1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Triple тест во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од toasumjas, 3 јуни 2011.

 1. toasumjas

  toasumjas Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите. Бремена сум во 17 недела со близнаци ,машки :) . На интернет читав а и една моја блиска имаше правено трипле тест кој се прави преку крв за откривање на андомалии. Мојот гиниколог и матичниот и тој на приватно ми велат да не го правам бидејќи не давал точни резултати особено не со близнаци, па следен чекор би бил аминоцинтеза :( . Ехото и скринингот показаа дека се е во ред. Дали би можеле да ми помогнете навистина цела недела се мислам што да правам а имама уште само неколку дена бидејќи се прави до 18 недела. Сите што ги прашав околку мене никој не го правел. Дали некоја од вас правела ваков тест, какво е вашето искуство хелп плсссссс