Up all night (неспанковци)

Дискусија во 'Дете' започната од Цвет88, 22 ноември 2018.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.158
  Допаѓања:
  228.255
  И осанитот, што се дава кога вадат заби, е со д12.
  Малку се избришала етикетата, ама мислам се гледа. Coffea се викаат
  BD4E342D-5ED0-40F0-BEFB-02029CBBD0A5.jpeg
  6C37B306-5352-4BA9-A63F-855826B43A26.jpeg
   
  На TutiFuti, duffi, Chantal и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.026
  Допаѓања:
  52.851
  Пол:
  Женски
  @danichap фала :hug:

  Знам дека и Осанитот содржат Д12, ама да ги имам и овие за секој случај. Ептен немирно спие, двојки вади сега, мислам дека се 4 одеднаш и многу немирно спие, со чести будења :sweat:
   
 3. Надежна

  Надежна Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2016
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.823
  Пол:
  Женски
  @Sexybaby86 molbaaaa najgolema,ako mozes i za mene da najdes pa po kargo pari ti prakjam vednas,nemam po kogo da naracam nemam nikoj nadvor,a ocajna sum ,unistena sum i jas kako cvet zivotot i go posvetiv samo nea,ne sum izlezena vo 2 godini nigde,nema jadeno,se nemam izbanjato kako covek nisto,eve sabajle taa si zaspa vo 8 a jas si dojdov na rabota i uste sum na rabota i posle doma so nea,nemozam vise samo 1 saat sum dremnata,te molam ako imas moznost pisi mi ;(
   
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.026
  Допаѓања:
  52.851
  Пол:
  Женски
  Пиши ми адреса по лп, кога ќе ми донесат (ама немам уште сигурна потврда дали ги купиле) ќе ти ги пратам по карго кај и да си, само да ми ги донесат прво. Следнава недела би требало, не знам ни јас кога точно. За Осанит зборувам, а за другово од Дани, ако сум во можност, и од тоа ќе набавам и ќе ти пратам.
   
 5. Надежна

  Надежна Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2016
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.823
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram od srce :l:
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Chantal

  Chantal Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  6.695
  Пол:
  Женски
  Ги даваш во комбинација со осанит или не? Синко општо немирно спие ама кога вади заби хорор е, осанит баш и не ми помага многу со спиењето. Да пробам со овие мислам сега
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.861
  Допаѓања:
  94.286
  Овие осанит туја ги нема?
   
 8. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.112
  Како што сите се изјаснаа НЕ.
   
 9. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.026
  Допаѓања:
  52.851
  Пол:
  Женски
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.861
  Допаѓања:
  94.286
  Најдов по некои бугарски сајтови. Ќе земам од таму
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.158
  Допаѓања:
  228.255
  Ги немам дадено на најмалото, него само осанитот сум ги давала. Овие за средното и големата ги зедов, а нив не им давам осанит. Така да заедно не сум давала, ни не гледам причина зошто не. Ми рекоа може и за бебиња, само јас немав потреба.
   
  На duffi, Sexybaby86 и Chantal им се допаѓа ова.
 12. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.112
  Дадов осанит и ништо подобро не видов.
  Или треба време?
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  Eve dve deca dvete razlicni ili jas nekoja godina ostarev i nemam zivci. Prvoto abe gospod na site posakuvam da im dade takvo dete. Mirno cica spie cica spie problem do den denes za nisto od doktor od site procesi na rastenje zab, vadenje peleni, prifakanje gradinka, samo sto e nejadac, ova zenskovo vtorovo majki horor e nitu red nitu nisto, ni koga spie ni koga legnuva ke ja zaspijam stanala se okokorila, pa guga li guga pa vo 3 pa vo 5 casot abe za 5 meseci me unisti... Vidov sto e i skok vo razvoj, i placenje bez pricina Kade li mi e krajot so vadenje zabi i se ostanato...Nenaspana maksimum
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.112
  Година и медец е од раѓање и исто таква еве до ден денес.
  Сега плачи тв да гледа ноќе,од лошо полошо е.
  Мајки содржи ли осанитот камилица?
  @danichap
  Добив забрана,на малава почна да и се затвара окото,и потече и вцрвени,и се јавија мали мозолчина околу него.
  Матичната рече да ги прекинам.
   
  Последна измена: 1 февруари 2019
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.367
  Пол:
  Женски
  На база на камилица се. Алегична е?
   
 16. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.112
  Матичната прво праша дали сум ја миела со камилица.
  Се сетив дека на паковката од осанитот има камилица.
  Рече да ги прекинам.
  Е сега дали е точно од нив незнам.
  Сируп за алергија и капки за очи ни даде.
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.367
  Пол:
  Женски
  Не давај ги. И со кивито прекини. Следно биди внимателна со сирупи на билна база. Да не е склона кон алергии.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.112
  Фала ти Ана..
  Никој во фамилија нема алергичен нез како можи на камилица да е...чудно ми е.