1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

US Open 2010

Дискусија во 'Спорт' започната од K-a-t-e, 24 август 2010.

 1. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Кој мислите дека ќе победи?Имате ли фаворит ? Јас навивам за Федерер и се надевам на победа оваа година
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Роџер Федерер кој друг??!!!!! :l: :l: :l: :sun: Секогаш и секаде.... единствен!!!!!
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Моето мислење ќе биде сосема спротивно на претходните :lol: ама сметам дека Надал ќе победи како и секогаш :) :y: има многу добра стратегија за успех :) точно знае на кој начин и кога да го нападне противникот,за тоа секоја чест,па согласно на мојот коментар јас сум за Надал :) ги следев претходно натпреварите на Вимбелдон,Ролан Гарос и уште некои други,но сега немам забележано кога почнува USopen и незнам кога ќе почне.Додека Федерер и Надал заедно играа неколку пати,нормално :) Надал победи,но Федерер поистакнат беше на Австралиан опен кога се расплака поради тоа што не победи и не ја доби титулата,мислам дека тоа воопшто не му требаше,но нормално тој очекувал многу,но излезе сосема обратното.Сепак Федерер и Надал се најдобри,но и достојни противници,а :!: подобриот од нив нека победи :) ;)
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Па и не си баш во тек! Како прво Федерер не плачеше затоа што не победи, туку затоа што му се сруши самодовербата! А верувај не беше единствениот што плачеше! Друго- Надал нема никаква стратегија освен онаа да игра од главната линија со сета сила и да не му овозможи на противникот да направи ниеден чекор напред или игра на мрежа! Тоа не е стратегија туку сила на мускулите! А тоа е играта што Роџер Федерер ја мрази!!!
  Пред да зборуваш дека Федерер бил истакнат заради тоа што плачел разгледај првин за што навистина е истакнат! Прв е во историјата на тенисот, со еден куп рекорди зад себе и реални шанси да оди понатаму! Убаво е да се гледа реално на работите, а не само да се оди по тоа еве Надал сега јак е па најдобар е! Е не е баш така!
  Зошто не споменуваш како Федерер беше истакнат годинава во Австралија кога зеде уште еден трофеј, м? Зошто не споменуваш како мината година на Роланд Гарос победи и го стигна Пит Сампрас со 14 грен слем титули, па потоа и го надмина со уште 2 плус!?? Федерер сака да игра, а не само да стои на главана линија и да ја удира топката со сета сила, чекајќи противникот да згреши и измори, како што тоа вешто го прави миленикот на женските-Рафаел Надал!

  поздрав
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Во секој случај би сакала да победи Федерер..но некако тоа ми е слабо изводливо... :worried:
  А Надал не сакам да победи,не ми се допаѓа воопшто дечкото..Добро игра,али ете неможам.. :)
  Го кажувам истото како Горде нека победи подобриот..а ние да уживкаме во нивната игра 8)

  Да се надоврзам на Ози...дека Федерер е најтенисер на сите времиња,тоа е докажано со факти и нема што повеќе да се каже на таа тема! :* :* :hug:
   
 6. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Зошто да е тешко изводливо? Милиот си има нов тренер и се опорави од повредите, освои титула и се подготвува за US Open!
  Јас и ти ќе си се најдиме во убав муабет ако си се видиме Викиче! ;)
   
 7. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па незнам срцка некако годините го газат...не е тоа што беше..Али сепак се надевам на најдоброто..не го менувам Федерер за ништо :D Убивам за него :rofl: :rofl: :hug:
   
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Ма неееее.... Така велеа уште пред 2-3 години па тој му покажа кој е Федерер на цел свет па и на Сампрас и на Агаси и на Бјорг... Не се предава! не го давам него за ништо!
   
 9. absent

  absent Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Јас сум голема обожавателка на Надал и ќе навивам за негова победа, па само уште овој Гранд Слем му фали да го освои. Најдобро би било финале со Федерер за да глeдаме добар тенис. :smirk:
   
 10. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  US open почнува во понеделник на 30 август.Надал ми е еден од најомразените тенисери и согласувам се со absent ако биде финале Федерер и Надал ќе има добар тенис со победа на Шампионот знае се :)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 12. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  вечерва е полуфиналето!
  Сега почнува рафаел...
  Потоа Федерер против Џокович...Секоја година на Џоко му се паѓа Федерер во полуфинале! И губи! :D
  А Федерер е во топ форма и се надевам ќе се сретнат со надал во финале, утре!
   
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Федерер изгуби.Во финале Џокович и Надал.Nadal is the winner! :party:
   
 14. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Никогаш да не победи во живото веќе Џокович!!!!!!! :@ :@ :@ :@ :@
  не ми се живее повеќе!!!!
  Мразаааааааааааммммммммммм сееееееееееееее...........
  Федерер зошто????????
  зошто живеам?????????? ;( ;( ;( ;( ;(
   
 15. Ivona7

  Ivona7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  што направи федерер :((( леелееее
  и мене ми е фаворит но за жал нема да го гледаме во финале
  сепак мислам дека тој си го направи своето...! најдобар тенисер!!!
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Јас малку не сум во тек со US Open :( , па некој ако може нека пише кога е финалето, во колку сат и на кој канал?
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Вечер во 22 часот, Надал вс. Џокович на Еуроспорт!
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Јас сум за Џокович,кога веќе го елиминира Федерер барем нека победи..Надал не го поднесувам!! ]:)
  Федерер Д Бест :rock: :rock:
   
 19. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Фала Ozzy да не прашав ќе пропуштев :). Иначе и јас сум за Џокович :)
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас НЕ СУМ за Џокович!!!!!!!!!! :@
  Јас сум за еден и единствен крал на тенисот и болна си сум по него... засекогаш!!!!