1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Unorthodox

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од staycalm, 29 март 2020.

 1. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  4.243
  Допаѓања:
  23.125
  Пол:
  Машки
  Unorthodox е Германско-Америчка мини серија која дебутираше на Нетфликс на 26 Март годинава. Базирана е на автобиографија на Дебора Фелдман а се работи за 19 годишно еврејско девојче, којашто бега од дома заради договорениот брак и ултра православната заедница во Вилијамсбург, Бруклин, заедница во која на жените и се ускратени многу права и се приморани да почитуваат оредени правила. Оди во Берлин, кадешто живее нејзината мајка со која не се во добри односи и се обидува да живее сама таму. Нејзиниот сопруг и друг евреин одат во Берлин и ја бараат за да ја вратат дома присилно.

  Има само 4 епизоди по 20 минути, што според мене е премногу малце, барем 8 да имаше. Не се знае се уште дали ќе има втора сезона или не.

  Ја препорачувам, мене ми се допадна и тоа многу.

  [​IMG]
   
  На dunika и malerozna им се допаѓа ова.
 2. kockichka

  kockichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.758
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допадна. Емотивна и информативна.
   
 3. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  91.494
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав и јас.Одлична реализација,сакам да гледам серии и филмови со ваква тематика.
  Иначе епизодите се по 50тина мин,не по 20.
  Ми фалеа уште сцени на крајот,или бар неколку епизоди,би сакала да дознаам што се случува во понатамошниот живот на Ести.
   
 4. TheTribe

  TheTribe Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2011
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  31
  Одлична. Дознав мн нови работи за Евреите. Ме интересира дали е по вистинска приказна. Знам дека е според книга што сигурно е и подобра од серијата.
   
 5. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.863
  Пол:
  Женски
  Се изнаплакав на последната епизода, Ести ми е срце и сакам да ја гушнам :hug:

  Евреите не ги замислував така, испадна највеќе правила да има кај нив.