1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

US Open 2010

Дискусија во 'Спорт' започната од K-a-t-e, 24 август 2010.

  1. K-a-t-e

    K-a-t-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Кој мислите дека ќе победи?Имате ли фаворит ? Јас навивам за Федерер и се надевам на победа оваа година
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Роџер Федерер кој друг??!!!!! :l: :l: :l: :sun: Секогаш и секаде.... единствен!!!!!
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Моето мислење ќе биде сосема спротивно на претходните :lol: ама сметам дека Надал ќе победи како и секогаш :) :y: има многу добра стратегија за успех :) точно знае на кој начин и кога да го нападне противникот,за тоа секоја чест,па согласно на мојот коментар јас сум за Надал :) ги следев претходно натпреварите на Вимбелдон,Ролан Гарос и уште некои други,но сега немам забележано кога почнува USopen и незнам кога ќе почне.Додека Федерер и Надал заедно играа неколку пати,нормално :) Надал победи,но Федерер поистакнат беше на Австралиан опен кога се расплака поради тоа што не победи и не ја доби титулата,мислам дека тоа воопшто не му требаше,но нормално тој очекувал многу,но излезе сосема обратното.Сепак Федерер и Надал се најдобри,но и достојни противници,а :!: подобриот од нив нека победи :) ;)
     
  4. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Па и не си баш во тек! Како прво Федерер не плачеше затоа што не победи, туку затоа што му се сруши самодовербата! А верувај не беше единствениот што плачеше! Друго- Надал нема никаква стратегија освен онаа да игра од главната линија со сета сила и да не му овозможи на противникот да направи ниеден чекор напред или игра на мрежа! Тоа не е стратегија туку сила на мускулите! А тоа е играта што Роџер Федерер ја мрази!!!
    Пред да зборуваш дека Федерер бил истакнат заради тоа што плачел разгледај првин за што навистина е истакнат! Прв е во историјата на тенисот, со еден куп рекорди зад себе и реални шанси да оди понатаму! Убаво е да се гледа реално на работите, а не само да се оди по тоа еве Надал сега јак е па најдобар е! Е не е баш така!
    Зошто не споменуваш како Федерер беше истакнат годинава во Австралија кога зеде уште еден трофеј, м? Зошто не споменуваш како мината година на Роланд Гарос победи и го стигна Пит Сампрас со 14 грен слем титули, па потоа и го надмина со уште 2 плус!?? Федерер сака да игра, а не само да стои на главана линија и да ја удира топката со сета сила, чекајќи противникот да згреши и измори, како што тоа вешто го прави миленикот на женските-Рафаел Надал!

    поздрав
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Во секој случај би сакала да победи Федерер..но некако тоа ми е слабо изводливо... :worried:
    А Надал не сакам да победи,не ми се допаѓа воопшто дечкото..Добро игра,али ете неможам.. :)
    Го кажувам истото како Горде нека победи подобриот..а ние да уживкаме во нивната игра 8)

    Да се надоврзам на Ози...дека Федерер е најтенисер на сите времиња,тоа е докажано со факти и нема што повеќе да се каже на таа тема! :* :* :hug:
     
  6. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Зошто да е тешко изводливо? Милиот си има нов тренер и се опорави од повредите, освои титула и се подготвува за US Open!
    Јас и ти ќе си се најдиме во убав муабет ако си се видиме Викиче! ;)
     
  7. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па незнам срцка некако годините го газат...не е тоа што беше..Али сепак се надевам на најдоброто..не го менувам Федерер за ништо :D Убивам за него :rofl: :rofl: :hug:
     
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ма неееее.... Така велеа уште пред 2-3 години па тој му покажа кој е Федерер на цел свет па и на Сампрас и на Агаси и на Бјорг... Не се предава! не го давам него за ништо!
     
  9. absent

    absent Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Јас сум голема обожавателка на Надал и ќе навивам за негова победа, па само уште овој Гранд Слем му фали да го освои. Најдобро би било финале со Федерер за да глeдаме добар тенис. :smirk:
     
  10. K-a-t-e

    K-a-t-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    US open почнува во понеделник на 30 август.Надал ми е еден од најомразените тенисери и согласувам се со absent ако биде финале Федерер и Надал ќе има добар тенис со победа на Шампионот знае се :)
     
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    вечерва е полуфиналето!
    Сега почнува рафаел...
    Потоа Федерер против Џокович...Секоја година на Џоко му се паѓа Федерер во полуфинале! И губи! :D
    А Федерер е во топ форма и се надевам ќе се сретнат со надал во финале, утре!
     
  13. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Федерер изгуби.Во финале Џокович и Надал.Nadal is the winner! :party:
     
  14. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Никогаш да не победи во живото веќе Џокович!!!!!!! :@ :@ :@ :@ :@
    не ми се живее повеќе!!!!
    Мразаааааааааааммммммммммм сееееееееееееее...........
    Федерер зошто????????
    зошто живеам?????????? ;( ;( ;( ;( ;(
     
  15. Ivona7

    Ivona7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    што направи федерер :((( леелееее
    и мене ми е фаворит но за жал нема да го гледаме во финале
    сепак мислам дека тој си го направи своето...! најдобар тенисер!!!
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Јас малку не сум во тек со US Open :( , па некој ако може нека пише кога е финалето, во колку сат и на кој канал?
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Вечер во 22 часот, Надал вс. Џокович на Еуроспорт!
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Јас сум за Џокович,кога веќе го елиминира Федерер барем нека победи..Надал не го поднесувам!! ]:)
    Федерер Д Бест :rock: :rock:
     
  19. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Фала Ozzy да не прашав ќе пропуштев :). Иначе и јас сум за Џокович :)
     
  20. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас НЕ СУМ за Џокович!!!!!!!!!! :@
    Јас сум за еден и единствен крал на тенисот и болна си сум по него... засекогаш!!!!