1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tsu.co (Социјална мрежа која ви плаќа за вашата активност)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Annabel Lee, 26 јануари 2015.

 1. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  TСУ е социјална мрежа која ќе ви плаќа според лајковите и според тоа колку луѓе го виделе вашиот статус. Забавно е и многу слично како Facebook, па зошто да не и дадеме шанса и да заработиме некој денар. Повеќе за оваа мрежа ќе постирам подолу, а сите оние кои сакаат да се регистрираат можат да го направат тоа само ако некој ги покани. Ќе оставам линк од мојот акаунт па логирајте се, ќе се дружиме и таму. https://www.tsu.co/aleKsis

  ТСУ и парите. Кој и колку добива? ТСУ како и Фејсбук заработува само и единствено од маркетинг, од рекламите кои ги гледате на страницата. Големиот, огромниот и брзо растечки број на членови како ниту една мрежа до сега во историјата предизвика колем интерес за рекламирање. Се повеќе различни компании се рекламираат. Парите доаѓаат до членовите кое се најактивни и има многу примери каде луѓето веќе првиот месец заработија по неколку стотина долари. Исплатата врши преку чек од американската ЏП Морган Чејс банка, кој го добивате преку пошта на вашата домашна адреса. Чекот во било која банка го наплатувате во готово без никакви давачки, или можеби само минимални банкарски трошоци. Еве како се распоредуваат парите заработени од маркетинг. Сега ТСУ има нешто повеќе од 2 милиони корисници и тие корисници со своите постови, лајкови, коментари и споделувања генерираат одреден сообраќај на мрежата. Тој сообраќај генерира одредена сума пари од маркетинг. Во моментов на пример Microsoft и Sony се помеѓу поголемите компании кои се рекламираат на ТСУ. Значи, таа вкупна сума се дели на 2 дела. Компанијата за одржување и унапредување на системот како и за покривање на трошоците задржува 10% а останатите 90% се делат помеѓу корисниците на мрежата, кои всушност со своите активности (постови, лајкови, коментари и споделувања) се најзаслужни за профитот. Најмногу од овие 90 % или една половина, добива корисникот на мрежата кој ја креирал содржината (постот, линкот, фотографијата или видеото) а останатиот дел се дели на корисниците (“татко“, “дедо“ и “прадедо“) преку чие “семејно стебло“ тој се регистрирал. Воопшто не е сложено. Секој член кој ќе се регистрира преку вас се нарекува ваше “дете“, и за секој негов остварен 1 долар вие од ТСУ добивате додатни 0.66 долари, секој пак член кој ќе се регистрира преку вашето “дете“ вам ви станува “внуче“ и за секој негов заработен 1 долар, вие добивате 0.22 и така до трето колено. Моја препорака на почетокот е да не се фокусирате на парите. Градете ја мрежата со пријатели и следачи. Градете си го имиџот и рејтингот помеѓу корисниците со постирање допадливи и општо прифатливи содржини. Бидете свои и пријателски настроени кон сите. Немојте да форсирате и да барате да ве следат или да ви ги лајкуваат постовите. Тоа е спам и можете да бидете исклучени заради тоа. Бидете постојани и редовно постирајте и користете што повеќе можете од 1000 лајкови и 1000 коментари кои ви се дозволени во 24 часа. Секој од нив се брои и секој ви носи поголеми бројки во Analysis а со тоа и повеќе пари на крајот од денот. Не заборавете, ТСУ е маратон, а не спринт трка. Уживајте во ТСУ.
   
 2. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  И јас слушнав за ова, но дали навистина има исплата ? Јас досега не слушнав некој да каже мене ми исплатија, се само можеш да заработиш као демек исплаќаат преку чек. Дали ти лично познаваш некој кој заработил? И дали не е само за прибирање на податоци за луѓе ?
   
  На crazylady, peperutkaa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Попрво би јадел салмонела
   
  На crazylady, Artemission, MiaNmaR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. BabaRada

  BabaRada Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Јас не верувам а и некаде прочитав дека ова нема врска...
   
 5. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  И јас сум скептик, ама одам по логиката дека наместо да дремам на фб ќе дремам тука. И онака немам фб. Ништо не губиш ако пробаш.
  Лесно е да се кења за социјалните мрежи а сите висиме на нив. Плус што може да ти одземат на една социјална мрежа каде што е вклучена опцијата да не ставиш слика и да впишеш лажни податоци?

  - кратко објаснување како се работи на Tsu.
  - свртете на 2:53. Човекот е во топ 10.
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.926
  Допаѓања:
  7.747
  Пол:
  Женски
  Не, не!
  Само лажат, лага и лага не верувајте во се што ќе слушнете. Не е вистина од моја страна.:o
   
 7. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.200
  bump :rofl:
   
  На Igrata му/ѝ се допаѓа ова.
 8. qwerty01

  qwerty01 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Најпрво да ви кажам дека навистина функционира ,погледнете го видеото и ќе се уверите :3
  Има една нова социјална мрежа која се вика Tsu која им плаќа на своите корисници за постирање, лајкување и слично (90% од парите собрани од adds одат за корисниците, 10% за сопствениците). Моментално мрежата после 2 месеци има 2 милиони корисници (на фејзбук им требаше 7 месеци за да ја достигнат таа бројка). Се работи за социјална мрежа која се развива со огромна брзина. Доколку се стекне доста добра бројка на следачи и пријатели може да се заработува многу добро секако овде спага и добро развиената мрежа со членови кој вие ке ги приклучите на социјалната мрежа и ке зимате процент од нив доколку тие работат активно секако и вие. Еве го и линкот каде може да ѕирнете за што се работи: https://www.tsu.co/qwerty01 - оваа е линк кој сака да се приклучи во мојата мрежа - кратко објаснуванје како се работи со TSU -погледнете го оваа виедео Бидејки човекот е во топ 10 . Ако ви е досадно свртете на 2:53 Развијте своја мрежа и заработете од дома.
   
 9. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Има ли некаде докази за исплатата?
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.138
  Допаѓања:
  138.783
  Пол:
  Женски
  Ма не верувам во ова,не можам тукутака да давам сметка некому.
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rashel

  Rashel Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Јас истражував малку видов и објави од исплати... Решив да пробам треба да направиш најмалку 100 долари за исплата не е ништо тешко колку поголем број на пријатели толку поголем број на лајкови и гледаност... Некој ако сака да се приклучи https://www.tsu.co/anjas23 :)
   
 12. mishovska

  mishovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  И јас си направив профил на Тсу кој сака може да се приклучи :D
  http://www.tsu.co/TinaJan
   
 13. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека е scam.