Under The Dome (2013-2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 17 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Интересна серија, драма и научна фантазија со 3 сезони.

  Врз основа на најдобро продаваниот роман за истоимениот Стивен Кинг, "Под куполата" ги следат жителите на Честер Мил, Мејн, бидејќи нивниот мал град одеднаш се отсечени од остатокот од светот со транспарентна купола. Додека некои луѓе почнуваат да паничат, мала група граѓани - предводена од ветеранот на армијата, Дејл Барбара - се обидува да одржи некоја привилегија на мирот и редот, истовремено обидувајќи се да ја дознае вистината за мистериозната бариера, целта зад неа - и што е најважно, како да се избегне.