1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

VE MOLAM ZA ODGOVOR

Дискусија во 'Канта' започната од monika123321, 13 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Сварно колку години имаш пиши неколкумина ти пишаа. Инаку не се плаши нема шанси да си бремена едино ако со прст не си ставила внатре :D
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Ајде, ставете ја на ломача и запалете ја!!!
    Доволно е еден да фати сеир и сите охрабрени по него се нижат, па барем некој можеше да и одговори на девојкава. Колку години има и зошто не е едуцирана под прашање секс, самата таа си знае, единствено побара одговор на едноставно прашање.
    И баш ме интересира, дали некогаш вие не сте си го поставиле ова прашање, ако сте се нашле во иста или слична ситуација, или прво ги прочитавте сите книги, прирачници и скрипти од медицински факултет, па тогаш се впуштивте во сексуални односи.
    Моника, не можеш да забремениш ако дечко ти не свршил во тебе. Да се оплодувало толку лесно, до сега сите ќе чувавме по 10 деца најмалку. За да се оплоди јајце клетката, треба дечкото да сврши во тебе, друг начин не постои, уствари постои-ин витро-вештачко оплодување. Не бери гајле, спикај си мирно, плус првите три дена по завршувањето на мензисот се неплодни.
    Ако ти бев од помош-мило ми е, а ако си некое тролче што ми одзема 5 минути од драгоценото време, ќе те затруднам одма! :devil:
     
    На Unique.chick, DzingrlakaDzikica и L-enna им се допаѓа ова.
  3. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    геа немој да не ставаш сите во ист кош јас ниту сум ја навредила ниту пак имам намера да навредам никого а уште помалку да фаќам сеир . прочитај убаво што сум напишала. поздрав
     
  4. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

    SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Моника не мислев ниту пак сакав да те повредам,мислам дека не можеш,незнам на која дрога сум била кога го напишав првото мислење :tmi: :tmi: :( :(
     
  5. decko31

    decko31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    12
    ц.ц.ц.ц девојчево убаво си праша а вије одма на мајтап страмота

    неможи дасе остани бремена ако ти свршил на гради и нема веза тоа штосе пролеала спермата надолу кон вагината и колку со разбрав си била седната и немозе туку така лесно да навлезе во вагина и да оди во матката нагоре узивај си несе замарај

    поздр
     
  6. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    мали се шансите да забремениш.....ама колку год имаш бе??
     
  7. Darya

    Darya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    51
    Малку оф топик...ама ЗОШТО секоја девојка што мисли дека е бремена отвора нова тема??? мислам дека има една со исти вакви прашања па може да си најде таму одговор :emo:
     
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ах бе девојче како можеш да имаш сексуален однос а уште циклусот не ти завршил :fubar:
    е навистина си за котек-и жената после циклус е најплодна
    и не поставувај вакви прашања по форуми, оди во аптека, купи си тест за бременост и :!: НОРЛЕВО си требала да се напиеш :fubar:
     
  9. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Мислам дека не ја разбра убаво пиша дека и потекло надоле а не свршил на неа нека не пие апче нека не се будали хормонско е...
     
  10. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Абе какво апче не трескајте глупости не ја плашете. Девојче арно ти пиша Геа, доколку не свршил во тебе немаш гајле. А и плус тоа денот после завршувањето на циклусот не е плоден.

    Не се секирај не си бремена.
     
    На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    точно дека ја разбрав и пишав ако се плаши да испие Норлево што си е сигурно, сигурно си е -знам дека е хормонско, и дека максимум 2 пати во живот можеш да го испиеш :) а најдобро би било да отиде на гинеколог, или од аптека да купи тест за бременост-99% се точни резултатите :)
     
  12. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    [/quote]
    Норлево не е Цедевита,па напиј се кога сакаш. |(
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Добро бре ако знаете нешто пишете, ако немате појма прескокнете ги ваквите теми и не пишувајте ГЛУПОСТИ!!!!!!!!!!!!

    Жената е најплодна во 14-16 ден од циклусот, ово се учи во основно училиште :x

    Норлево се пие максимум 2 пати во ГОДИНАТА, а некој ако сврши на тебе нема апсолутно никаква потреба од норлево, тестови итн, треба да сврши во тебе за да има било каква шанса за бременост.

    А ти срцекршачке ако толку се разбираше од овакви теми, нема да ја тупиш цело време со ХЛАМИДИЈАТА твоја која сите знаеме дека е СПБ, прво образувај се самата себе па после дели памет :swear:
     
    На eva11, anabel-a и Gea им се допаѓа ова.
  14. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Леле Срцекршачке, на нероден Петко капа му скрои, мајке ми :D.
     
  15. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Норлево не е Цедевита,па напиј се кога сакаш. |([/quote]

    2 пати во животот ????????? леле срцекршачка да не мислиш 2 пати годишно :lol: :lol: :lol:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.