update на мобилен

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од smailing, 12 август 2015.

 1. smailing

  smailing Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  15
  Имам Samsung galaxy a5
  и ми излезе за да го update софтверот од kit kat 4.4.4 во lolipop 5.0.2 и го исталирав ии сега ми подкочнува малце и батеријата ми ја троши појќе дали има проблем дали ќе престани ова или направив грешка? ај ве молам кажете
   
 2. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Не си требала да му направиш update,али веќе биднало,ако сакаш однеси го во мобилара и ке ти стават нов андроид 4.4.4 тој фабрички што си бил,.Иначе да ке ти поткочнува цело време додека не се смени андроидод во постар,или додека не извадат фиксови за тој андроид.