1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ve molam za pomos

Дискусија во 'Канта' започната од ladyonee, 25 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ladyonee

  ladyonee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  za mene:
  pred dve godini se zapoznav so edno tipce i dve godini se smekame edno vreme bevme zaedno ama nikako da trgni rabotava seriozno a ustvari toj mislam deka me saka i jas go sakam i celo vreme sme zaedno ama na internet :) i toj ne e za zenska ne e takov tip saka samo zaebancii a mene ne saka da me povredi i zatoa ne vleguvame vo vrska tuku samo od nekogas na nekogas da izlezime... kako da prodolzam, jas sakam da prodolzi, t.e. da s efatime a od druga strana da go zaboravam :sweat: :sweat:

  za mojata drugarka:
  na drugarkami i se sviga eden sto go zapozna na net, toj ja imase add i i lajknuvase sliki , toa si prodolzi taka se dodeka ne doznavme deka ustvari tipcevo ne e od tuka znaci si zaminuva za dva meseci .... pa taka da drugarkami saka sto pobrgu da napravi nesto so nego ,,,, mu prati porace ( ova nikogas ne i se desilo ne e takov tip ama eto ima prv pat :D ) i sea 3 dena cekase odgovor dali ke se slozi da izlezat , no ovoj ne i vrati tuku i lajkna slika :worried::worried::worried: wtf dali e sramezliv ili .........:worried: zosto nema druga pretpostavka... i se sviga toa e veke poveke od ocigledno:worried: vase mislenje???:worried:
   
 2. ladylike

  ladylike Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  леле стварно незнам што да ти кажам............ машкиве такви се не сакаат обврски а инаку се тотално смотани и ништо не им текнува да превземаат затоа не се секирајте и јас сум во слишен проблем на тој мојот не му текнува да викни а знам дека ме свиѓа јас го викнав а тој ништо...... тоа е тоа :@
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Јас би те советувала да го заборавиш затоа што кога нешто ако не иде нама зошто повеќе времето да го губеш.Значи еднаш сте биле во врска а врската не опстанала сте почнале потоа со мување.Верувај ако не се обидеш да престанеш на тоа ќе му нема крај.Една моја другарка има таков случај таа излегува со еден тип кој си има девојка за озбилно.Девојка му не е од тука,обично се заедно за викенд така тој во другите денови е слободен и излегува со мојата другарка на места кај неможе да ги видат.Таа веќе подолго излегува со него и е многу навлечена,незнам како и ќе престане сето тоа.Ти го кажувам ова затоа што типот ако нема сериозни намери не си го губи џабе времето,затоа што времето брзо минува кога еден ден ќе се освестиш може да биде касно.

  Јас како што сватив за другаркати таа се нема запознаено со типот туку само си пишуваат на интернет.Како што знаеме на интернет има секакви што може да се преправаат типот може да е многу помал или постар и затоа не сака да се види,туку тепа време на интернет.Знаеме дека има безброј лажни профили.Нека не си го губи времето со типот од нет ако за него незнаат ништо и другите луѓе со кои се дружите,затоа што може да има лажен профил.Јас барем така сватив од напишаното дека не знаете ништо за него,можеби сум во грешка.
   
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Леле бе за секој проблем ли се отвара нова тема? Па пиши во љубовни проблеми и совети, па ќе ти одговори некој. И колку пати админките кажуваат да не се отвораат наслови од типот " помош, голем проблем, ми треба совет " :^)
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Незнаев дека можеш да бидеш цело време заедно ама на интернет.
  Незнаев дека лајк на фејсбук значи скокање до небо од среќа.
  Добро бре луѓе... Кога ќе се научите да живеете?! Место да излезеш, да го бркаш, да се зезаш со него. Ти си цело време со него, ама на интернет :^) Морам... Глупости во боја.
  Јас бе, првиот дечко што си го фатив, јес да бев глупава и мала ама секогаш ќе се сеќавам кога го следев по улиците каде оди само за да го видам... Кога го чекав на улицата да се врати од излегување барем скришно, да не ме види дека зјапам... Вие сега... Незнам, од фејсбук и интернет друго не знаете... Многу сум среќна што не сум се родила 4-5 години покасно. Ќе сум била приморана да го живеам тоа што вие го живеете |(
  Во контекст на ова, другарка ми има многу убаво постирано на фејсбук...
  This is my FACEBOOK page ..It’s not my REAL life, or my whole life ..there’s A LOT you don’t know about me ..so DON’T make assumptions ..i share what i want to share and keep private what I WANT private! C’mon now…it’s just my FACEBOOK
  Читајте и чукнете си ја главата малку за животот што го живеете. И јас го имам, ама се знае кога е време за него, кога е време за излегување со дечкото.
   
  На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.