1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Twillight обожавателки

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од anije, 23 април 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Каде сте Twillight Saga обожаватели? Знам дека ве има многу. Ајде да споделиме чувства и емоции во врска со сагата.
  Ќе почнам јас... :( Овој роман ми е еден од најомилените и ги имам прочитамо сите 5 дела :). И сега се ми налкува на твајлајт и времето и се се. Секој ден го чекам вампирот со сиво волво ама го нема не доаѓа :(
  Го сакам едвард :(
   
 2. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  :D :D :D Леле и јас се чувствувам исто.... :inlove:
  Јас ги неам сите прочитано, чекам за матура да ми ги купат, ама ги прочитав првите 2 дела и на англ и на мак... и неам коментар.... Ги обожавам. Едвај чекам 30 јуни да дојде па и Еклипс да го гледаме...
  уффф, ме разнежни со темава, сега пак у облаци сум :D :lol:

  Иначе омилена сцена ми е http://www.youtube.com/watch?v=e9o8m1ABAGY

  позз, и добро што ти текна да отвориш ваква тема, баш фалеше ;)
   
 3. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  :D :D :D Леле и јас се чувствувам исто.... :inlove:
  Јас ги неам сите прочитано, чекам за матура да ми ги купат, ама ги прочитав првите 2 дела и на англ и на мак... и неам коментар.... Ги обожавам. Едвај чекам 30 јуни да дојде па и Еклипс да го гледаме...
  уффф, ме разнежни со темава, сега пак у облаци сум :D


  Ауу срце и мене ако сакаш јас ги имам на српски и на англиски Eclipse i Breaking dawn. Пиши ми порака да ти дадам e mail и да ти ги пратам
  и јас сум на 7 небо лебдам :(

  http://www.youtube.com/watch?v=t1-Y6HqHqy8

  Слушни ја мелодијава :(
  Ми се плаче сеа ;(
   
 4. cackicka

  cackicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  hehehe milo mi e so se otvori temava...navistina sum golem obozavatel na twilight i edvaj cekam da ispadne eclipse :) :) :)
  A Edvart e srcenc e neli :inlove: :inlove:
   
 5. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Аууу Срценце е Душичка :)
  А и Џејкоб не е лош :P
  He is hot hot hot hot hot
  but Edward is perfect :))))
   
 6. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Песнава ми е една од омилените... мислам ради Twilight го заслушав Yiruma(композиторот). А и од New Moon, The Meadow е прекрасна, пукнав дур на научив да ја свирим :$ :music:
  Слушни ја обавезно!
  Иначе филмовите ги имам гледано 10000000000 пати, и кога ги гледам со дечко ми имам чувство дека во секој момент ќе му рипне на Едвард и ќе го задави :D :D :D
   
 7. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25

  Хахаха срце тоа :)) :angel:
  И јас научив да ја свирам ја обожавам.
  :*
   
 8. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Твајлајт е мојот живот :D
  Занесена сум до фулл
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Абе? Не се 4 дела? Twilight, New Moon, Eclipse и Breaking Dawn
  Иначе ги имам прочитано првите два дела на англиски, а сега ја почнувам третата. Супер се книгите, и филмовите ми се ништо во споредба со нив. Кај почнавте со сцените, еве ми ја омилената
  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/Binuwj7z1Ho&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/Binuwj7z1Ho&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
 10. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Има срце и уште една Midnight Sun од перспектива на Едвард ама не е довршена. А сеа во јуни ќе искочи The short life of tenner bree. Како демек објаснување за Еклипс и така :)
   
 11. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Не знам зашто ама Бела ми е некако смотана, жива збунета :D :D :D

  Од женските ликови Алис е дефинитивно најбоља ;)

  Иначе највише се смеев на делот кој и ги претставуе Џесика на Бела The Cullens, и кој вика за Џаспер "the guy who looks like he's always in pain" а тој се појавуе ка подвижна статуетка :D :D :D
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Hahaha Alis e najbolja :rock: te podrzuvam :P
   
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  добро а може ли некој да ми каже како уствари завршува вториот дел од филмот, незнам дали само кај мене е така, Едвард ја прашува бела дали ќе се омажи за него и таман да каже нешто бела филмов завршува :@
  а ке може ли некој да ми раскаже што ке се случи понатаму ( што има во книгите) пошто стварно немам време да ги прочитам :(
  Инаку филмов ми е опсесија секоја вечер пред спиење си го гледам (кога сум слободна хх)...
  А што нешо прочитав ке има и трет дел филмов ?
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.836
  Допаѓања:
  60.642
  Пол:
  Женски
  Па би требало да има. Ќе снимаат ваљда 4ри дела, пошто има 4ри книги, ама не знам точно. Одамна ги прочитав книгите и можам да ти кажам дека некако во третиот дел ептен го тупи. Ама онака интересни се. А филмот вториот дел не го ни гледав, зашто првиот ептен ми беше грдо направен.
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Go gledav 2 del ama ne se sekavam tocno,ama mislam deka Edward ke ja prasa dali ke se omazi za nego,ama taa ne mu odgovara :^) A ke ima 3del Eclipse ke izleze mislam vo juni ili juli i se razboti za Viktorija,ke se obiduvaat da ja ubijat ili slicno :lol:
   
 16. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  пред да го гледам филмот и 2та дела викам од кај се најде овој глуп филм па само дрнкаат за него ама кога го гледав првиот дел одма посакав и вториот да го гледам е сега го чекам и третиот значи ств романтичен филм :) што не го пуштат порано 3от дел :D сега да заврчи школската година ќе ги исчитам сите 4 книги
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ма филмовите не им се ни до пола на книгите. Поготово New Moon е total disaster :doh: !
  За третиот филм ќе искочи на 30 јуни. Не очекувам да биде нешто посебно ама не очекувам ни да биде како Млада месечина. А за четвртиот, читав имало некој проблем, неможе да се најдат повеќе девојчиња кои личат меѓусебе и се на иста возраст, кои ќе ја глумат ќерката на Бела и Едвард, Ренесме.
  Да се навратам на темава книгите ми се допаднаа. Од книгите најмногу ми се допадна првиот дел, Твајлајт а исто најголеми импресии ми остави Зазорување, т.е последниот дел. А најдосадна ми беше Млада Месечина, може затоа што Едвард беше помалку споменат, ама пак тука беше Џејкоб.
  Толку од мене. Ако дознаам некоја нова информација во врска со филмовите. Ќе ве известам.

  ПС: Би сакала да ги пуштат филмовиве по нашиве кина. Секаде играа во кината само кај нас, во Македонија НЕ. Абе ајде ако треба група на фб правиме само нека ни ги пуштат. Да се надеваме дека оваа година ќе ми се исполни желбата :)
   
 18. annah

  annah Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  АааПремногу ја сакам оваа сага..незнам..сите 4 дела ги имам прочитано..и филмовите ги имам гледано преку 20 пати ..првите 2 дела..неможам да издржам до 30 јуни за eclipse..сите во моето друштво постојано зборуваат дека сум опседната ..ама искрено ич не ми е гајле..го сакам самрак и уживам читајки ги книгите..се исполнувам на некој начин..хаха :D :l: Edward Cullen
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Јас ќе ти ги раскажам книгите ама во кратки црти. :)
  А за филмот да ќе има на 30 јуни ќе искочи, па за 1 месец да го очекуваме и кај нас :D
   
 20. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  ај стварно ако можеш не ќе биде лошо да ми раскажеш ( не се само онака да знам што ќе се случи ) ;)
  позз