Vichy

Дискусија во 'Лице' започната од babyblue, 4 јули 2010.

  1. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    318
    Фала за одговорот :* а сакав да биде баш против стареење, пошто си ги гледам линиите околу очите а и околу устата никогаш волку не ми се познавале :(
     
  2. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Обиди се со Nutrilogie 2 првин, може ти недостасуваат хранливи материи и влага за да кожата си се регенерира, сепак си 25 години....
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Јас летото си купив крема на Vichy околу 1000ден. со заштитен фактор 30 за лице. Бидејќи сум бела нонстоп горев на лицето но со помошна кремата ова лето се спасив . Па сакам да кажам задаволна сум
     
  4. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    318
    Ја земав кремава и стварно сум презадоволна... Изгледа и од што малце пиев вода во последно време и не знам од што ми се познавало така , сеа се ми помина . thanks :*
     
  5. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Девојки, ај еден совет, предложите ми крема за лице од Vichy. Значи имам нормална кожа, само околу брадата имам како флеки, а прочитав дека кремите од Vichy се доста добри посебно и за проблемов ...

    Овде во Италија, доста се познати овие производи, ама секад ми е страв со зимање на козметика од рака ... затоа сакам ако може некоја да ми даде мислење, би било супер :)
     
  6. mesecinka91

    mesecinka91 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Дали знаете како се движат цените на колекцијата за заштита од сонце и кои фактори ги има?? :P
     
  7. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    dermablend колку и каде ја зимате? :)
     
  8. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски

    За VICHY можам да кажам само дека се најдобри и најквалитетни. Посебно пудрите им се вистински погодок. :)


    Најдобра е. Јас имам мрсно лице, значи премногу мрсно. Во животот сум пробала многу пудри, но никоја не е како оваа. Освен оваа не ни помислувам да купам друга пудра. Најдобра е стварно. :)
     
  9. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    За која пудра на Vichy станува збор? Благодарам
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски

    Јас ја имам пудрата наменета само за мрсно лице. http://www.lekarnar.com/izdelki/vichy-norma-teint-puder-proti-nepravilnostim-25
     
  11. liily

    liily Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    5
    гледав реклама за крема од виши за акни дека брзо ги суши може да ми каже некој дали ја има користено и дали е добра и која е цената од прилика
     
  12. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Колку е пудрата за мрсно лице, ја има ли во Зегин, колку нијанси има?
     
  13. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.688
    Допаѓања:
    23.733
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со термалната вода во спреј?
    Се мислам помеѓу таа на Vichy и на Avene. :?:
     
  14. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Колку е пудрата на VICHY и дали е добро покривна или полесна?
     
  15. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам и двете пробано на тестер, Дерма бленд е многу по покривна за разлика од Норма дерм теинт. И двете чинат околу 1200 денари, ама верувај вредат за секој денар, многу се лесни а сепак покривни не ни чувствуваш дека имаш пудра на лицето. Јас да присоберам некој денар и си ја купувам дерма бленд без размислување! :)
     
  16. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.867
    Пол:
    Женски
    дали го имате користено новиов производ и доколку знаете цена би ми помогнале во одлуката дали да го купам
     

    Прикачени фајлови:

  17. mimkaj

    mimkaj Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Jас го имам користено производов, но искрено јас ја купив цела колекција vichy и само полошо ми направи, сега 50€ дома фаќаат прашина... мислам дека има нешто во производите на што сум алергична така да нз дали на тебе би ти помогнал, единствено што беше добро кај тоа со хиелуронска киселина е тоа што стварно добро беше за под пудра за покривање на ептен големите акни. инаку имам и крема нормадерм и пилинг и ова со хиелуронска и дали 1 месец ги користев, цела бев со огромни акни оние поткожни што не се стискаат .... можеби ако сака некој можам да ви ги продадам за дупло поевтини пари, вака нз што да им правам не ми се фрлаат скапи се ... а ако некој има сличен проблем со vichy сега користам lush и презадоволна сум :)
    а да а цената на тој производот во аптека е 900 ден ...
     
    На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.867
    Пол:
    Женски
    лелеее ме изненади, прв пат слушам вишито да не одговара на некој, бидејќи се сметаат како најдобар третман кај акни и нормално еден од поскапите. Во аптека прво нешто што го препорачува е еуцерин, па доколку нема подобрувања виши, многу чудно, јас го сакав баш ова составот ми е доста примамлив од медицински гледан аспект.
    Ај пиши ми во лп до кога им е рокот од каде си и колку мани би ги продала :$ :rofl: :wasntme:
     
  19. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Јас користев еднаш крем од Виши и ич немав некој посебен ефект. Ме разочара.
    А, многу ги фалат, скапи се, очекував многу...
    Здравје некогаш би купила пак, би им дала нова шанса.
    И пудрите многу ги фалат, додуша ретко кој ги купува, скапи се. Мислам дека се околу 1200 ден.
     
  20. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски
    Јас користам пудра од виши веќе 2-3 години. Скапи се 1320 ја купувам ја има само во една аптека во цел град. Ама ниедна пудра не ми одговара како виши. Е сега да можам да дадам 2000 и повеќе за MAC пудра би купувала, пошто е совршена. :)
     
    На bubac му/ѝ се допаѓа ова.