1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vichy

Дискусија во 'Лице' започната од babyblue, 4 јули 2010.

  1. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    Да ве прашам имате го користено кремот за недостатоци? сакам да го земам, бидејќи приметив дека ми се прошириле порите, немам некој др проблем со лицето, освен што имам сува кожа..и нормално по некогаш знае да излезе по нешто :D дали одговара и на сува кожа и дали сте задоволни, мислам дека беше vichy normaderm night
     
  2. s.h.i.l.a

    s.h.i.l.a Нов член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Од неодамна почнав да ги користам производите на vichy и презадоволна сум. Конкретно Normaderm линијата за недостатоци, нема да погрешиш. Ги користам и ноќната и дневната крема за недостатоци, супер се. Имам чувствителна кожа и мене супер ми делуваат. Е сега не знам да ти кажам дали се за сува кожа, јас имам комбинирана, а на дневниот на декларацијата пишува за неправилности, проширени пори и масе сјај, така да најдобро прашај ги аптекарките пред да купиш.
    еве може да разгледаш и тука :)
    http://www.vichy.rs/Nega-protiv-nepravi ... p7816.aspx
    http://www.vichy.rs/Nega-protiv-nepravi ... p7775.aspx



    И ќе заборавев, деновиве гледав каталог од Зегин, имаат некоја акција токму на Normaderm, ако купиш два производа од оваа линија дневниот крем следува гратис :)
     
  3. Andri.jana

    Andri.jana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    51
    Каде во Струмица можам да ги најдам овие производи?
     
  4. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Во сите подобро снабдени аптеки низ Струмица ги имаш производите на Виши
    САмо спомни им ја марката , доволно е ;) ;)
     
    На Andri.jana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Дали некој го има користено ова:

    http://www.freestufffinder.co.uk/wp-con ... 00x300.jpg

    Сакам нешто како дневен крем, ама тонизиран.. и не знам баш дали е ова правилниот избор за мене и тоа што го барам. Ако некој го има користено нека ме извести ;)
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Има некој користено од оваја колекција нешто за проблематична кожа склона кон акни?да сподели искуство?
     
  7. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Каде можам да ја најдам и која е цената? Благодарам :*
     

    Прикачени фајлови:

  8. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Во Зегин ја има, околу 1200 се сите пудри на Виши. Имаат и тестери можеш да си видиш убаво за нијанса.
     
  9. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26
    Мене на vishy пудрите воопшто не ми се допаѓаат. Најмногу сум ја користела дермабленд, да покривна пудра но има некој розов подтон па изгледате како да одите на погреб. Но ќе ви се допадне ако немате жолт подтон.
     
  10. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Preplasena муабетот не ти држи вода ама ич. Јас имам жолт подтон и ја користев дермаблендот во нијансата 25 нуд, и ми одговараше совршено и овие денови пак ќе одам да си ја купам.
    Ако не сте доволно информирани за нешто, не ширете дезинформации жити се.
     
    На Sanjichka007 и mims-89 им се допаѓа ова.
  11. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26
    Какви дезинформации? Јас споделив лично искуство, на форумов сме за да си помогнеме. Супер ако ти се погодила, но тоа не значи дека на секого одговара. Токму истата ја користев 25ка. Пудрите се скапички, вредат за покривноста, но мене повеќе ми е битна бојата и 25ката воопшто не ми заврши работа. Си ја користам како коректор поради покривноста.
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Значи не е логично ако имаш жолт подтон да не ти одговара 25ката.
    И ако се работи за помагање (баш заради тоа те цитирав, таа намера ја имав и јас) тогаш немој да пишеш како да си сигурна дека на жолтите подтонови не одговара само зашто тебе не ти одговарала, пошто тоа не е точно, контрадикторни ни се мислењата, а двете сакаме да помогниме.
    За да нема проблем, постојат тестери, кој сака да ја купи, нека проба од нив прво и крај на дискусијата.
     
  13. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26
    Колку дермабленд има избор на нијанси? Колку можеш да процениш од тие тестери дека ќе ти одговара? Различни се светлата во Зегин и парфимериите од надворешното светло. Колку пати сме земале кармин во парфимерија и сме ја утнале бојата токму поради тие светла? Земи ја пудрата и погледни ја на дневна светлина ќе забележиш дека има розов подтон, а нема логика да одговара пудра со розов подтон на лица со жолт подтон, зборувам ако сакаш пудрата да ти стои совршено. Тоа што е фул покривна може да те излаже, но тука зборувам за боја. А совршена шминка не значи само покривност. Подтонот е многу битен при правилен избор на пудра. За тие пари може да се земе многу поквалитетна пудра од секоја гледна точка. Изборот е ваш, мое е да споделам.
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Пилингoт зa лице гo кoристел некoј?
    Скoрo 900 денaри гo видoв.
    Пa сaкaв дa спoдели некoј/a искуствo .
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Одличен е. На овој мислиш, нели?

    [​IMG]

    Доволно е благ за честа употреба, дури и мојата чувствителна кожа немаше проблем. Добро го чисти лицето и некако го осветлува. И не ја суши кожата. Ме потсети пак да си го купам, ова е еден од ретките производи за лице што ми одговарале и сум ги купила неколку пати.

    Едит: Дали некој го користел овој ноќен третман против акни? Многу ми го пофалија како ефикасен, ми беше страв да го купам да не ми реагира кожата, бидејќи производите против акни обично содржат агресивни состојки.
    Искуство?

    [​IMG]
     
    На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
  16. biljana13

    biljana13 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    gi ima vo zegin
     
  17. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Не знаев ккаде да го сместам мислењето за кремава, па ајде тука ќе го ставам.

    Се работи за
    [​IMG]

    крема за лице, би рекла, за проблематично.

    Кремава доаѓа во доста големо пакување, со пумпица е, а доволно е сосема мало количество за нанесување. Барав некоја хидратантна крема зашто имам нормално лице со мрсна Т-зона и црнки, акни, да не речам често и поткожни мозолки кои се влечкаат со недели и ми оставаат лузни.

    Да се разбереме - чудотворно не е, ама барем не прави проблеми. Значи сите тие флеки и лузни ќе си стојат, ама поентата е да не се создаваат акни, да не се перута кожата, а да има хидратација и некаква подлога за шминка.

    Кремата има пријатен мирис, не е мрсна, ама не е водеста како повеќето хидратантни креми. Лицето го мијам со гелот од Нормадерм линијата и обично после убаво ми е затегната кожата, а често и ми се перуташе кога користев друга крема. Со оваа се надополнуваат. Се добива освежувачко чувство, а лицето е премеко. Потребно е малку време да се впие во кожата, нормално, но после тоа немате ниту тежина на лицето, ниту се чувствувате како ништо да не сте ставиле. Тамански.

    Шминка ставам врз кремава и нема никакви проблеми или промени. Ја ставам и навечер пред спиење. Досега ја користам неколку недели, ама немам никаков проблем.

    Цената не знам колкава и' е, зашто ја добив на подарок, ама се исплати. Не ја "купив" на слепо, претходно користев тестер.

    Ја препорачувам.
     
    На sorbet, NESKAFE25, buttercup5 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    vichy bb cream nekoj da spodeli iskustvo?
     
  19. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Ајде уште еднаш да пишам во темава. Се сторив со Виши чуда, ама кога ми одговараат, што да правам...

    Станува збор за

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Гел за миење на лице. 200 милилитри е, во палување баш вакво како на сликата. Ми е допаѓа што има пумпица.

    Иако го купив денес, долго време го користам како тестерче од 30 милилитри и прво морам да кажам дека многу долго трае. Речиси 2 месеци ги трошам тие 30 милилитри.

    Второ, навистина добро го негува лицето. Имам проблематично лице, со мрсна Т-зона, па кога се мијам со гелов е максимално можно длабински. После тоа, кожата е затегната, мазна и дише. Доколку не се стави крема после тоа, може да почне да се перута кожата и да ја чувствувате многу затегната.

    Сум го користела во комбинација со други креми и ефектот не е толку добар како со кремата на Виши што сега ја користам. Кожата не ми била затегната, ама перутањето на некои клучни места останувало. Со кремата на Виши после миењето со гелов, лицето е таман. Не е суво, не се перута, ама не е ни мрсно, што е многу позитивно.

    За употреба доволно е многу мало количество. Убаво пени и убаво отстранува нечистотии.

    Топло го препорачувам и многу се исплати за парите.

    Инаку, цената му е 860 денари отприлика, во Зегин. Што е малтене исто колку и некој сличен производ на Еуцерин.
     
    На sorbet, NESKAFE25, buttercup5 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира за идеалиа од виши, ми препорачаа крем идеалиа за нормална до сува кожа http://www.vichy.co.uk/anti-ageing/smoothing-and-illuminating-cream-idealia/p2352.aspx
    Ќе прашам во Зегин таму сигурно знаат, па ќе кажам дали е добар. Инаку имам нормална до малку сува кожа, 28 год. сум.