1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ve molam otvorete i odgovorete :/

Дискусија во 'Канта' започната од aleksandra.m23, 8 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site pred nekoj den doznav deka sum bremena no ne sum sposobna da gledam dete na moite 16 godini i ve molam dali zanete nekoj ginikolog sto ne bara potpis od staratel za abortus zatoa sto ne sakam moite doma da doznaat a jas sakam da abortiram i ve molam ako znae nekoj takov genikolog pisete mi pozdrav <3
   
 2. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  11.047
  Пол:
  Женски
  Девојче таков гинеколог не постои , а и не треба да постои .
  Ќе мораш да разговараш со твоите колку и да ти се чини страшно ќе мораш да им кажеш , а натаму тие ќе знаат што да правите .
  Нема да се дрзнам да ти кажувам што да правиш со бременоста , но разговор со твоите мораш да имаш . Не е абортусот ,бомбона која се пие и ти ги решава проблемите .
  Можеш да имаш и компликации и сама на своја рака не смееш ништо да превземаш , многу ќе ти биде важна подршката од родителите не се плаши разговарај со нив .
  Имаш сериозен проблем и сама не можеш да го решиш ,верувај твоите можеби ќе бидат лути ден - два но сепак си нивно чедо и ќе ти помогнат ...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.