1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

UV ламба за гелни нокти

Дискусија во 'Тело' започната од simona.7, 17 јули 2013.

  1. ...adri19

    ...adri19 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Во ред е се разбравме јас пошто го работам тоа само сакав да кажам дека прајмерот мора да се стави за да не си го троши гелот така напразно бидејки ќе падне :).... Незнам која е цената оти не работам со акрил имам некои страни на фб со опрема за нокти ако сакаш можам да проверам па ќе ти пишам :)
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Ставам прајмер па безбоен еден слој па во боја гел и повторно безбоеи и на крај завршен , но по една недела ми се оделува гелото од ноктот , во што е проблемот , инаку користам гелови од алиекспрес и прајмер го купив од една продавница , но кинески е ...
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Joana18 ... Дали го имаш оној гел билдер што пече на ноктот ??? Тој се става после бојата може тука ти е грешката.
     
  4. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Не немам го тој, мислам дека не е до него , бидјќи некогаш си ставам само безбоен а си ги лакирам и тогаш истото се случува..
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски

    кинеските гелови толку траат до 1 недела и после паѓа,не се воопшто квалитетни
     
  6. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Епа до геловите е јас правам со оние од ангел наилс многу се добри немам такви проблеми да се одлепуваат...
     
    На okcenzi и koritsaki им се допаѓа ова.
  7. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
    И јас го порачав овој комплет, со нетрпение чекам да ми стигне. Плус посебно си порачав прајмер, турпии и четки, за гелови прво ќе пробам со овие па ќе видам понатака... :)
     
  8. Maritna

    Maritna Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво ме интересира дали овој комплет е добар за почеток?
     

    Прикачени фајлови:

  9. kristina.popovska

    kristina.popovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    11
    Dali moze da mi kazete kolku kosta UV lambata za nokti ?
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски

    1200 den na bitpazar
     
    На Maritna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Девојки, за под Гел-лакот што ставате? Јас пробав со Прајмер ама после тоа одма ми се лупи гел-лакот :/
    За типсови и наливни немам проблем си ставам прајмер и си стојат по месец,два, ама проблемот ми е со Гел-лакот.
    Совет?
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски
    за гел лакот пред него се нанесува база исто во вид на лак :)
     
    На Talita му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот ^_^
    A цена знаеш? Другиот материјал си го земам од Битпазар, па од прилика да знам цена и за Базата :D
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски
    Па зависи каде ќе ја земеш, ако сакасш од битпазар има ама незнам колку се квалитетни, имаш во александар козметикс , мислам околу 800 ден дека беше А имаш и на ибеј такви работи , можеш и таму да си разгледаш , многу се поевтини од битпазар
     
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јас имам УВ ламба купена од кинеска продавница што кошташе не повеќе од 20 евра, ламбата е сосема океј, баш ми се допадна нејзиниот квалитет (но треба многу да се внимава на нејзе бидејки ако се расипе делови не се наоѓаат и можеш слободно да ја фрлиш во канта) како и да е за тие пари држи доста солиден временски период и е пред се квалитетна.

    images-4.jpeg

    Сите што прашавте околу геловите и нивната квалитетност од долгогодишно искуство можам само да ви кажам
    Никогаш да не посегнете по геловите од али експрес бидејки немаат ниту квалитетност ниту пак трајност, ќе си ги дадете само парите и за возврат истите ке ви завршат во канта.

    Затоа пак постојат гелови од Пренди кои коштаат само 120 денари, навистина се цврсти и трајни (сакајки можете да гурате со нив дури и 2 месеци или се додека не ги искорнете вие).
    Овие се геловите од 120 денари по долга проба јас ги одбрав како најдобри и најтрајни
    images-1.jpeg
    И овие се солидни исто така со иста цена
    images-2.jpeg

    Верувам дека мнозинството би сакало да помине со поефтина варијанта па затоа ќе ви кажам дека доколку нанесете како подлога од овој гел кој кошта 150 денари
    images-3.jpeg
    Па потоа нанесете од бојниот, и на крај финиширате со овој транспарентниот вашите нокти би можеле да ги носите се додека вие сакате бидејки како што кажав јас ја практикувам оваа метода и сум задоволна од резултатот и трајноста.
    За да ги избегнете почетниот и финишот и да не потрошите премногу оваа во е доста поефтина и цврста варијанта како што кажав веќе испробана.

    Но трајноста на вашите гелни нокти пред се зависи од обработката на истите, прво истурпирајте ги доста ефикасно и суво вашите нокти,потоа нанесете ги тисовите и повторно истурпирајте (квалитетот на турпирањето на вашите нокти е сепак пресуден дел од постапката).

    Се надевам дека ви помогнав на сите вас, за дополнителни прашање можете слободно да ми се обратите.
     
    На simoncelicius, Ticijana, glittergirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Имам едно прашање, дали наливни нокти со тие самолепливите картончиња можат да се прават и со гел или мора со акрил ?
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски

    Дa мoже и сo гел и сo aкрил:)
     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    2.678
    Пол:
    Женски
    Каде можам да ги најдам гелчињата на Пренди ?
     
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ја има во штип и скопје местото не го знам,распрашај се или нека одговори некој кој знае каде се наоѓаат.
     
  20. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Ај препорачајте ми некој поефтин сет за правење нокти од алиекспресс ама да има се што ми е потребно, сакам да почнам сама да си ги правам да се учам :D