babylove овошни кашички

Ulric de Varens-Paris

Дискусија во 'Парфеми' започната од london-girl, 20 октомври 2013.

 1. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  Здраво девојки овде можеме да коменираме за парфемие на Ulric de Varens-Paris.
  Доаѓаат во многу слатки и симпатични амбалажи,па ме интересира како сте задоволни од истите..
   

  Прикачени фајлови:

  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.334
  Допаѓања:
  34.395
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓаат овие парфеми,особено тој chic-issime и love,траат,баш сум задоволна. :)
   
 3. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Ulric de Varens-Paris
  Mini Fashion е најубав :wasntme:
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.175
  Пол:
  Женски
  Имав од овие парфеми еден, го нема на сликичката, ама од одамна го имав, долготраен им е мирисот, така држи парфемот, особено за врат :geek:
   
 5. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Многу е убав овој,го имам ме потсеќа на Paloma Picaso на мајка ми :D
  [​IMG]
   
 6. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Имав ваков преубав е :)
   
 7. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Лани го имав овој и прекрасно мирисаше,сите го забележуваа и ме прашуваа што парфем е. И е доста траен :) прекрасен е :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   189
 8. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.095
  Допаѓања:
  36.423
  Пол:
  Женски
  Женски кај ги има овие парфеми?
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.759
  Допаѓања:
  40.144
  Пол:
  Женски
  Ги имам користено двата со срцевидно капаче (црвениот и розе-лила) и многу добро мирисаат. Црвениот ме потсеќа на првото јаболко од Нина Ричи, а тој ми е омилениот парфем така што овој добро ми доаѓа понекогаш како евтина замена на тој :)
  За цената нудат доста пристојна тоалетна вода која не испарува веднаш.

  Ги има во ДМ, Веро, Тинекс...
   
  На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  31.179
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со тебе.Го имам користено парфемот и можам да кажам дека трајноста и интензитетот на мирисот се одлични за цената.
   
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.681
  Допаѓања:
  101.401
  Пол:
  Женски
  Леле, ми се навратија прекрасни спомени. Уште во прва средно, мајка ми го купи и од првиот 'мирис' ме магепса, само на UDV мирисав со години..мммм мини секси мислам дека беше тој ...
   
 12. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  2.964
  Пол:
  Женски
  Јас од овие ги имам користено Mini Purple и Mini Blue, гледам Mini Fashion го фалите, па ќе го пробам и тој. Инаку и двата што ги имам користено се прекрасни.
   
 13. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  179
  Која цена се парфемчињава?