1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Twillight обожавателки

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од anije, 23 април 2010.

  1. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Каде сте Twillight Saga обожаватели? Знам дека ве има многу. Ајде да споделиме чувства и емоции во врска со сагата.
    Ќе почнам јас... :( Овој роман ми е еден од најомилените и ги имам прочитамо сите 5 дела :). И сега се ми налкува на твајлајт и времето и се се. Секој ден го чекам вампирот со сиво волво ама го нема не доаѓа :(
    Го сакам едвард :(
     
  2. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    :D :D :D Леле и јас се чувствувам исто.... :inlove:
    Јас ги неам сите прочитано, чекам за матура да ми ги купат, ама ги прочитав првите 2 дела и на англ и на мак... и неам коментар.... Ги обожавам. Едвај чекам 30 јуни да дојде па и Еклипс да го гледаме...
    уффф, ме разнежни со темава, сега пак у облаци сум :D :lol:

    Иначе омилена сцена ми е http://www.youtube.com/watch?v=e9o8m1ABAGY

    позз, и добро што ти текна да отвориш ваква тема, баш фалеше ;)
     
  3. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    :D :D :D Леле и јас се чувствувам исто.... :inlove:
    Јас ги неам сите прочитано, чекам за матура да ми ги купат, ама ги прочитав првите 2 дела и на англ и на мак... и неам коментар.... Ги обожавам. Едвај чекам 30 јуни да дојде па и Еклипс да го гледаме...
    уффф, ме разнежни со темава, сега пак у облаци сум :D


    Ауу срце и мене ако сакаш јас ги имам на српски и на англиски Eclipse i Breaking dawn. Пиши ми порака да ти дадам e mail и да ти ги пратам
    и јас сум на 7 небо лебдам :(

    http://www.youtube.com/watch?v=t1-Y6HqHqy8

    Слушни ја мелодијава :(
    Ми се плаче сеа ;(
     
  4. cackicka

    cackicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    hehehe milo mi e so se otvori temava...navistina sum golem obozavatel na twilight i edvaj cekam da ispadne eclipse :) :) :)
    A Edvart e srcenc e neli :inlove: :inlove:
     
  5. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Аууу Срценце е Душичка :)
    А и Џејкоб не е лош :P
    He is hot hot hot hot hot
    but Edward is perfect :))))
     
  6. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Песнава ми е една од омилените... мислам ради Twilight го заслушав Yiruma(композиторот). А и од New Moon, The Meadow е прекрасна, пукнав дур на научив да ја свирим :$ :music:
    Слушни ја обавезно!
    Иначе филмовите ги имам гледано 10000000000 пати, и кога ги гледам со дечко ми имам чувство дека во секој момент ќе му рипне на Едвард и ќе го задави :D :D :D
     
  7. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25

    Хахаха срце тоа :)) :angel:
    И јас научив да ја свирам ја обожавам.
    :*
     
  8. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Твајлајт е мојот живот :D
    Занесена сум до фулл
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе? Не се 4 дела? Twilight, New Moon, Eclipse и Breaking Dawn
    Иначе ги имам прочитано првите два дела на англиски, а сега ја почнувам третата. Супер се книгите, и филмовите ми се ништо во споредба со нив. Кај почнавте со сцените, еве ми ја омилената
    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/Binuwj7z1Ho&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/Binuwj7z1Ho&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
     
  10. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Има срце и уште една Midnight Sun од перспектива на Едвард ама не е довршена. А сеа во јуни ќе искочи The short life of tenner bree. Како демек објаснување за Еклипс и така :)
     
  11. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Не знам зашто ама Бела ми е некако смотана, жива збунета :D :D :D

    Од женските ликови Алис е дефинитивно најбоља ;)

    Иначе највише се смеев на делот кој и ги претставуе Џесика на Бела The Cullens, и кој вика за Џаспер "the guy who looks like he's always in pain" а тој се појавуе ка подвижна статуетка :D :D :D
     
    На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Hahaha Alis e najbolja :rock: te podrzuvam :P
     
  13. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    добро а може ли некој да ми каже како уствари завршува вториот дел од филмот, незнам дали само кај мене е така, Едвард ја прашува бела дали ќе се омажи за него и таман да каже нешто бела филмов завршува :@
    а ке може ли некој да ми раскаже што ке се случи понатаму ( што има во книгите) пошто стварно немам време да ги прочитам :(
    Инаку филмов ми е опсесија секоја вечер пред спиење си го гледам (кога сум слободна хх)...
    А што нешо прочитав ке има и трет дел филмов ?
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Па би требало да има. Ќе снимаат ваљда 4ри дела, пошто има 4ри книги, ама не знам точно. Одамна ги прочитав книгите и можам да ти кажам дека некако во третиот дел ептен го тупи. Ама онака интересни се. А филмот вториот дел не го ни гледав, зашто првиот ептен ми беше грдо направен.
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Go gledav 2 del ama ne se sekavam tocno,ama mislam deka Edward ke ja prasa dali ke se omazi za nego,ama taa ne mu odgovara :^) A ke ima 3del Eclipse ke izleze mislam vo juni ili juli i se razboti za Viktorija,ke se obiduvaat da ja ubijat ili slicno :lol:
     
  16. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    пред да го гледам филмот и 2та дела викам од кај се најде овој глуп филм па само дрнкаат за него ама кога го гледав првиот дел одма посакав и вториот да го гледам е сега го чекам и третиот значи ств романтичен филм :) што не го пуштат порано 3от дел :D сега да заврчи школската година ќе ги исчитам сите 4 книги
     
  17. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ма филмовите не им се ни до пола на книгите. Поготово New Moon е total disaster :doh: !
    За третиот филм ќе искочи на 30 јуни. Не очекувам да биде нешто посебно ама не очекувам ни да биде како Млада месечина. А за четвртиот, читав имало некој проблем, неможе да се најдат повеќе девојчиња кои личат меѓусебе и се на иста возраст, кои ќе ја глумат ќерката на Бела и Едвард, Ренесме.
    Да се навратам на темава книгите ми се допаднаа. Од книгите најмногу ми се допадна првиот дел, Твајлајт а исто најголеми импресии ми остави Зазорување, т.е последниот дел. А најдосадна ми беше Млада Месечина, може затоа што Едвард беше помалку споменат, ама пак тука беше Џејкоб.
    Толку од мене. Ако дознаам некоја нова информација во врска со филмовите. Ќе ве известам.

    ПС: Би сакала да ги пуштат филмовиве по нашиве кина. Секаде играа во кината само кај нас, во Македонија НЕ. Абе ајде ако треба група на фб правиме само нека ни ги пуштат. Да се надеваме дека оваа година ќе ми се исполни желбата :)
     
  18. annah

    annah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    АааПремногу ја сакам оваа сага..незнам..сите 4 дела ги имам прочитано..и филмовите ги имам гледано преку 20 пати ..првите 2 дела..неможам да издржам до 30 јуни за eclipse..сите во моето друштво постојано зборуваат дека сум опседната ..ама искрено ич не ми е гајле..го сакам самрак и уживам читајки ги книгите..се исполнувам на некој начин..хаха :D :l: Edward Cullen
     
  19. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Јас ќе ти ги раскажам книгите ама во кратки црти. :)
    А за филмот да ќе има на 30 јуни ќе искочи, па за 1 месец да го очекуваме и кај нас :D
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    ај стварно ако можеш не ќе биде лошо да ми раскажеш ( не се само онака да знам што ќе се случи ) ;)
    позз