1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Under The Dome (2013-2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 17 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Интересна серија, драма и научна фантазија со 3 сезони.

  Врз основа на најдобро продаваниот роман за истоимениот Стивен Кинг, "Под куполата" ги следат жителите на Честер Мил, Мејн, бидејќи нивниот мал град одеднаш се отсечени од остатокот од светот со транспарентна купола. Додека некои луѓе почнуваат да паничат, мала група граѓани - предводена од ветеранот на армијата, Дејл Барбара - се обидува да одржи некоја привилегија на мирот и редот, истовремено обидувајќи се да ја дознае вистината за мистериозната бариера, целта зад неа - и што е најважно, како да се избегне.
   
  На Need for Speed му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.172
  Допаѓања:
  70.035
  Пол:
  Женски
  Само што почнав да ја гледам серијава. Случајно ја откривме со дм, баравме филм за гледање и наидовме на trailer од серијава. Не ни видовме дека за серија станува збор. :D Како и да е, интересна. Барем нема многу сезони, 3, малку и напорно ми е да гледам серии со многу сезони.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.