено профилов, но сакав да прашам нешто. Имам мрсна кожа и искрено преку глава ми е од течни пудри со кои светнувам за 1 час. Во дм ги видов пудрите во прав на trend it up но се мислам меѓу камена и компактна. Всушност која е разликата, затоа што сакам пудра која ќе ми даде покривност и нема да светнам, но без да употребувам течна пудра одоздолу, т.е сакам да ја користам самостојно.
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.884
  Допаѓања:
  73.481
  Пол:
  Женски
  Каков е тој тушот за очи што е на акција во моментов во ДМ?
  Водоотпорен, 125 денари. Четкичката ич не ми се допаѓа вака од сликите, ми делува многу кратка.
  Го пробала некоја од вас да каже каков е? Ич да не го земам ако не го бидува, да си барам друг.