1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Turbo jam

Дискусија во 'Фитнес' започната од crnokosata, 28 август 2011.

 1. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=eyqYamCg ... ure=relmfu
  Ова објаснува се нели? :D Ме интересира дали некој вежба и какви се резултатите?
  Јас ја симнав цела програма и почнав,многу е забавно,се потам многууу и осекам како секој можен дел од телото ми се движи.Ајде да размениме мислења :)
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ова ми изгледа интересно според видеово, во фаза на спуштање ми е, ќе го пробам и ќе видиме каква ќе ми биде реакцијата, очекувам дека брзо ќе се испотам и убаво размрдам, ама отом-потом.
  Ти кажи твоето искуство, уште вежбаш и од кога почна ?
  Ако си почнала скоро не прашувам за резултати.
  Верувам дека е забавно ако ништо друго.
  Друг некој што вежба има?
   
 3. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Јас со задоволство би почнала,ќе може линкче само за спуштање,ме мрзи да пребарувам :yawn:
   
 4. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Хмм и мене ме заинтересира ова, ќе побарам торент да си го симнам. :) :)
  И мене ме интересира дали навистина има резултати и дали уште некој го вежба ова? :?:
  Во секој случај планирам да го почнам па ќе видиме како ќе иде :)
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве линк што ми го прати Црнокоса се надевам не е проблем да го пастирам кога веќе е побаран .
  http://thepiratebay.org/torrent/4092837 ... tContainer
  Мене спуштањето ми е во тек, ако не се спушти поради трошење на нетот еве го први каде е. :)
  Битно еве веќе сме заинтересирани па заедено ќе си вежбаме ;)
   
 6. dorjanka

  dorjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  здр .А колку гига е видеото оти незнам дали ке имам толку гига децава фул го трошат
   
 7. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Јас сега почнав да вежбам,еве трет ден ми е :) ,рано е за резултати ама ке ви кажам понатаму како ке се одвиваат работите.Битно забавно е многу и не е монотоно :) .Тие што ке почнат да вежбат нека кажуваат резултати.
   
 8. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Мене ми се свиѓа, некоја комбинација на одредени движења од кик бокс со музика и кардио вежби. За женски супер систем да се размрдаат па може некоја и за борбен тренинг понатаму да се заинтересира :D .

  Во секој случај тие што ќе пробаат ќе уживаат, така да go girls go :D.
   
 9. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
 10. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Ќе се отрујам,лаптопов ми е скоро полн и само еден фолдер од 3 гига симнав,за другите no disk space :devil: Aјде ќе ги вежбам тие 4 видеа за почеток,друго не ми преостанува :|
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  Врска нема оваа.Плагијатор,ова е слично,ако не и исто со тае бо-то.
   
 12. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Слично е со тае бо (принципот е многу сличен) и на нет читав некои го преферираат едното некои другото а очекувам понатаму да се појават и други варијанти :) .

  Нека вежбаат девојките па сеа дали Тае Бо, Турбо Џам или Зумба битно да им е убаво :).
   
  На Iva-Mici му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Лилит немој жити се не ме предомислувај,таман си симнав клипчиња и официјално од утре почнувам,сеа ме замисли дали таебо или ова?
  Ама ај ќе почнам со турбо јам,па ако нема ефект се префрлам на тае бо.Битно да се вежба нешто,да се стегаат мускули :D
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Да да многу е слично на Тае Бо, јас имам вежбано по дома, но и ова ќе заврши работа, како што кажаа битно е нешто да се вежба а ако резултатите се како од Тае Бо, почнувам од утре :D
  Па известувајте и вие за резултати ако има :D
   
 15. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Ова е топ!!! Претходно го немам пробано тае бо-то ама мене ми е врв! Абе секое мускулче,мислам дека и овие на лицево што ми се ме болат :D За три дена се осеќа ама ептен минимално затегнување на сите мускули.LOVE IT :rofl:
   
 16. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Вежбиве се тае бо , само со друго име !
   
 17. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Само да ви кажам дека има резултати.За 6 дена,на ногата -1цм а на стомакот -2цм,плус многу постегнати мускули секаде.Ајде наредни резултати за 1 недела :D
   
  На SexyPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Јас до вчера зумбав но од денес си го симнувам ова и ке си вежбам.... па ке видиме резултати :)
   
 19. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Дефинитивно ова е тоа што го барав веќе доооооолго време. Ги симнав сите вежби, ја гуглав типкава и не најдов ниту еден незадоволен од Turbo jam. Инаку вежбите ги симнав вчера така да до сега имам само 3 пати вежбано од learn and burn вежбите односно тие за почетници, траат 15 минути и сеуште е рано за резултати ама се потам ненормално додека вежбам плус сум и на диета па се чувствувам супер. И не е заморно многу па ако има некој што сака да вежба а не знае што топло ви го препорачувам Turbo jam. Ќе видам како оди напредокот и дали ќе намалувам cm во обем па ке ви пишам. :)