1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ugg boots

Дискусија во 'Мода и стил' започната од black-angel, 29 јануари 2010.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  годинава овој вид на чизми се популаризирааше
  што мислите вие за нив???
  како ви се допаѓаат??
  [​IMG]  и каде и по која цена можам да најдам ваков модел???

  [​IMG]
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мене баш и не ми се бендисуваат, некако ко папучи се. Само за кога е суво времето. иначе.........
   
  На LittlePinky и Unspoken им се допаѓа ова.
 3. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  Значи знам дека повеќето ќе кажете „што има женствено во овие“, „деформирани се“ и т.н. ама мене најголема желба оваа година ми беше да си купам Ugg и аз жал уште не успеав да си ја исполнам таа желба.

  Многу убаво стојат со хеланки и со туника или кратка сукна.. Навистина се хит и има зошто. Не се само за зима, се носат и во лето. САКАМ Ugg :!:

  Цената на оригиналните е колку што знам околу 120-170 евра и не може да се најдат ниту во Македонија ниту во Бугарија. Јас таму успеав да побарам. Сега може и да се поефтини бидејќи им поминува сезоната. Американците сигурно се радуваат на ниски цени :( Ако најдиш нешто или некој друг ако знае каде можат да се купат нека каже.
  П.С. Сега ке си купам имитација од Тера Нова и ќе си ги носам низ дома како топлинки :D :D :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не ми е јасно, а баш ме интересира: зошо се викаат Угг???
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Па сега се модерни, инаку мене ми се свиѓаат, а и многу се удобни, како папучи да носиш, јас често одам во Маврово и за таму ми се ептен погодени, не за на снег ама низ куќа се супер. Ги носам на хеланки или тесни фармерки.
  Ги купив од Шевињон во Буњаковец во подрумот кај Кам маркет , на попуст се 990 денари , има црни и тегет.
  Сега ги сликав па малку се темни сликиве.
   

  Прикачени фајлови:

  • SNC00159.jpg
   SNC00159.jpg
   Големина на фајлот:
   257 KB
   Прегледи:
   4.734
  • SNC00158.jpg
   SNC00158.jpg
   Големина на фајлот:
   221,9 KB
   Прегледи:
   4.733
  На lolitoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  Јас колку што знам со тој термин се означуваат чизми направени од овча кожа. Терминот има потекло од Австралија.

  Имам читано дека откако станаа популарни Ugg чизмите, имаше некаква војна за придобивање на името. Америчка компанија тврдеше дека ги поседува правата над името Ugg како трговска марка. Нормално австралјанците се побунија и издејствуваја термиот да е генерички и сите да можат да го користат.
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Мене ич не ми се свиѓаат искрено, никогаш не би носела, а има во калиопе и теранова, и сигурно не се скапи
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Симпатични се,ама јас мислам дека не би ги носела,можеби само за по дома :D
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  слатки се..... сакам и јас едни ама бели да бидат :D
   
 10. femme123

  femme123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  14
  Јас имам вакви.Многу се удобни и дефинитивно топлат :) И не, не се хит оваа сезона, хит се секоја година, кај нас стигнаа дури сега само.Се носат и преку лето.Не се женствени но се girly.Имаше во Теранова, Калиопе колку што памтам, цената се движеше околу 1600 ако не се лажам. :Р Достапни беа во црна, сива, виолетова, крем, кафена боја :))
   
 11. Saska91

  Saska91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ovie so gi ima kaj nas neznma kakvi se, ama cenite im se niski vo sporedba so onie na orginalnite ugg boots. Imam noseno i se stvarno epten topli i udobni, i mozat da se vklopat vo sekakva kombinacija. Mislam deka se proizveduvaat vo Avstralija a cenite im se dvizat od nekade min. 100$ pa nagore, skapi se ama vredi da gi imas. Za zal kaj nas gi nema...
   
 12. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Си ги купив пред некој ден. Ги обожавам првин мислев не не се добри, затоа што и првите модели имаа како од влечалки ѓон, а сега најдов што се како пластика, и нема криза и за влажно и за суво време, и плус тси избрав темно кафени, на светло кафените од капка дожд останува како дамка.......

  Вистинските УГГС се мн ретки, ке ги препознаете зошто на нив пишува произведено во Австралија, додека останатите Фејк што се пишува Нов Зеланд или Чајна :lol: . А Уггс се зезавме со другарка ми дека стои за Агли (читај ГРДИ) ама напротив супер се, удобни и топлички. а нај што ги сакам супер стојат со хеланки и туники....
  позз до сите, и препорачувам кој нема нека си набави еден пар нема да зажали само пазете на ѓонот, не се вредни повеќе пари ако се за една сезона...
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  а може да пишеш од кај ги зема и колку
   
 14. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Јас ги имам кафени и до колена се моите ,директно од Париз ми ги донесе тетка ми :D :D а инаку стварно многу топлат и мене ми се баш супер за секаква комбинација,единствена маана не излегувај со нив на дожд или снег оти ке зажалиш :D
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  и јас си купив виочетови се моите и многу се удобни и топлат

  [​IMG]
   
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Originalnite UGG cizmi se proizveduvaat vo Avstralija i edinstveno mozat da se kupat tamu ili perku internet, zaedno so dostava cinat okolu 100 evra ... taka jas si gi kupiv :) Inaku ima i amerikanski, na koi pisuva UGG, ama ne se tie 'vistinskite' i gi imase vo Belgrad i bea okolu 300 evra...ludiloooo. Inaku se od ovca volna i pojma neam kako gi pravat ama koga e ladno nozete ti se toplicki, a koga e toplo cuvstvuvas svezina...pa zatoa nema problem da gi nosis i vo leto ;)
   
 17. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Слатки се во секој случај,топлат и сигурно се екстра комотни ама некако ми се ептен детски онака ... не баш во мој стил.Али во комбинација со хеланки и некоја слатка туника во иста боја сигурно изгледа ептен добро
   
 18. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  28
  искрено никогаш сама не би купила нешто вакво ,зашто не се мој стил јас сум по високите потпетици ..мегутоа лани ги добив на поклон од Aнглија и ги обожавам ..лани ми изгледаа смешно зашто ретко ги носеа ,но и покрај тоа ги носев ..супер се баш се впечатливи а да не зборам за удобноста и топлењето !!
   
 19. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  i jass imam ugg od holandija super seeeee toplatt moze i za po domaa de si sedis so nivv :D :D :D
   
 20. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
   

  Прикачени фајлови: