Trendy by COSBELL

Дискусија во 'Лице' започната од Anna-Banana, 2 март 2013.

 1. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Бев во парфимерија и разгледав некои производи од оваа фирма.Имаа убави бои на производи,и се мислам дали да си купам нешто колку за проба.Е сега прашањево ми е:
  -Дали некоја од вас има нешто користено од оваа фирма,и колку сте задоволни?
  Мислам дека нема ваква тема,а ако мислите дека не е потребна слободно клуч.

  Еве некои нивни производи :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]\
   
 2. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  И јас баш денес гледав, не се нешто ефтинки работите. Мал бронзер зедов 180 денари,али ств мноогу мал е,али убав е ,како што беше и тестерот така и на себе кога ке го ставиш исто е ,ни поблед ни потемен. Мислам дека ми рекоа Грчка фирма било,ама не се сеќавам баш. Се на се убави производи имаше :)
   
 3. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.089
  Течната пудра ја имам користено и не е лоша за парите, и сјајчињата за усни не им се лоши :)
   
 4. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  11.145
  Пудрите им се добри.
  И течната и камената.

  Црн креон имам, многу убава линија остава ама многу брзо се брише.
  Маскарата многу е течна некако. Не ми се допаѓа.
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Сјајчињата се прекрасни!
  Јас имам едно, праскеста боја, со сииитни убави светки! Не се многу лепливи, а траат!
   
 6. sweettwist

  sweettwist Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  219
  Течната пудра ја имам преубава е за тие пари....за секој ден си ја користам и сум задоволна..
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Ја имам течната пудра и можам да кажам дека е супер за секојдневна употреба. Одлично одговара на нормална до комбинирана кожа. Има и добра покривност и не е тешка пудра, и што е најважно и откога ќе се испотиш пудрава си останува на свое место, не се размачкува и растекува. А тоа мислам е најважно во овие топли денови.
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  4.204
  Пол:
  Женски
  Каде ги има производиве? Посебно ме интересира течната пудра, ми треба некоја за секојдневна употреба, па затоа и да не е многу скапа. :)
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.835
  Допаѓања:
  76.659
  Пол:
  Женски
  Течната пудра ја има во Зегин, околу 300 денари е мислам.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Јас ја земав од парфимерија 220 ден.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.