1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ve molam za pomos!

Дискусија во 'Канта' започната од Beauty161, 30 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Ve molam za pomos......imam edni drugarki koi sekogas se protiv mene...edni sebicni samo so mene se od korist...ve molam nekoj sovet kako da im vratam za se sto mi napravija? ne odednas tuku poleka i tie da osetat kako e toa?? ve molam za pomos...blagodaram..:)) :D:D
     
  2. shajla

    shajla Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    25
    Најдобро би било да гледаш полека полека да престанеш да се дружиш со нив и да го избегаваш нивното друштво, ако веќе сметаш дека они не ти се тебе другарки, сигурна сум дека не ти се само тие другарки единствени на свет...
    а ако сакаш полека да вратиш веројатно ќе биде тешко... гледај, да ја добиеш малку нивната доверба, потоа обидисе да дознаеш што е тоа за што најмногу се грижат, тоа што им е потребно, нешто без што неможат(некој дечко на пример) и од време на време пецкај(боцкај) ги таму кадешко најмногу ги боли... или пак обиди се да ги раскараш една со друга, пренеси некој лош збор што рекла едната за другата (демек како во доверба, да го искажиш другарството) и тргни се на страна со што ќе ги оставиш сами меѓусебно да се испокараат, само гледај тоа што ќе го пренесеш да биде вистина наравно...
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ако се против тебе, тогаш остави ги, не се дружи со нив, најди си ново друштво. Не мора да им се одмаздуваш, одмаздата нема да те направи посреќна, подобро ќе ти биде да свртиш нов лист и да не се замараш повеќе со нив. Позз :hai:
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.557
    Не троши си ги времето за безвредни личноси едноставно избриши ги од твојот живот и излагувај забавувај се со други другарки :)
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Ах, детски глупости. Какви одмазди, каква омраза, уживајте во животот!!! Толку млади, а толку оптеретени со банални работи... едноставно не можам да сфатам. Најмногу ќе ги заболи да те видат среќна и успешна, затоа работи на тоа.
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.109
    Пол:
    Женски
    Што ќе постигнеш со тоа што ќе им се одмаздиш? Мислиш дека ќе ти биде подобро? Е баш нема. Поучи се од грешката и биди повнимателна со бирањето на другарките.
     
  7. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Не се дружи со нив, најди си нови другарки, учи и не се замарај со глупости. Враќање НЕ, тоа е многу ниско. Се врти тркалото ;)
     
  8. tate

    tate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    SLUSAJ DEVOJCE.//.............PRVO VELIS........MI SE DRUGARKI...................KAKVI DRUGATRKI!!!???ZNAES LI TI STO E DRUGARKA...................VTORO....NE PRASUVAS KAKO DA IM VRATIS POLEKA................DA NE OSETELE....................KOJA SI TI STO SE ZAMISLUVAS??? GOSPOD.........E DEVOKCE DEVOJCE........NE ZNAM STO TI E PROBLEMOT......I STO TI NAPRAVILE TIE.........NO PRVIOT VPECATO ZA TEBE NE MI E NEKOJ SI.........................BIDI SI PRVO ISKRENA SO SEBE SI ......PA SO NAS........POZDRAV DEVOJCE
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.109
    Пол:
    Женски
    Дај жити се опрај се Тате. Што е со постот?! Не можеш нормален пост да напишеш. Форумов има правила, се мачел некој да ги постави |(
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Молам за помош па е насловот. :tmi: Катастрофи живи... :?: Ако не ти се вистински другарки едноставно одалечи се од нив,кажи им шо ти смета ако сакаш да си олесниш. а ако не уште поубаво и чао пријатно. Другово ми личи повеке на шпанска серија. одмазди глупости и пецкања... :lol:
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Најголемата морална вредност е да им простиме на оние кои не повредиле, само така можеме да се издигнеме над нив ;)
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    хахаха ме насмеа rainbow :) точки од тука до америка :) хахахаха
     
  13. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Како ги забораваме ние така тие нас неможат.Колку повеке зборуваат а не им обркаме внимание толку повеке се нервираат и јас имав таков случај и кога ке ме прашаше некој за неа му велев:како,како не те разбрав (пример Ана),која е таа,грешка да не си ти?Јас таква другарка сум немала и такво девојче не познавам...И кога ке и пренесат нејзе што сум кажала јас верувај дека повеќе ке се нервира таа самата и ке има прашалници во глава зошто нешто лошо не сум кажала за неа.Не душо со не прави лошо зошто ке ти се врати...Биди паметна,добра и културна само така ке ја постигнеш целта а со одмазда таа ке е долга и широка(ти нејзе,па таа тебе)и што на крај?Ништо...Доброто секогаш го победува злото!Позз
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    искористи ги и ти нив ;) ;)
     
  15. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Тате како прво ние сме македонци и наше писмо е КИРИЛИЦАТА што значи дека треба да пишиш така ;).
    Второ потруди се твоите постови да имаат естетика. И како трето и многу важно ако имаш некој совет со кој ке можеш да и помогнеш слободно повели и сподели го со сите нас.

    Да се надоврзам на темата.
    Потруди се полека да се отргнеш од нив. Пробај да најдеш нови другарки кои ке ти бидат сигурни, а доколку сакаш да останеш со истите биди малку отворена, немора со одмазда звучи глупо и малку повеке насилно, доколку можеш отргни се од нив ке ти тропнат на врата верувај. И кругот ке се заврти да знаеш, има време да се дознаат кои се вистинските пријатели :)
     
  16. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    за жал вистински пријатели денес се вистинска реткост, јас израснав со другарка од мали нозе и на крај фаќа еден дечко не ме познава, раскинува после 2 год со него и се сети на мене и после 8 месеци пак стара приказна со новиот дечко, ама трета шанса ќе нема.. уживај си и фурај си го животот лажни пријатели ги има насекаде ако се им сфаќаш здраво за готово.. ништо нема да направиш ;)
     
  17. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Насмевни им се - тоа ќе ги докрајчи.
     
  18. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    лајккк :D
     
  19. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    440
    Допаѓања:
    117
    Да им простиш значи дека доволно си се одмаздил ....
     
  20. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Вистина е дека на светов нема вистински пријатели, и не верувам дека има некој што не го е почуствувал тоа на своја кожа ... А ти штом веќе си увидела дека тие само те искористуваат, можеш слободно да се оддалечиш од нив зашто такви „другарки“ никој не сака. И наместо да размислуваш како да им се одмаздиш, батали го тоа, туку гледај да бидеш среќна и насмеана, а тоа на нив ќе им биде најголемата одмазда. И остави, тркалото се врти и тоа какооо ... ;) Ти посакувам се најдобро :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.