1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vichy

Дискусија во 'Лице' започната од babyblue, 4 јули 2010.

 1. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  Дали некоја од вас има користено од колекцијата за лице на Vichy поточно онаа за проблематична кожа? мислам конкретно на овај производ што му е меѓу најпродаваните
   

  Прикачени фајлови:

  • vichy.jpg
   vichy.jpg
   Големина на фајлот:
   30,8 KB
   Прегледи:
   2.862
  На capri и Miss007 им се допаѓа ова.
 2. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Јас користам тоник, гел за лице и ноќна крема од NORMADERM - Vichy и сум презадоволна
   
 3. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  ахам. дали мислеше на овие :?: ако сакаш види ги сликите :wasntme: фала позз

   

  Прикачени фајлови:

 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Јас ја користам течната пудра и задоволна сум многу.
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.106
  Допаѓања:
  56.366
  Пол:
  Женски
  Од оваа колекција сум го користела само ексфолијантот, и навистина помага за акните. Еден од ретките производи кој не сум го сменила веднаш по трошењето и сум купила нов уште пред да ми се истроши стариот. Креми имам користено од плавата колекција за хидратација, но ги сменив со Еуцерин, бидејќи отприлика исто одговараат на мојата кожа (чувствителна), а се поефтини. За Нормадерм сум слушала добри мислења, ретко се наоѓа некој незадоволен од Vichy.
   
  На babyblue му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  фала многу што сподели искуство ... поздрав :*
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  а каде можам да ја најдам? лесна или тешка пудра е? колку чини ?
  анкета :$
   
 8. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Немам користено ништо од Vichy, ама ете овде читам пофалби, па како му се движат цените на производите?
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Ни јас не сум користела ништо , прв пат гледам и слушам . Што производи има и скапи се ? :wasntme:
   
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.106
  Допаѓања:
  56.366
  Пол:
  Женски
  Па не се баш најефтини... Ексфолијантот е околу 800 денари, кремите им се околу 1200, пудрите над 1300... точни цени не знам, ова отприлика. Ама многу се квалитетни. Ги има само во аптеки, медицинска колекција е.
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Бројче...мене ми е убава и ми одговара.Покрива добро и тоа со малку пудра.Инаку ја има во аптеките на Реплек и е негде 600 и нешто денари.Ако си заинтересирана и ако најдеш купи и пробај.
   
  На Rozich и babyblue им се допаѓа ова.
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  ^^Девојки, зборите за Vichy Dermablend? Јас ја користам таа, и морам да ја пофалам дека е одлична, со малку нанесување покрива навистина се. Вреди да се проба ;)
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Оваа е Аера теинт така пишува,мат пудра е во шишенце.
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.106
  Допаѓања:
  56.366
  Пол:
  Женски
  Јас за Аера Теинт немам слушнато, ја имам пробано Норма Дерм (за мрсна кожа, за да дише, мене ми беше прилично сува, ама добра е), а сега ја користам корективната Дермабленд и мн сум задоволна, засега не би ја менувала. Покрива одлично, иако е малку потешка за дневна шминка. Ја користам само за вечерна шминка, а за дневна само понекогаш, помешана со малку крем за да ја "олеснам".
   
 15. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Прочитав некој напиша над 1300 е пудрата а некој 600 и нешто и ме збунавте сега :D
   
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.106
  Допаѓања:
  56.366
  Пол:
  Женски
  Изгледа за различни зборувавме... Течните Нормадерм и Дермабленд се околу 1300 (барем јас толку ги купив од аптека), а таа другата што беше спомната не сум ја видела и не сум ја пробала, можеби за таа важеше 600. (?)
   
  На Ilari и melani4 им се допаѓа ова.
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  ^^Да, да Дермабленд е 1300, ама стварно се исплати. И јас ја користам за ноќна шминка, за дневна ретко кога ставам пудра додуше. Па затоа и мислам дека се исплати иако е поскапа, затоа што долго издржува.
   
 18. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Јас некогаш кога ќе ставам пудра,ставам од Виши.
  Ја купувам од Реплек,мислам дека само таму може да се најде,дека ти се увозници.
  Пудрата ми трае веќе 8-9 месеци,слабо се шминкам. :)
   
 19. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  пудрите се над 1200 јас ја користев таа со зелено за проблематична кожа и добра беше најважно од се беше лесна и делуваше многу природно... само маалку ми се солени цените па сега се префрлив на лореал тру мач :)
   
 20. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  цените се движат од 800 па нагоре...ама е многу квалитетна козметика :)