1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

True Cover или Cover derm

Дискусија во 'Лице' започната од VACA, 13 јуни 2010.

 1. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Me interesira dali nekoj go ima koristeno ovoj proizvod i dali e efikasen! Imam "problem" ako moze da se narece taka,so nozete,mi se poznavaat venite i mi pukaat kapilari :( .Sega e veke leto pa mi e stram da se oblecam vo suknice ili fustance samo zaradi toa.Ve molam nekoj ako go ima koristeno True cover ,neka pise da znam dali da go poracam .FALA vi odnapred :)
   
 2. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  Ваца јас ја имам купено и ја користев лани летото.Mене ми одговараше на лицето одлично ја чувствував како крем а не како пудра ми дишеше лицето некако а одлично покриваше,а јас лично ја купив за покривање на тетоважата за специална пригода,ама немаше врска дека толку покрива,пуста реклама...Покрива нормалнодлично како пудра може малку повеке а далеку од тоа дека покрива тетоважи,капилари и сл.Tоа е моето искуство се надевам дека ти помогнав
   
 3. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски

  Фала ти Тања :* за одговорот. И мене исто не ми се веруваше дека до толку мн покрива,ама кога ја видов таа мисицата или што била какво и беше лицето и кога стави од пудрава какво и стана ради тоа малку се размислив.Ама еве сега чув од лично искуство па ке размислам дали ке го купам производот :lol: хмм.. а очајнички сакам нешто што би ми помогналооооо :?:
   
 4. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  Ваца A инаку слушнав пред некое бреме дека имало некоја девојка што правела домашна пудра кај градежен факултет што ептен покривала,јас се распрашував за тетоважи и ми рекоа дека многу покривала дури и тетоважа,е сега ако покрива тетоважа би требало да покрива и капилари.Јас не успеав да ја купам зашо дознав за неа покасно веке не ми беше потребна.Распрашај се можеби ке ти помогне.Само не знаеја да ми кажат дали тука некаде живеела или имала продавница.позз :*
   
 5. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски

  Да ?? Епа окс,фала ти мила за информацијава.Ке се распрашам ;) :* поздраввв
   
 6. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  нема на што :* во секое време... :*
   
 7. AnaHawaiian

  AnaHawaiian Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  А водоотпорна е? За на плажа мислам...
   
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не е.
  Имам користено True Cover и многу беше добра, но за жал повеќе ја нема.
  Cover Derm не вреди ни еден денар даден.
  Не би препорачала да ја купувате.
   
 9. Faelil

  Faelil Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Може ли некој да ми каже каде може да купам Coverderm или нешто што ептен добро покрива (True cover, Covermark или сл.). Јас барам ColorTration (http://www.colortration.com/), ама никаде не можам да најдам. Ми треба нешто што може да покрие тетоважи.
   
 10. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тетоважа ама баш со ништо неможеш да покриеш.
   
 11. Faelil

  Faelil Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ми гарантираа (од искуство) дека со ColorTration можам, ама не можам да го најдам.
   
 12. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  True cover го користам и пре задоволна сум но ензнам дали сега можеш да го најдеш
  преубаво прикрива и исто така штити. :P
   
 13. Bubalaska

  Bubalaska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Дечки и мене итно ми треба камуфлажна козметика, мислам дека во Cosmo дрогериите низ Скопје може нешто да се најде, не сум од Скопје и само поради пудрава ќе одам, и што ако не прикрива?? И не е баш ефтина? Ракламите се ептен убедливи :worried:
   
 14. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Имам true cover од Топ Шоп ми е купено мислам,не се сеќавам бидејки сестра ми го купи! Инаку добар е и покрива многу..само малку е скапо.
   
 15. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.443
  Допаѓања:
  39.572
  Пол:
  Женски
  Користел ли некој нивни пудри во скоро време?