1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ve molam za pomos!

Дискусија во 'Канта' започната од Beauty161, 30 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ve molam za pomos......imam edni drugarki koi sekogas se protiv mene...edni sebicni samo so mene se od korist...ve molam nekoj sovet kako da im vratam za se sto mi napravija? ne odednas tuku poleka i tie da osetat kako e toa?? ve molam za pomos...blagodaram..:)) :D:D
   
 2. shajla

  shajla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  25
  Најдобро би било да гледаш полека полека да престанеш да се дружиш со нив и да го избегаваш нивното друштво, ако веќе сметаш дека они не ти се тебе другарки, сигурна сум дека не ти се само тие другарки единствени на свет...
  а ако сакаш полека да вратиш веројатно ќе биде тешко... гледај, да ја добиеш малку нивната доверба, потоа обидисе да дознаеш што е тоа за што најмногу се грижат, тоа што им е потребно, нешто без што неможат(некој дечко на пример) и од време на време пецкај(боцкај) ги таму кадешко најмногу ги боли... или пак обиди се да ги раскараш една со друга, пренеси некој лош збор што рекла едната за другата (демек како во доверба, да го искажиш другарството) и тргни се на страна со што ќе ги оставиш сами меѓусебно да се испокараат, само гледај тоа што ќе го пренесеш да биде вистина наравно...
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ако се против тебе, тогаш остави ги, не се дружи со нив, најди си ново друштво. Не мора да им се одмаздуваш, одмаздата нема да те направи посреќна, подобро ќе ти биде да свртиш нов лист и да не се замараш повеќе со нив. Позз :hai:
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Не троши си ги времето за безвредни личноси едноставно избриши ги од твојот живот и излагувај забавувај се со други другарки :)
   
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Ах, детски глупости. Какви одмазди, каква омраза, уживајте во животот!!! Толку млади, а толку оптеретени со банални работи... едноставно не можам да сфатам. Најмногу ќе ги заболи да те видат среќна и успешна, затоа работи на тоа.
   
  На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Што ќе постигнеш со тоа што ќе им се одмаздиш? Мислиш дека ќе ти биде подобро? Е баш нема. Поучи се од грешката и биди повнимателна со бирањето на другарките.
   
 7. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Не се дружи со нив, најди си нови другарки, учи и не се замарај со глупости. Враќање НЕ, тоа е многу ниско. Се врти тркалото ;)
   
 8. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  SLUSAJ DEVOJCE.//.............PRVO VELIS........MI SE DRUGARKI...................KAKVI DRUGATRKI!!!???ZNAES LI TI STO E DRUGARKA...................VTORO....NE PRASUVAS KAKO DA IM VRATIS POLEKA................DA NE OSETELE....................KOJA SI TI STO SE ZAMISLUVAS??? GOSPOD.........E DEVOKCE DEVOJCE........NE ZNAM STO TI E PROBLEMOT......I STO TI NAPRAVILE TIE.........NO PRVIOT VPECATO ZA TEBE NE MI E NEKOJ SI.........................BIDI SI PRVO ISKRENA SO SEBE SI ......PA SO NAS........POZDRAV DEVOJCE
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Дај жити се опрај се Тате. Што е со постот?! Не можеш нормален пост да напишеш. Форумов има правила, се мачел некој да ги постави |(
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Молам за помош па е насловот. :tmi: Катастрофи живи... :?: Ако не ти се вистински другарки едноставно одалечи се од нив,кажи им шо ти смета ако сакаш да си олесниш. а ако не уште поубаво и чао пријатно. Другово ми личи повеке на шпанска серија. одмазди глупости и пецкања... :lol:
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Најголемата морална вредност е да им простиме на оние кои не повредиле, само така можеме да се издигнеме над нив ;)
   
  На maa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  хахаха ме насмеа rainbow :) точки од тука до америка :) хахахаха
   
 13. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Како ги забораваме ние така тие нас неможат.Колку повеке зборуваат а не им обркаме внимание толку повеке се нервираат и јас имав таков случај и кога ке ме прашаше некој за неа му велев:како,како не те разбрав (пример Ана),која е таа,грешка да не си ти?Јас таква другарка сум немала и такво девојче не познавам...И кога ке и пренесат нејзе што сум кажала јас верувај дека повеќе ке се нервира таа самата и ке има прашалници во глава зошто нешто лошо не сум кажала за неа.Не душо со не прави лошо зошто ке ти се врати...Биди паметна,добра и културна само така ке ја постигнеш целта а со одмазда таа ке е долга и широка(ти нејзе,па таа тебе)и што на крај?Ништо...Доброто секогаш го победува злото!Позз
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  искористи ги и ти нив ;) ;)
   
 15. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  Тате како прво ние сме македонци и наше писмо е КИРИЛИЦАТА што значи дека треба да пишиш така ;).
  Второ потруди се твоите постови да имаат естетика. И како трето и многу важно ако имаш некој совет со кој ке можеш да и помогнеш слободно повели и сподели го со сите нас.

  Да се надоврзам на темата.
  Потруди се полека да се отргнеш од нив. Пробај да најдеш нови другарки кои ке ти бидат сигурни, а доколку сакаш да останеш со истите биди малку отворена, немора со одмазда звучи глупо и малку повеке насилно, доколку можеш отргни се од нив ке ти тропнат на врата верувај. И кругот ке се заврти да знаеш, има време да се дознаат кои се вистинските пријатели :)
   
 16. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  за жал вистински пријатели денес се вистинска реткост, јас израснав со другарка од мали нозе и на крај фаќа еден дечко не ме познава, раскинува после 2 год со него и се сети на мене и после 8 месеци пак стара приказна со новиот дечко, ама трета шанса ќе нема.. уживај си и фурај си го животот лажни пријатели ги има насекаде ако се им сфаќаш здраво за готово.. ништо нема да направиш ;)
   
 17. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Насмевни им се - тоа ќе ги докрајчи.
   
 18. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  лајккк :D
   
 19. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  Да им простиш значи дека доволно си се одмаздил ....
   
 20. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  Вистина е дека на светов нема вистински пријатели, и не верувам дека има некој што не го е почуствувал тоа на своја кожа ... А ти штом веќе си увидела дека тие само те искористуваат, можеш слободно да се оддалечиш од нив зашто такви „другарки“ никој не сака. И наместо да размислуваш како да им се одмаздиш, батали го тоа, туку гледај да бидеш среќна и насмеана, а тоа на нив ќе им биде најголемата одмазда. И остави, тркалото се врти и тоа какооо ... ;) Ти посакувам се најдобро :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.