1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ve molam pomognete mi:)

Дискусија во 'Канта' започната од Markoska, 5 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Markoska

  Markoska Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vaka sega imam 14 godini i mislam da imam seks so mojot decko no neznam dali toa boli i dali boli od mnogu nasilnicki ako decko mi se odnesuva taka me razbirate :)
  Neznam dali sum premala za seks no nezz,,,,
  ve molam pomosh,11
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Ај ма оди учи нешто, прочитај некоја лектира, не дреми по форуми со вакви глупи прашања. Да, боли, како што ќе те боли боксот од татко ти.
  Не сте нормални изгледа, не ми се верува со какви прашања се занимаваат ученички уште од прва година средно, или помали :o
  Уште сега ако почнеш со такви активности, тешко тебе, а и на твоите дома. Па после ќе абортираат уште на 15 години, па ќе пишуваат по форуми дека се за абортус и дека е тоа нормална работа. Колку е нормална не знам, тешко на тој што ќе дознае.
   
  На AlanisM, koritsaki, cheetah.girl и 11 други им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  7.370
  Мала си уште. Убаво ти вели Абеја ако забремениш млади и неискусни што ќе правите?
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со форумџиките над мене. Девојче ти премногу си мало за сексуални активности, што се вели едвај си во пубертет влезена. Почекај уште 3-4 години, уживај си, не му се секирај многу че дојде ден и тоа ќе го направиш. А сега арно ти велат, поучи си, прочитај некоја лектира, жали се од испрашувања и тестови како и сите нормални осмоодделенки, а не со вакви работи да се замараш. Поздрав :*
   
 5. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  36.761
  Пол:
  Женски
  ЦЦЦЦ Деца од 13 год размислуваат за секс а ја на 25 уште сум single и глеам серии по дома :D :D
  П.с Тамам си за секс чак ако ме прашуваш мене и престарена си.Стварно не знам зашто волку касно си се решила на ваков чекор. :fubar:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  Убаво ти кажале претходните феминки. Не си мала, туку ПРЕМАЛА за тоа да мислиш уште сега. Јас, на пр. со мојот дечко првпат имав однос на 19ипол години и тоа по 3ипол годишна врска, и тоа се мислев дали воопшто да го направиме тоа. Ако стварно го сакаш и ако стрварно те сака ќе те почека некоја година (можеби е постар па те наведува на тоа, но не потпагај уште сега). Ако инсистира откачи го бре, има премногу згодни рибчиња во морето, ќе најдеш некој поасален ;)
   
 7. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Мала си . Само 13 години имаш. Има време за секс. Почекај малку, не брзај со такво темпо ! Инаку ќе се каеш во животот !
   
 8. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  А и + кога ќе ми текне: Јас на 13 години уште се немав ни бацено со дечко во уста :tmi: цццц колку сум била старомодна боже божееее :?: |(
   
  На MaggieTatum и Tanjamm им се допаѓа ова.
 9. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  Маркоска..Маркоска....оф леле бре дете..... што знаеш ти за сексот????Што за тебе претставува сексуалниот чин како таков?? КОи се можните несакани последици??? Тоа е преширока тема која содржи билионннннннннннннн прашања освем твоето- дали боли!!! Верувај ни одблиску не си спремна.Уживај во твоите 14 години и прави работи соодветни за тие години оти никогаш повеќе нема да имаш 14 а цел живот понатака ке бидеш девојка зрела за такво нешто.
   
 10. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  11.047
  Пол:
  Женски
  Не знам како размислуваш на таа тема , не е сексот само секс носи многу одговорности , треба да си зрела, да знаеш како да се заштитиш од болести и бременост , каде брзаш имаш цел живот за тоа уживај еднаш си 14 години , биди дете впрочем и тоа си ДЕТЕ, и да за младо и неразвиено девојче на 14 години сексот може да биде трауматично искуство , немој те молам жал ми е вака кога читам каде се отидени младите имам сестра 15 години и се се плашам дека вака ке забега оти гледам дневна тема ви е секс а сте премали за вакви работи . :x
   
 11. violetmoon

  violetmoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  како сто ти кажаа и претходните форумџики истото и јас ке ти го кажам каде брзаш толку?
  имаш само 14 години еј уживај малку во твоите години,шеткајте со другарките,трачарете за дечковците верувај уште си мала за секс,а најмал проблем во сето тоа е дали боли верувај.не знам колку години има твојот дечко,и дали навалува ама не се решавај на тој чекор може да се покаеш.се надевам дека добро ке размислиш пред да направиш некоја глупост.
   
 12. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Пристап за прва добиена менструација, некогаш и сега.

  Порано:
  - Мамооо, крв!

  Сега:
  - Уф, добро е, не сум трудна.

  Мислам дека само вицов ќе биди достатачен за моето мислење на темава
   
  На koritsaki, calliope, MaggieTatum и 8 други им се допаѓа ова.
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  свашта по форумот мрсулки од 7 8одделение фатиле дечко па уште секс знаат што е тоа па уште да имаат,наместо да седнат дома да фатат книга и да се посветат на нешто корисно :x
   
  На cheetah.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  Девојче, не сакам да те навредам но ти не знаеш да формулираш една проста реченица, а размислуваш за секс. :fubar:
  Можеби треба да почнеш да размислуваш која книга да земеш да ја прочиташ!

  Не знам колку е во ред да правам споредба со времето кога јас имав 14 години, но советов што ќе ти го дадам е основан врз она што јас го чувствував кога бев колку тебе...
  Времињата се менуваат, но развитокот на човекот не.
  Мислам дека уште физички, а ни психички не си созреана за тоа, сепак на крајот одлуката си е твоја.

  Јас на 13 години ја добив првата менструација и плачев бидејќи сметав дека сум уште мала за тоа, а
  на 14 години си го фатив првиот дечко и не размислував на ништо повеќе од бакнеж и држење за рака.
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739
  добро бе девојче ДАЛИ ЧИТАШ ШТО ПИШУВАШ
  имаш само 14 години :fubar:
  кај ти текнуваат такви работи уште од сега
   
 16. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  589
  Освен што ќе кажам дека е премала исто како и останатите мислам дека наааааајмалиот проблем е тоа дали ќе те боли. Има многу работи кои не ги знаеш а на кои си способна да ги направиш што е очигледно без око да ти трепне ко шо викаат старите. Многу малолетни остануваат бремени, немој да подлегнуваш по тоа дека доколку се истушираш нема да останеш бремена и дека бремена се останува од типот '' ве молам помогнете, бев на гости кај мојот дечко но нешто чудно имаше во кафето, мислам дека свршил, дали сум трудна ? '' Нема да ти кажам седи и читај лектири, туку едноставно сакајте се, бакнувајте се ама немој на тој чин уште сега, понатаму многу ќе се каеш. Ако не друго, барем прочитај што смешки сме пишувале кога ние имавме дечковци во 8мо. Интересно ни беше да се бакнуваме, не другото мила.
   
 17. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  12.894
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тоа што ти го кажале другите девојки.Премногу си мала душо,за такво нешто.Имај си ти дечко и како што ти кажале,бакнувајте се...но рано е за секс и тоа со некој што мислиш дека го сакаш и со некој што е минливо,ќе се сменат многу работи,додека да дојдеш до вистинскиот за таа работа,но може и тогаш да згрешиш.Не дозволувај некој да те тера да правиш нешто што не сакаш,едноставно откачи го,не дозволувај да ти кажува нешто.Ние ти помогнавме,со тоа што ти кажавме како треба да постапиш,сепак на крај ти одлучуваш,изборот е твој. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.